09013279181

تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس بدون نصب افزونه

زمانی که یک کاربر از سایت فروشگاهی شما خریدی انجام می‌دهد، بدون شک نیاز است تا رسید خرید و یا اطلاعیه پرداخت صورتحساب را برای این مشتری از طریق ایمیل ارسال کنید. فروشگاه ساز ووکامرس چنین امکانی را دارد و برای ارسال ایمیل‌ها یا رسیدهای خرید فروشگاهتان، نیازی به استخدام یک حسابدار یا فروشنده ندارید و این از ویژگی‌های، داشتن یک کسب‌وکار اینترنتی است! اما تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس کار آسانی نیست.

همان‌‌طور که گفتیم، ووکامرس امکان ارسال ایمیل‌ها را دارد و شما می‌توانید حتی با تغییر قالب ایمیل‌های ارسالی ووکامرس، رسید‌های زیباتری برای مشتریان خود ارسال کنید. اما در بخش بعدی از دوره رایگان آموزش ووکامرس، قصد داریم شمارا با تغییر متن ایمیل‌های ارسالی فروشگاه ووکامرس، آشنا کنیم. برای این کار نیازی به نصب افزونه مجزا نیست و تنها کافی است وارد بخش بعدی از تنظیمات ووکامرس شوید. پس با ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

 

تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس

انجام این کار بسیار ساده و راحت است، در سایت‌‌هایی وردپرسی فروشگاهی که از افزونه ووکامرس استفاده می‌‌کنند، برای تغییر متن ایمیل‌ها کافی است وارد پنل مدیریت وردپرس خود شده و سپس وارد بخش ووکامرس > پیکربندی شوید.

 

تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس بدون نصب افزونه

 

حالا شما به پنل تنظیمات ووکامرس دسترسی دارید! مثل همیشه. خب برای انجام این کار کافی است تنظیمات را تغییر دهید و بر اساس تغییرات دلخواه خود گزینه‌ها را تنظیم کنید پس باید از بالای این صفحه تنظیمات، روی گزینه ایمیل‌ها کلیک کنید.

 

تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس بدون نصب افزونه

 

 

تغییر ایمیل‌های انتخابی شما

در اینجا لیستی از ایمیل‌هایی که ووکامرس برای شما و کاربرانتان ارسال می‌کند را خواهید دید. جلوی هر ایمیل روی مدیریت کلیک کنید تا بتوانید آن را تغییر داده و از عنوان یا متن ایمیل دلخواه خود استفاده کنید.

 

تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس بدون نصب افزونه

 

 

امکان تغییر متن ایمیل‌ها وجود ندارد؟!

وقتی روی مدیریت کلیک کردید در کمال ناباوری خواهید دید که فقط عنوان ایمیل و گیرنده قابل‌تغییر است! یعنی واقعاً جایی برای تغییر متن ایمیل‌های ارسالی نیست؟! در دنیای وردپرس کلمه امکان‌پذیر نیست معنی ندارد! پس برای تغییر متن ایمیل باید روی دکمه کپی فایل در پوسته کلیک کنید.

 

تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس بدون نصب افزونه

 

بعد از کلیک روی این دکمه، ووکامرس شروع به کپی کردن فایل ایمیل‌ها در قالب سایت شما خواهد کرد. حالا باید وارد بخش نمایش > ویرایشگر شده و کمی دست به کد شویم.

 

تغییر متن ایمیل‌های ووکامرس از طریق قالب وردپرس

بخش نمایش > ویرایشگر برای تغییر کدهای قالب سایت شما استفاده می‌شود. از سمت چپ صفحه باید پوشه woocommerce را بازکنید و سپس پوشه emails و ازآنجا فایلی که در مرحله قبلی کپی کردید را مشاهده بفرمایید.

 

تغییر متن ایمیل ارسالی ووکامرس بدون نصب افزونه

 

پس با تغییر کدهای فایل admin-new-order.php می‌توانید متن ایمیل ارسالی به کاربر را تغییر دهید. البته این فایل مربوط به ایمیل سفارش جدید است. چراکه در مرحله قبلی ما این قالب ایمیل را در سایتمان کپی کردیم.

برای تغییر این متن نیاز است تا عباراتی که در ایمیل دریافت می‌کنید را در این فایل پیداکرده و جایگزین کنید.

امیدوارم این مقاله در خصوص تغییر متن ایمیل ووکامرس به متن دلخواه شما در سایت وردپرسی‌‌تان کمک کرده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *