آموزش افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

آموزش افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

تاریخ آخرین بروز رسانی این مطلب:

قابلیتی که می‌توانید توسط آن یک ارتباط خوب با کاربران ایجاد کنید فرم تماس با ما است. برای ساخت فرم تماس در وردپرس نیاز به یک افزونه تماس با ما وردپرس دارید.

اگر شما هم سایت خود را بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بناکرده‌اید حتماً اطلاع دارید که می‌توانید امکانات فوق‌العاده زیادی را بر روی این سیستم پیاده کنید. اگر شما قصد دارید این امکانات را بر روی سیستم خود اجرا کنید کافی است پلاگین مربوط به آن را دریافت و در سایت خود نصب کنید.

 

 

افزونه تماس با ما وردپرس

ارتباط داشتن با کاربران یک امر بسیار مهم است که به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. برقراری ارتباط می‌تواند فواید زیادی برای سایت شما و کاربرانتان داشته باشد. کاربران می‌توانند به شما کمک کنند که نیازهای آن‌ها را بهتر بشناسید و آن‌ها را در دستور کار خود قرار دهید.

قرار گرفتن یک فرم تماس با ما در طراحی سایت شما مؤثر است و کاربران می‌توانند خیلی صریح با شما ارتباط برقرار کنند. کاربران شما می‌توانند برای شما در آنجا پیام‌هایی را ارسال کنند و سؤالات و مسائل خودشان را با شما در میان بگذارند.

یعنی اینکه شما قادر هستید نیاز و درخواست کاربرانتان را بفهمید و با رعایت کردن آن‌ها در سایت کاری کنید که تجربه کاربری بهتری را از سایت شما داشته باشند و از شما راضی باشند. امروزه فهمیدن و در اولویت قرار دادن نیاز مشتری جزء اصول اصلی سایت است که تمامی مدیران باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند تا کاربران خودشان را حفظ و کسب‌وکار خود را رونق دهند.

 

 

افزونه فرم تماس وردپرس Contact Form 7

حتماً شما نیز تابه‌حال به فکر یک افزونه تماس با ما بوده‌اید و می‌خواهید فرمی به‌جز فرم نظرات سایت داشته باشید تا بازدیدکنندگان راهی دیگر برای ارتباط با شما داشته باشند. داشتن راه‌های متعدد برای کاربران با سلایق مختلف می‌تواند برای سایت مهم و عملکرد سایت نسبت به کاربران را بهبود دهد.

افزونه تماس با ما وردپرس یا بهتر است بگوییم contact form 7 یکی از بهترین ماژول‌های وردپرسی است که امکان قرار دادن فرمی به نام فرم تماس با ما را در سایت وردپرسی به شما می‌دهد که کاربران شما پس از تکمیل این فرم اطلاعات را به ایمیل شما ارسال می‌کنند.

یکی از مزیت‌های بسیار خوبی که این پلاگین دارد این است که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما می‌توانید با خیال راحت آن را دانلود و در سایت خود نصب و فعال‌سازی کنید. این افزونه بسیار محبوب است و تعداد بسیار زیادی از مدیران سایت آن را در سایت خودشان نصب‌کرده‌اند.

این پلاگین بیش از 5 میلیون بار توسط سایت‌های وردپرسی نصب‌شده است. شما می‌توانید خیلی راحت این پلاگین کاربردی و مفید را از پایان همین صفحه دریافت و سپس در سایت خود نصب کنید.

 

 

کاربرد افزونه Contact Form 7

افزونه Contact form 7 به شما این امکان را می‌دهد تا فرم‌های مختلفی ازجمله فرم سفارش، فرم تماس با ما و هرگونه فرمی که شما بخواهید را در وب‌سایت شما نمایش خواهد داد. شما می‌توانید در این فرم‌ها المان‌های مختلفی ازجمله باکس متن، فیلد متنی، فیلد ایمیل، فیلد شماره تلفن، منوی انتخابی، منوی رادیویی و چک باکس را قرار دهید.

به‌صورت پیش‌فرض فرم تماس در این افزونه بعد از نصب مشاهده می‌شود که می‌توانید فرم‌های دیگری هم توسط گزینه ایجاد فرم جدید به زبان‌های مختلف ازجمله زبان فارسی اضافه کنید.

با این افزونه شما می‌توانید فرم تماس با ما که کاربران بتوانند سفارش‌های خود را ارسال نمایند را بسازید. شما امکان این را دارید که فرم‌های موردنیاز خود را به‌آسانی بسازید بدون اینکه کد نویسی انجام دهید. ما در دکترگرافیک این افزونه را به مدیرانی که می‌خواهند فرم تماس با ما خوب و بدون مشکلی داشته باشند توصیه می‌کنیم.

از امکانات این افزونه:

  • مراحل آسان ایجاد فرم
  • تنظیم پیام‌‌‌‌‌های فرم به کاربر
  • ایجاد کد امنیتی بر صفحه سایت شما
  • ایجاد فرم عالی بدون کد نویسی
  • سرعت لود بالا و کمترین مصرف از منابع سرور شما
  • امکان قرار دادن فرم در هر جای وب‌‌‌‌‌سایت شما توسط شورت کد

 

 

آموزش کار با افزونه Contact Form 7

خب بعدازاینکه این افزونه را از مخزن و یا از پایان این صفحه دریافت کردید، آن را روی سایت فعال کنید.

بعدازاینکه این افزونه را در سایت خود نصب کردید یک قسمت تحت عنوان فرم تماس به سایت شما اضافه می‌شود. وقتی روی آن کلیک می‌کنید مشاهده می‌کنید که یک فرم تماس برای شما به‌صورت پیش‌فرض به‌وجود آمده است. وقتی شما روی ویرایش در این فرم کلیک کنید می‌توانید برای این فرم یک عنوان انتخاب کرده و سپس برای خود یک فرم سفارشی ایجاد کنید.

 

 

آموزش افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

 

 

خب همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید قسمت‌های مختلفی وجود دارد که کاملاً فارسی است. شما می‌توانید در اینجا نام عنوان خود را تغییر دهید. در این فرم شما می‌توانید یک سری اطلاعات که قصد دارید از طریق این فرم از کاربر بگیرید را تعیین کنید که شامل آدرس ایمیل، تلفن، تاریخ و… است.

 

شما می‌توانید در صورت نیاز این‌ها را به فرم خود اضافه کنید. مثلاً اگر روی تلفن کلیک کنید یک صفحه برای شما باز می‌شود که تنظیمات مربوط به تلفن را می‌توانید در آن وارد کنید. در این صفحه تنظیمات مختلفی وجود دارد. اگر تیک گزینه زمینه الزامی را انتخاب کنید کاربر به‌صورت الزامی باید شماره تلفنش را وارد کند.

 

 

آموزش افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

 

 

در قسمت نام هم شما می‌توانید برای این فیلد نام دلخواه خود را وارد کنید. مقدار پیش‌فرض نیز امکان واردکردن یک شماره به‌صورت پیش‌فرض را برای شما فراهم می‌کند. برای پر کردن دو گزینه بعدی یعنی ویژگی شناسه و ویژگی کلاس باید با CSS آشنا باشید که بتوانید استایل این گزینه را تغییر دهید.

 

ایمیل

قسمت بعدی ایمیل است که این قسمت هم تنظیمات خاص خود را دارد. شما می‌توانید ایمیل‌های مشخص‌شده در این قسمت را به ایمیل دلخواه خود تغییر دهید. شما می‌توانید مشخص کنید کسانی که این فرم را پر می‌کنند به چه ایمیلی ارسال گردد.

 

 

آموزش افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

 

 

توسط قسمت محتوای پیام شما می‌توانید تگ‌های دلخواه خود که می‌خواهید کاربر آن‌ها را پر کند در اینجا وارد کنید تا اطلاعات موردنیازتان را حتماً از کاربر دریافت کنید. همچنین قسمت ایمیل 2 که در پایین صفحه قرار دارد امکان یک پاسخ‌دهی خودکار را فراهم می‌کند. پس از انتخاب آن شما می‌توانید فیلدهای آن را پرکنید.

 

پیام

قسمت بعدی همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید امکان سفارشی‌کردن پیام‌ها را برای شما فراهم می‌کند. این قسمت مشخص می‌کند که در صورت موفق بودن یا نبودن و دیگر مسائلی که به‌وجود می‌آید چه پیامی برای کاربر نمایش داده شود.

 

 

آموزش افزونه تماس با ما وردپرس Contact Form 7

 

قسمت بعدی که شامل تنظیمات اضافی است برای کاربرانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که با کد نویسی آشنا هستند و قصد دارند این فرم را برای خودشان شخصی‌سازی کنند.

البته این افزونه امکانات کاملی مثل افزونه‌های فرم‌‌‌‌‌ساز حرفه‌‌‌‌‌ای وردپرس را ندارد. اما برای دوستانی که می‌خواهند بدون پرداخت هزینه، یک فرم تماس با ما داشته باشند توصیه می‌شود.

 

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

حسین درخشان

حسین درخشان

تگ ها:

تیم دکترگرافیک می تونه کمکت کنه تا وب سایت خودتو داشته باشی و از طریق این فضا، به درآمد زایی برسی؛ مهم ترین مشخصه وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم ، ساده بودن در کنار مدرن بودن است.

وب سایت های طراحی شده توسط مجموعه ما بیشترین بهینه سازی ممکن را با موتور های جستجو دارند تا مسیر سئو وب سایت شما هموار تر شود.

اگر وب سایت داری و نمیتونی ازش درآمد کسب کنی، یا میخواهی کسب و کار اینترنتی خودتو شروع کنی به ما پیام بده، خوشحال میشیم راهنماییت کنیم.

به تمامی سوالات و نظرات در سریع ترین زمان پاسخ داده خواهد شد

دیدگاه کاربران
 • قاسم 16 شهریور 1402

  بد ترین پلاگین وردپرسه
  مگه هنوز کسی از این استفاده هم میکنه؟
  فرم ساز المنتور عالیه با وجود اون کسی نمیاد این پلاگین رو نصب کنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب ویرایش شده ...