در این مقاله میخوانید

شما می‌توانید با جلوگیری از تغییر کدهای قالب وردپرس مانع استفاده افراد دیگر از قالب سایت وردپرسی خود شوید. درواقع این به این معنی است که شما می‌توانید مانع از ویرایش قالب وردپرس خود توسط افراد دیگر شوید. با جلوگیری از دسترسی به بخش نمایش در وردپرس امنیت سایت شما بیشتر خواهد شد.

به این وسیله شما این امکان را دارید که ظاهر کلی سایت خود را حفظ کنید؛ و دیگر هیچ‌کس قادر نیست این طرح کلی را عوض کرده و یا اینکه به هر نحوی از آن استفاده کند. این کار به‌آسانی قابل انجام است و شما می‌توانید خود در یک مدت‌زمان کوتاه این کار را انجام دهید.

در نظر داشته باشید که شما برای انجام این کار نیاز به نصب هیچ افزونه‌ای ندارید؛ و درواقع شما نیازی ندارید که هیچ هزینه اضافی را در این زمینه پرداخت کنید. این کار تنها با استفاده از یک کد نویسی ساده امکان‌پذیر است. با داشتن دانش کد نویسی شما امکان این را دارید که از سوءاستفاده از قالب خود توسط افراد سودجو جلوگیری کنید.

 

جلوگیری از دسترسی به بخش نمایش

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به دلیل منبع باز بودن امکانات بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. یکی از این امکانات امکان تغییر کدها در این سیستم است. به‌این‌ترتیب که کاربران می‌توانند تغییرات دلخواه خود را در این سیستم ایجاد کنند. که یکی از این تغییرات امکان تغییر در کدهای قالب طراحی‌شده توسط طراحان است. این کار می‌تواند در برخی مواقع به ضرر کاربران وردپرس تمام شود. به‌عنوان‌مثال ممکن است قالب‌های طراحی‌شده توسط طراحان با ایجاد تغییراتی در آن‌ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

اکثر فروشندگان و طراحان قالب‌ها از ویرایش قالب‌ها و یا حذف کپی‌رایت طراح قالب از فوتر شکایت دارند. البته همه خریداران این کار را انجام نمی‌دهدند. اما خب همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. در این مقاله قصد داریم روش جلوگیری از این کار را به شما دوستان عزیز دکترگرافیک آموزش دهیم. پس جهت یادگیری این آموزش تا پایان این مقاله با دکترگرافیک همراه باشید.

اگر شما از این روش استفاده کنید درواقع به‌نوعی از قالب طراحی‌شده توسط خود محافظت می‌کنید؛ و به دیگران اجازه نمی‌دهید که از این قالب به نفع خودشان سوءاستفاده کنند. این کار مانند سدی در مقابل استفاده نامناسب و یا همان کپی‌رایت توسط افراد سودجو عمل می‌کند.

با انجام این کار تمام زحماتی که یک طراح قالب برای قالب خود کشیده حفظ می‌‌‌‌‌شود؛ و افراد فقط در صورتی می‌‌‌‌‌توانند از این قالب استفاده کنند که طراح قالب اطلاع داشته باشد. به این صورت فقط طراح قالب است که می‌‌‌‌‌تواند از طرح خود کسب درآمد کند؛ و این قالب جهت سوءاستفاده افراد سودجو در دسترس نمی‌‌‌‌‌باشد.

 

آموزش جلوگیری از ورود به بخش قالب در وردپرس

شما می‌توانید با استفاده از قطعه کدی که خدمت شما ارائه می‌شود؛ و قرار دادن این کد در فایل تابع پوسته مانع از این سوءاستفاده شوید. توسط این کد شما می‌توانید از ایجاد هرگونه تغییر در کلیت پوسته وردپرس خود جلوگیری کنید. درواقع با استفاده از این کد امکان تغییر کدها توسط هر فرد دیگری غیرممکن است.

حتماً در نظر داشته باشید که قبل از هرگونه اقدامی حتماً از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید. به‌این‌ترتیب در صورت بروز هرگونه خطا و مشکلی اطلاعات شما حفظ می‌شود، و شما نیاز به هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه ندارید.

برای انجام این کار کد زیر را در فایل تابع وردپرس ( functions.php ) قرار دهید.

 

کد جلوگیری از تغییر در قالب وردپرس:

add_action('admin_init', 'slt_lock_theme');
function slt_lock_theme() {
global $submenu, $userdata;
get_currentuserinfo();
if ($userdata->ID != 1) {
unset($submenu['themes.php'][5]);
unset($submenu['themes.php'][15]);
}
}

 

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *