در این مقاله میخوانید

قرار دادن ویدئو در سایت از موارد مهم و جذابی است که همواره باید به آن توجه داشته باشید. سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس نیز از این قابلیت پشتیبانی می‌کند. یعنی اگر شما از وردپرس استفاده کنید می‌توانید در سایت خود ویدئو قرار داده و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کنید. قرار دادن محتوا در سایت شما می‌‌‌‌‌تونه توسط روش‌‌‌‌‌های مختلفی انجام شود که قرار دادن ویدئو نیز یکی از این روش‌‌‌‌‌ها است. اما برای نمایش صحیح ویدیوها باید وسط چین کردن ویدیو در وردپرس را انجام دهید.

از طرف دیگه بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان شما میتونه یک راه بسیار خوب برای بهبود سئو سایت شما باشد. پس به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. درواقع با استفاده از قرار دادن ویدئو در سایت شما می‌توانید تعامل بهتری را با کاربران سایت خود برقرار کنید.

اما شما باید هنگام قرار دادن ویدئو در سایت نهایت دقت را داشته باشید و به شیوه درست و اصولی این کار را انجام دهید تا تأثیر بدی در سایت شما و میزان بازدیدکنندگانتون نداشته باشد. یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید وسط‌چین کردن ویدیو در وردپرس است. این کار به‌سادگی انجام‌پذیر است و شما توسط این روش و چند قطعه کد که در اینجا قرار دادیم می‌توانید به‌راحتی آن را انجام دهید. پس برای انجام این کار با دکترگرافیک همراه باشید.

 

مزایای قرار دادن ویدئو در سایت

درواقع پس‌ازاینکه شما سایت خود را راه‌اندازی کردید باید بتوانید به‌خوبی آن را مدیریت کنید و برای این مدیریت نیاز دارید که از ترفندهای مختلفی استفاده کنید. این ترفندها به شما کمک می‌کنند که یک وب‌سایت حرفه‌ای داشته باشید و هرروزه مخاطبان بیشتری را به وب‌سایت خود جذب کنید. این موارد باعث می‌شود که شما بتوانید یک تجارت موفق داشته باشید.

طراحی و ظاهر سایت شما از موارد بسیار مهمی است که در درجه اول باید به آن توجه داشته باشید. وسط‌چین کردن ویدئوها در سایت کمک می‌کند که هنگام قرار دادن ویدئو وضعیت و ظاهر بدی نداشته باشد و بتونه در سایت شما جلوه خوبی داشته باشد. فراموش نکنید که ظاهر مناسب یک سایت در ذهن و جذب مخاطب بسیار تأثیرگذار است.

همگی این موارد کمک می‌کند که رتبه شما در موتورهای جستجو بهبود پیدا کند و درنتیجه وب‌سایت شما درآمد بیشتری را کسب کند. داشتن یک وب‌سایت با محتوای ویدئویی باعث می‌شود که کاربر درک بهتری از مطالب شما داشته باشد و درنتیجه تجربه کاربری بهتری را در سایت شما تجربه می‌کند.

 

وسط‌‌‌‌‌ چین کردن ویدیو در وردپرس

آیا می‌خواهید ویدیو مرکزی را در سایت وردپرسی خود قرار دهید؟ به‌طور پیش‌فرض، اگر عرض ویدئو شما کمتر از منطقه مقاله شما باشد، سپس وردپرس به‌طور خودکار آن را به سمت چپ منتقل می‌کند و سمت چپ اضافی سفید را در سمت راست قرار می‌دهد. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به‌راحتی ویدیو را در وردپرس قرار دهید.

به‌طور پیش‌فرض زمانی که یک ویدیو را در وردپرس خود قرار می‌دهید، به‌طور خودکار آن ویدئو در سمت راست تراز بندی و به نمایش گذاشته می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که به‌طورکلی بهتر است ویدیوها به‌طور مستقیم در وردپرس آپلود نشاند. این کار باعث می‌شود که حجم زیادی از سایت شما را اشغال می‌کند و به همین ترتیب سرعت وب‌سایت شما کاهش پیدا می‌کند. این موضوع تأثیر بدی بر مخاطبان و سایت شما می‌گذارد.

به‌این‌ترتیب بگذارید ببینیم چگونه می‌توانید ویدیو را در وردپرس به هم متصل کنید یا آن را گسترده‌تر کنید تا در محتوای شما خوب به نظر برسد. در این روش شما نیازی ندارید که از هیچ افزونه خاصی استفاده کنید و میتونید به‌سادگی این کار را در سایت خود انجام دهید و ویدئو را در سایت خود تراز کنید.

 

نحوه تراز بندی ویدئو در وسط صفحه سایت

اگر می‌خواهید ویدئوی خود را در عرض منطقه محدرات خود پر کنید؛ بهترین راهکار این است که به‌جای استفاده از قرار دادن کد فیلم، یک ویدیو YouTube یا Vimeo را مستقیماً در ویرایشگر پست اضافه کنید. برای انجام این کار به‌سادگی با واردکردن URL، وردپرس به‌طور خودکار سعی می‌کند ویدیو را متناسب با ناحیه محتوا شما نمایش دهد.

بااین‌وجود گاهی اوقات به دلیل یک یا چند مورد ممکن است لازم باشد از کد برای نمایش فیلم‌های خود استفاده کنید. در این مورد، شما باید تعدادی HTML ساده را در اطراف کد ویدیو اضافه کنید. بنابراین در اینجا شما باید با کد نویسی آشنایی داشته باشید.

برای این کار در نوشته یا برگه خود روی تب متن رفته و کد زیر را در کنار کد فیلم قرار دهید.

<div style="text-align:center;">

    /// your video embed code goes here

</div>

 

حال تغییرات خود را ذخیره کنید و پیش‌نمایش نوشته یا صفحه را مشاهده کنید. مشاهده می‌کنید ویدیوی شما به‌صورت منظم در مرکز ناحیه محتوا شما قرار گرفته است.

همچنین می‌توانید عرض ویدئو خود را به‌صورت دستی افزایش دهید تا متناسب با ناحیه محتوا باشد. تنها با تغییر و یا افزودن پارامتر Width در کد ویدئو این عمل امکان‌پذیر است.

<iframe width="760" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4YpyiJ05YOg" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

 

اگر ویدیو را به‌طور مستقیم در وردپرس آپلود کنید، می‌توانید با استفاده از شورت کد ویدیو عرض آن را افزایش دهید. پس از قرار دادن ویدیو خود با استفاده از رسانه آپلود پیش‌فرض وردپرس، در بخش ویرایشگر روی تب “متن” کلیک کنید و پارامتر Width را در شورت کد ویدئو افزایش دهید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *