09013279181

آموزش ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای محبوب وردپرس دارای یک سری امکانات است که حتی ممکن است افرادی که سال‌ها با این سیستم کارکرده‌اند نیز اطلاعی از این امکانات نداشته باشند. به‌عنوان‌مثال امکان ویرایش دسته‌جمعی پست‌ها یکی از این امکانات است، که خودش را در دل بخش همه نوشته‌ها در مدیریت وردپرس مخفی کرده است. شما این امکان را دارید که در سایت وردپرسی خود نوشته‌های خود را حتی پس از انتشار آن‌ها ویرایش کنید. همچنین می‌توانید نوشته‌های سایت وردپرسی خود را به‌صورت دسته‌جمعی ویرایش کنید! پس با دکترگرافیک همراه باشید

توجه داشته باشید که این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض در وردپرس وجود دارد؛ و شما می‌توانید بدون اینکه از هیچ افزونه خاصی استفاده کنید و یا اینکه کد نویسی کنید این کار را انجام دهید.

 

ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها در وردپرس

برای انجام این کار ابتدا به قسمت پنل سایت وردپرسی خود رفته، و سپس از قسمت همه نوشته‌ها که شامل تمام نوشته‌های سایت شما می‌باشد، تیک چند عدد از نوشته‌های سایت خود را که قصد دارید آن‌ها را ویرایش کنید را فعال کنید.

خب در ادامه از منوی کشویی کارهای دسته‌جمعی که در سمت راست است؛ گزینه ویرایش را انتخاب کرده و سپس روی اجرا کلیک کنید.

اکنون شما می‌توانید به‌صورت دسته‌جمعی دسته‌بندی مطالب، فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی دیدگاه‌ها، دسته‌بندی‌ها، برچسب‌ها، وضعیت انتشار پست و سنجاق کردن پست‌ها را به‌راحتی و در عرض چند دقیقه تغییر دهید.

 

نتیجه‌گیری

درنتیجه امکان ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها حتی پس از انتشار مطالب نیز وجود دارد. توسط ویرایش دسته‌جمعی نوشته‌ها شما امکان تغییر نام نویسنده، برچسب‌ها، عنوان، وضعیت و… را دارید. که این یک امکان خوب و مفید وردپرس است؛ که به‌صورت پیش‌فرض در اختیار کاربران آن قرار گرفته است. شما می‌توانید بدون نیاز به هیچ دردسری از آن استفاده کنید؛ و از ویرایش نوشته‌های خود در سایت وردپرسی خود لذت ببرید.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام ایجاد تغییرات دسته‌جمعی در نوشته‌ها دقت کنید. چراکه با انتخاب یک دسته‌بندی، در دسته‌بندی فعلی تمامی پست‌ها حذف‌شده و دسته‌بندی جدید جایگزین دسته فعلی خواهد شد.

با این کار دیگر نیاز نیست که نوشته‌ها را به‌صورت جداگانه ویرایش کنید و می‌توانید به‌عنوان یک مدیر سایت با صرفه‌جویی در زمان به بقیه امور سایت خود بپردازید. همچنین ویرایش پست‌ها سبب می‌شود سئو سایت شما بالاتر رفته و به رتبه سایت شما در بین موتورهای جستجو بهبود بخشیده شود. درضمن برای ووکامرس هم میتوانید از همین روش استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر تعداد نوشته‌‌های شما در سایت زیاد باشد، شما می‌‌توانید توسط این روش به کارهای خود سرعت بخشیده و در کمترین زمان ممکن سایت خود را بهبود دهید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *