در این مقاله میخوانید

در طول سال‌های گذشته شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌و‌کارهای اینترنتی در اولویت بوده‌اند. شما با استفاده از شبکه های اجتماعی می‌توانید بازخورد بسیار بهتری از سمت کاربر داشته باشید. در این شبکه‌ها شما با طیف وسیعی از مشتریان مواجه هستید. اما در نظر داشته باشید باید شبکه‌های اجتماعی را در محلی از سایتتان نمایش دهید که بیشترین بازدید را دارد. بهترین مکانی که برای اینکار می‌توان در نظر گرفت منوی سایت شما است.

امروزه روابط انسان‌ها شکل تازه‌ای به خود گرفته است و شبکه‌های اجتماعی نوع جدیدی از ارتباط بین افراد شناخته می‌شوند. در این چند سال اخیر با ورود اینترنت و فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار شده‌اند. بدین ترتیب افراد در این شبکه‌ها به تعامل با یکدیگر می‌پردازند. کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌توانند مطالب را باهم به اشتراک گذاشته و این می‌تواند فرصت بسیار بزرگ و خوبی در جهت بهبود کسب‌وکار شما از طریق اینترنت شود.

شما با استفاده از این شبکه‌ها می‌توانید از مرزهای ملی رد شده و با کاربران در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. درواقع فضای مجازی قابلیت‌ها و امکانات زیادی دارد و همچنین به دلیل سهولت دسترسی بین کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار است. این فضا به فضایی جهت سرگرمی، آموزش، تجارت و… تبدیل‌شده است.

این شبکه‌ها متشکل از رده‌های سنی متفاوت هستند که بیشتر کاربران آن‌ها را جوانان تشکیل داده‌اند. توسط این شبکه‌ها فاصله‌ها از بین رفته و افراد به‌راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

 

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در کسب‌وکار اینترنتی

با ورود گوشی‌های هوشمند دسترسی افراد به شبکه‌های اجتماعی بیشتر شده است. گوشی‌های هوشمند به‌عنوان ابزاری محبوب بین افراد می‌تواند تا حد بسیار زیادی به کسب‌وکار شما رونق ببخشد. از طریق این شبکه‌ها شما می‌توانید برای مخاطبان خود بیشتر وقت گذاشته و به شیوه صحیح به تبلیغ محصولات خود بپردازید. همچنین شما می‌توانید با مشتریان خود بهتر تعامل کرده و از نیازهای آن‌ها باخبر شوید.

شما توسط شبکه‌های اجتماعی محدود به یک ناحیه جغرافیایی نمی‌شوید و می‌توانید یک ارتباط بین‌المللی با سایر کاربران داشته باشید. پس در نظر داشته باشید با استفاده از این قابلیت می‌توانید اهداف خود را به‌راحتی محقق کنید. شبکه‌های اجتماعی سبب می‌شود تا حد بسیار چشمگیری هزینه‌های شما کاهش یابد و دیگر نیاز به هزینه آن‌چنانی درزمینه گرفتن فروشگاه، هزینه بازاریابی و… را نخواهید داشت.

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که با یک شیوه مدیریتی صحیح می‌تواند فروش فوق‌العاده‌ای در این شبکه‌ها داشته باشید. مخاطبان شما می‌توانند از سراسر جهان جذب شما شوند و از این بابت یک فرصت عالی برای گسترش و فروش بیشتر برای شما است. امروزه به دلیل محبوبیت بالای گوشی‌های هوشمند شمار زیادی از افراد به شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنند و وب‌گردی می‌کنند. در نظر داشته باشید این یک فرصت طلایی برای شما و کسب‌وکار شما است.

امروزه شما می‌توانید توسط شبکه‌های اجتماعی در یک بازار وسیع تجارت کنید. از طریق این تجارت هم فروشنده و هم مصرف‌کننده سود بسیار زیادی می‌برند. کاربران می‌توانند بدون صرف وقت و هزینه زیاد اجناس موجود را بررسی کرده و همچنین به مقایسه‌ی آن‌ها پرداخته و فروشنده بدون محدودیت در مکان و صرف هزینه در یک مکان خاص می‌تواند به فروش محصولات خود بپردازد. این شبکه‌ها هرروزه در حال گسترش هستند؛ انواع این شبکه‌ها مانند فیسبوک، اینستاگرام، دریتر و… به شما در توسعه کسب‌وکارتان کمک می‌کنند.

 

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در سئوی سایت

شبکه‌های اجتماعی تأثیر زیادی بر سئوی سایت شما دارد. با قرار دادن محتوای مناسب در سایتتان می‌توانید سبب شوید که این محتوا بین شمار زیاد کاربران شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و به ساده‌ترین اجناس سایت خود را تبلیغ کنید. شما با ارائه خدمات و کالای مفید به کاربران می‌توانید آن‌ها را تبدیل به یک مشتری دائمی برای خود کنید.

شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم بر سئو سایت شما تأثیر بگذارند. به‌عنوان‌مثال تعداد لایک‌های برند شما در اینستاگرام، تعداد فالورهایی که برند شما را به اشتراک گذاشته‌اند، تعداد بازیدهای سایت شما توسط شبکه‌های اجتماعی و… همگی به‌طور مستقیم بر سئو سایت شما تأثیر بسیار زیادی می‌گذارند.

ازجمله موارد تأثیر غیرمستقیم شبکه‌های اجتماعی می‌توان به تأثیر ریدریت کردن محتوای سایت شما توسط فیسبوک و یا دریتر اشاره کرد؛ که به‌واسطه مخاطبان زیاد خود تأثیر زیادی در بالا رفتن سئو سایت شما دارند. همچنین شما می‌توانید با فعالیت مستمر در این شبکه‌ها و انتشار محتوای مفید روزبه‌روز به مخاطبان خود بیفزایید. این کار محبوبیت شما بین کاربران را افزایش داده و سبب می‌شود برند شما را تبلیغ کنند.

توجه به این نکته بسیار مهم است که برای گوگل فقط انتشار محتوا مهم نیست بلکه محتوای شما حتماً باید بازخورد مفید مثل لایک، کامنت و… داشته باشد. شما باید سعی کنید تمام شبکه‌های اجتماعی را نظیر لینکدین، فیسبوک، دریتر و… موردتوجه قرار دهید.

 

نمایش شبکه‌های اجتماعی در سایت

شبکه‌های اجتماعی همیشه برای کسب‌و‌کارهای اینترنتی در اولویت بوده‌اند. شما با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید بازخورد بسیار بهتری از سمت کاربر داشته باشید. اما باید شبکه های اجتماعی را در محلی از سایتتان نمایش دهید که بیشتری بازدید را دارد و چه مکانی بهتر از منوی سایت شما؟!

اکنون قصد داریم شبکه‌های اجتماعی را در منو قرار دهیم. همان‌طور که اطلاع دارید فهرست‌های وردپرس فقط متن را پشتیبانی می‌کنند و ما در اینجا قصد داریم آیکون شبکه‌های اجتماعی را در منو نمایش دهیم. پس با ما در این آموزش همراه باشید.

 

افزودن شبکه‌های اجتماعی به منو سایت

در نظر داشته باشید که برای افزودن شبکه‌های اجتماعی باید حتماً در ابتدا به سایتتان آیکون‌هایی را اضافه کنید. با استفاده از آموزش افزودن آیکون به منوهای وردپرس می‌توانید قابلیت درج تصویر در منوی سایتتان را به وردپرس خود اضافه کنید. پس ابتدا حتماً این آموزش را ببینید و افزونه Menu Image را روی سایتتان نصب کنید.

 

چطور آیکون را اضافه کنیم؟

بعد از نصب افزونه، وارد بخش نمایش > فهرست‌ها شوید و از بخش پیوند دلخواه، یک آیتم جدید به سایتتان اضافه کنید. مثلاً: فیسبوک

 

افزودن شبکه‌های اجتماعی به منو سایت وردپرس

 

حالا روی افزودن به فهرست کلیک کنید. به این طریق آیتم به فهرست اضافه می‌شود. سپس آیتم را بازکنید و از بخش Set Image می‌توانید آیکون خود را انتخاب کنید.

 

افزودن شبکه‌های اجتماعی به منو سایت وردپرس

 

 

چطور عنوان شبکه‌های اجتماعی را مخفی کنیم؟

برای اینکه بتوانید عنوان را غیرفعال کنید و یا اینکه آن را مخفی کنید بهترین حالت این است که، گزینه Title Position را روی Hide قرار دهید.

اکنون در مرحله بعدی باید موقعیت منو را انتخاب کرده و بر روی گزینه ذخیره فهرست کلیک کنید. اکنون می‌توانید مشاهده کنید که آیکون شبکه‌های اجتماعی به منوی وردپرس شما اضافه‌شده است.

 

افزودن شبکه‌های اجتماعی به منو سایت وردپرس

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *