در این مقاله میخوانید

به‌صورت پیش‌فرض زمانی که وردپرس را نصب می‌کنید. در تمام صفحات پنل مدیریت وردپرس این متن را در فوتر وب‌سایت خواهید دید:

سپاسگزاریم از اینکه سایت خود را با وردپرس ساخته‌اید.

 

شاید قصد داشته باشید یک وب‌سایت را برای شرکتی طراحی کنید و مدیر آن شرکت هیچ‌وقت روحش هم خبردار نشود که شما از وردپرس برای راه‌اندازی این وب‌سایت استفاده کرده‌اید. البته ممکن است بگویید این کار چندان صحیح نیست! اما در نظر داشته باشید در بازار کار واقعی، مدیران شرکت‌هایی هستند که با دیدن نام وردپرس در وب‌سایتشان سریع جستجو می‌کنند: وردپرس و می‌گویند: “ای‌وای من! یک سیستم رایگان برای راه‌اندازی سایتم استفاده‌شده؟!” و بدون توجه به زمان و زحمت که برای طراحی سایت این شرکت کشیده‌اید به شما می‌گویند هیچ کار مفیدی انجام نداده‌اید و درنتیجه تمام زحمت‌های شما برای طراحی قالب و کارهای تخصصی انجام‌شده روی سایت با یک سرچ چندثانیه‌ای از بین خواهد رفت.

البته پیشنهاد ما همیشه این بوده که به مشتریان خود بگویید وردپرس چیست و چرا بهتر است که شما از این سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت استفاده کنید. درهرصورت پیشنهاد نمی‌کنم گنجشک را به‌جای قناری به فرد موردنظر بفروشید! اما تصمیم در مورد حذف اسم وردپرس از پنل مدیریت با شما است.

 

تغییر متن فوتر پیشخوان وردپرس

خب برگردیم سراغ بحث این مقاله که حذف کردن عبارت تشکر وردپرس در قسمت فوتر بخش پنل مدیریت سایت است. خوشبختانه ازآنجاکه وردپرس یک سیستم متن‌باز (Open Source) است، شما می‌توانید به‌دلخواه خود هر بخشی از وردپرس را تغییر دهید و بابت این کار نیاز به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نخواهید بود. طبق قوانین سیستم‌های اپن سورس شما می‌توانید وردپرس را برای هر نوع استفاده‌ای به‌دلخواه خود تغییر دهید و یا کلاً از وردپرس یک سیستم مجزا بسازید. تنها کافی است دانش و مهارت این موارد را کسب کنید.

در نتیجه مطمئن باشید که در هر صورت حذف لینک سایت وردپرس و لوگوی سایت وردپرس از پنل مدیریت وردپرس هیچ‌گونه مشکل قانونی برای شما پیش نخواهد آمد. پس برویم سراغ تغییر متن فوتر پنل مدیریت وردپرس آن‌هم بدون افزونه و تنها با استفاده از یک فیلتر وردپرسی!

 

فیلتر admin_footer_text

هر زمان بحث از فیلتر می‌کنیم یعنی باید دست‌به‌کار شویم و به‌‌صورت php کد نویسی کنیم و هرزمان هم بحث از کد نویسی php می‌کنیم یعنی باید با فایل function.php قالب سایت سروکار داشته باشیم.

یکی از فیلترهایی که می‌توانید در وردپرس استفاده کنید، فیلتر admin_footer_text است. شما می‌توانید متن کپی‌رایت فوتر پنل مدیریت وردپرس خود را به هر متنی که دوست دارید تغییر دهید.

 

حذف لینک وردپرس از فوتر مدیریت سایت

برای انجام این کار باید از طریق کد نویسی اقدام کرد. برای تغییر متن فوتر و حذف لینک وردرپرس باید از فیلتر بالا استفاده کنید. برای این کار وارد بخش نمایش > ویرایشگر در پنل وردپرس شوید تا بتوانید قالب سایتتان را تغییر دهید.

 

تغییر متن فوتر پیشخوان وردپرس بدون نصب افزونه

 

سپس وارد فایل functions.php یا همان توابع وردپرس شوید و قبل از بسته شدن پی اچ پی یعنی ?> این کد را وارد کنید.

function mihanwp_remove_admin_footer(){
echo 'متن خود را اینجا وارد کنید. با تشکر ';
}
add_filter('admin_footer_text', 'mihanwp_remove_admin_footer');

در کد بالا باید به‌جای “متن خود را اینجا وارد کنید.” می‌توانید متن دلخواه خود را وارد کنید.

امیدوارم این مقاله آموزشی در ارتباط با تغییر متن فوتر پنل مدیریت وردپرس برای شما مفید واقع‌‌شده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *