09013279181

شرطی کردن زمینه دلخواه وردپرس در قالب سایت

یکی از قابلیت‌های برجسته وردپرس امکان قرار دادن زمینه دلخواه در پوسته آن می‌باشد. این امکان از نسخه وردپرس 3.1 به بعد در اختیار کاربران وردپرس قرار گرفت. این امکان یکی از قابلیت‌های محبوب وردپرس است که باعث شده است این سیستم مدیریت محتوا بین کاربران محبوب‌تر شود. اما برای شرطی کردن زمینه دلخواه در وردپرس چه باید کرد؟

به‌وسیله زمینه‌های دلخواه می‌توانید مطالب و لینک‌های دلخواه خود را در مطالب سایت خود قرار داده و در قسمت مشخص‌شده در پوسته در زمان اجرا نمایش دهید. یکی از قسمت‌هایی که این روزها در بیشتر وب‌سایت‌ها شاهد آن هستیم بخش دانلود فایل‌های وب‌سایت‌‌های مختلف می‌باشد.

 

زمینه دلخواه چیست؟

بیشتر سایت‌ها برای قرار دادن لینک‌های دانلود مطالب وب‌سایت خود از زمینه‌های دلخواه استفاده می‌کنند. امروز قصد داریم در دکترگرافیک با قرار دادن کدهای زمینه‌های دلخواه شرطی شما عزیزان را با این کار آشنا کنیم. یعنی درصورتی‌که زمینه دلخواه وجود داشت باکس دانلود نمایش داده شود؛ و اگر وجود نداشت چیزی نمایش داده نشود.

شما این امکان را دارید که با استفاده از زمینه‌های دلخواه در قسمت نوشتن مطلب فیلدهای دلخواه خود را ایجاد کنید. وردپرس دارای زمینه‌های دلخواه پیش‌فرض می‌باشد که شما اگر تمایل داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید. اما اگر شما بخواهید زمینه‌های دلخواه برای خود ایجاد کنید باید طبق اموزش زیر عمل عمل کنید.

به‌عنوان مثال در اکثر سایت‌های دانلودی اطلاعاتی همچون قیمت، لینک دانلود و… در صفحه‌ای قرارگرفته است، که این صفحه از قبل کد نویسی شده و در تمام صفحات قرارگرفته است. که شما برای ایجاد این بخش در سایت وردپرس خود باید از زمینه‌های دلخواه استفاده کنید.

این قابلیت بسیار مفید است. یکی از مزیت‌های استفاده از این روش این است که حجم کمتری از اطلاعات در دیتابیس شما قرار می‌گیرد.

 

شرطی کردن زمینه دلخواه وردپرس

شما برای انجام این کار نیاز به هیچ افزونه‌‌ای ندارید و می‌‌توانید با چند قطعه کد که در این مقاله برای شما قرار داده‌‌ایم به‌‌راحتی و در یک مدت زمان کوتاه این کار را انجام دهید.

اگر شما نخواهید در برخی از پست‌های سایت وردپرسی خود زمینه‌های دلخواه و سفارشی خود را نمایش دهید باید از زمینه‌های دلخواه شرطی استفاده کنید. در این صورت شما می‌توانید کاری کنید که فقط زمینه‌های دلخواه شما به نمایش در بیاید. همچنین این کار سبب می‌شود مطالب در سایت شما زیباتر به نظر برسند. پس این کار سبب می‌شود زمینه‌های خالی وردپرس پر شود.

این کار به‌آسانی قابل انجام است. شما با داشتن آشنایی کمی با کد نویسی قادر هستید این کار را انجام دهید. فقط کافی است مطابق با آموزش زیر عمل کنید.

جهت انجام این کار ابتدا یک متغیر به نام Mid_var ایجاد کنید و مقدار زمینه دلخواه را درون آن دهید و با دستور شرطی IF بررسی کنید که اگر مقدار این متغیر downloadlink خالی نبود لینک دانلود را نمایش بدهد.

[php]
<?php $mid_var = get_post_meta($post->ID, ‘downloadlink’,true); if(isset($mid_var) && !empty($mid_var)) : ?>

<a href="<?php echo get_post_meta($post->ID, ‘downloadlink’,true); ?>"> دانلود کنید </a>

<?php endif; ?>
[/php]

 

این کد باید در حلقه While پست‌های شما قرار داده شود. کد بالا بررسی می‌کند که آیا زمینه دلخواهی به نام downloadlink موجود است یا خیر. اگر موجود بود حالا دکمه دانلود کنید را نمایش می‌دهد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *