در این مقاله میخوانید

اکثر افراد زمانی که وردپرس را نصب می‌کنند، به این فکر می‌کنند که قرار است با یک سیستم قوی و فوق‌العاده روبرو شوند. در حقیقت هم همین‌طور است، اما وقتی می‌بینند یک قالب ساده همراه با نوشته‌های بلاگ مانند در صفحه اصلی سایتشان نمایش داده می‌شود، کمی دلسرد می‌شوند. اما باید با انتخاب صفحه اصلی سایت این مشکل را حل کنند. برای انتخاب یک برگه به عنوان صفحه اصلی باید چه کنیم؟

ازآنجایی‌که وردپرس چندمنظوره می‌باشد و می‌توان هر نوع وب‌سایتی را با آن راه‌اندازی کرد، به شما قول می‌دهیم که می‌توانید صفحه اصلی سایتتان را هر طور که بخواهید طراحی کنید؛ و هر نوع المنتی که دوست دارید را به آن اضافه کنید. پس صد البته وردپرس راهی برای سفارشی کردن صفحه اصلی سایت شما فراهم کرده است. اما ممکن است این‌کار برای افرادی که تازه با وردپرس آشنا شده‌اند کمی سخت به نظر برسد. به‌طور پیش‌فرض صفحه اصلی سایت‌های وردپرسی، آخرین نوشته‌های سایت شما را نمایش می‌دهد. اما زیاد نگران نباشید، چراکه تازه اول ماجرا است و قرار است با دنیایی نامحدود مواجه شوید که شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

 

انتخاب یک برگه به عنوان صفحه اصلی سایت

اما چطور صفحه اصلی سایت وردپرس را به‌دلخواه خود سفارشی کنیم و متن‌ها، محصولات، مقالات و تصاویر دلخواه خود را در صفحه اصلی سایتمان نمایش دهیم؟

برای این کار باید از برگه‌های وردپرس استفاده کنید. بخشی که قبل از این فقط برای ساخت صفحاتی مثل تماس با ما و درباره ما استفاده می‌شد. اکنون آماده است تا صفحه اصلی سایت شما را بسازد.

 

ساخت یک برگه برای صفحه اصلی

در ابتدای کار یک برگه به نام صفحه اصلی بسازید. آموزش اینکار را قبلا قرار داده ایم. سپس از بخش برگه‌ها > افزودن یک برگه جدید بسازید و نام آن را انتخاب کنید. مثلاً: صفحه اصلی

 

طراحی صفحه اصلی با صفحه ساز یا برنامه‌نویسی؟

سپس این برگه را با استفاده از یک صفحه ساز وردپرسی، به‌دلخواه خود طراحی کنید. اگر برنامه‌نویس هستید، می‌توانید یک قالب اختصاصی برای برگه سایتتان بسازید. درهرصورت برگه صفحه اصلی سایتتان را به‌دلخواه خود طراحی کنید، یا متن دلخواه خود را در آن ایجاد کنید.

 

تنظیم برگه به عنوان صفحه اصلی سایت

حالا باید این برگه را به‌عنوان برگه صفحه اصلی سایت خود تنظیم کنیم. برای این کار وارد بخش تنظیمات > خواندن شوید.

سپس از گزینه خواندن صفحه نخست برای شما نمایش داده می‌شود، روی یک برگه یکتا (از پایین برگزینید) کلیک کنید تا لیست زیر این گزینه فعال شود. در این لیست می‌توانید برگه‌های سایتتان را مشاهده کنید. شما باید برگه موردنظر خود که در مرحله اول ساخته‌اید را انتخاب کنید.

 

انتخاب یک برگه به عنوان صفحه اصلی سایت در وردپرس

 

حال روی ذخیره تنظیمات در انتهای صفحه کلیک کنید، تا این برگه به‌عنوان صفحه اصلی سایت شما انتخاب شود.

برگه‌ای که ساختید به‌عنوان صفحه اصلی سایت شما نمایش داده می‌شود؛ می‌توانید با اضافه کردن دسته‌بندی‌های سایتتان به منوی بالایی سایت یا ستون کناری، از بخش بلاگ هم استفاده کنید. شما توانستید انتخاب یک برگه به عنوان صفحه اصلی سایت را انجام دهید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *