حذف خودکار زباله دان وردپرس بدون نصب افزونه

تاریخ آخرین بروز رسانی این مطلب:

در ابتدا باید بگوییم که اصلاً زباله‌دان وردپرس چیست؟ زباله‌دان وردپرس جایی است که در خیلی مواقع به کمک شما آمده است. زمان‌هایی که به‌اشتباه دیدگاه و یا پستی را حذف می‌کنید، پست حذف‌شده را می‌توانید از طریق زباله‌دان وردپرس بازگردانی کنید اما این امکان باعث دردسرهایی نیز می‌شود که به همین دلیل قصد داریم در این آموزش خالی کردن زباله دان وردپرس را به‌صورت خودکار به شما عزیزان دکترگرافیکی آموزش دهیم پس با ادامه این آموزش همراه ما باشید.

یکی از مواردی که در سرعت سایت تأثیر می‌گذارد خالی کردن زباله‌دان است اما به‌صورت پیش‌فرض زمانی که یک پست یا برگه یا دیدگاه را از وردپرس حذف می‌کنید، این آیتم به زباله‌دان وردپرس منتقل می‌شود تا اگر از کار خود پشیمان شدید بتوانید موارد حذف‌شده را بدون دردسر بازگردانی کنید.

اما چرا ابتدا گفتیم در سرعت تأثیر می‌گذارم؟ به این دلیل که به‌مرورزمان با افزایش حجم فایل‌های حذف‌شده و انتقال آن‌ها به زباله‌دان، سرعت سایت را تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

 

زباله دان وردپرس چیست؟

وقتی وارد هر بخش مختلف از پست تایپ‌های سایتتان می‌شوید، تب زباله‌دان را مشاهده خواهید کرد که از این تب خواهید توانست مطالب حذف‌شده را ببینید یا آن‌ها را برای همیشه حذف کنید. اما حذف کردن موارد کاری وقت‌گیر است و اگر آنجا که برای مدیر یک کسب‌وکار اینترنتی وقت از هر چیزی ارزشمندتر است، باید به دنبال راهکاری برای حذف خودکار این زباله‌ها باشیم.

 

حذف خودکار زباله دان وردپرس بدون نصب افزونه

 

اما مشکلی که این ویژگی عالی دارد، همان‌طور که پیش‌تر گفتیم این است که پس از مدتی دیتابیس سایت شمارا سنگین می‌کند و این عمل باعث کند شدن سرعت سایتتان می‌شود، پس باید به دنبال راهی برای خالی کردن خودکار زباله‌دان وردپرس باشید.

 

خالی کردن خودکار سطل زباله وردپرس

برای حذف خودکار پست‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، محصولات و خلاصه هر چیزی که به زباله‌‌دان وردپرس منتقل می‌کنید نیازی به نصب افزونه خاصی ندارید.

نکته: اگر از وردپرس راکت استفاده می‌کنید، این افزونه به‌صورت خودکار زباله‌دان شمارا خالی می‌کند پس نیازی به استفاده از این روش نیست. اما اگر از وردپرس راکت استفاده نمی‌کنید و به‌صورت خودکار موارد انتقال داده‌شده به زباله‌دان به‌صورت خودکار حذف نمی‌شوند، باید خود دست‌به‌کار شوید. برای انجام این کار می‌توانید از طریق کد نویسی اقدام کنید اما اگر دانش لازم را برای کد نویسی ندارید اصلاً جای نگرانی نیست. به شما کمک خواهیم کرد به‌صورت گام‌به‌گام اقدامات لازم برای خالی کردن خودکار زباله‌دان وردپرس را انجام دهید.

برای انجام این کار کافی است فایل wp-config.php را از پوشه روت هاستتان پیداکرده و آن را ویرایش کنید. کد زیر را به این فایل بعد از wp_debug اضافه کنید تا روی سایت شما اعمال شود:

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 17 );

شما می‌توانید در کد بالا، به‌جای ۱۷ از عدد دلخواه خود استفاده کنید. فراموش نکنید که این عدد باید به‌صورت لاتین تایپ شود نه فارسی!

امیدوارم این مقاله در ارتباط با خالی کردن خودکار زباله‌دان وردپرس بدون نیاز به نصب افزونه و به کمک کد نویسی برای سایت شما مفید واقع‌شده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

تگ ها:

تیم دکترگرافیک می تونه کمکت کنه تا وب سایت خودتو داشته باشی و از طریق این فضا، به درآمد زایی برسی؛ مهم ترین مشخصه وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم ، ساده بودن در کنار مدرن بودن است.

وب سایت های طراحی شده توسط مجموعه ما بیشترین بهینه سازی ممکن را با موتور های جستجو دارند تا مسیر سئو وب سایت شما هموار تر شود.

اگر وب سایت داری و نمیتونی ازش درآمد کسب کنی، یا میخواهی کسب و کار اینترنتی خودتو شروع کنی به ما پیام بده، خوشحال میشیم راهنماییت کنیم.

به تمامی سوالات و نظرات در سریع ترین زمان پاسخ داده خواهد شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب ویرایش شده ...