در این مقاله میخوانید

امروز نیز همراه شما عزیزان هستیم تا یکی دیگر از قابلیت‌های سیستم مدیریت محتوای پرقدرت وردپرس را برای شما کاربران دکترگرافیکی توضیح دهیم. یکی از بخش‌های مهم سایت ایجاد فرم عضویت در وردپرس است که به دلیل ارتباط مستقیم با کاربر دارای اهمیت بسیار زیادی است.

به دلیل اینکه وردپرس یک سیستم متن‌باز است شما می‌توانید این صفحه از وب‌سایت خود را به‌دلخواه سفارشی کنید و تمامی قابلیت‌های دلخواه خود را به آن اضافه کنید. درواقع به دلیل اینکه این فرم در تمامی وب‌سایت‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد توسعه‌دهندگان وردپرس روش‌های مختلفی را برای شخصی‌سازی آن در اختیار کاربران قرار داده‌اند.

انجام دادن این کار در وب‌سایت‌های کاربر محور بسیار ضروری است و اگر شما صاحب وب‌سایتی هستید که روزانه کاربران زیادی در آن ثبت‌نام می‌کنند می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. وردپرس به‌صورت پیش‌فرض از یک صفحه برای ورود و ثبت‌نام استفاده می‌کند که دارای ظاهر چندان خوبی نیست و شما برای اینکه حرفه‌ای به نظر برسید بهتر است که حتماً صفحه ورود سفارشی برای وب‌سایتتان ایجاد کنید.

ما در دکترگرافیک برای اینکه شما بتوانید یک صفحه ورود کاربردی در اختیار کاربران خود قرار دهید روش‌های مختلفی را به شما معرفی کرده‌ایم و در این مقاله هم قصد داریم روش دیگری را در اختیارتان قرار دهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم که چند دقیقه از وقت باارزشتان را در اختیار ما قرار دهید و این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

 

معرفی افزونه WP-Members

همان‌طور که توضیح دادیم ایجاد صفحه ورود سفارشی در سایت بسیار مهم است. اگر شما سایت خود را با وردپرس راه‌اندازی کرده‌اید می‌توانید به‌راحتی و تنها در چند دقیقه صفحه ورودتان را از حالت پیش‌فرض خارج کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید می‌توانید از کد نویسی یا افزونه‌ها استفاده کنید. اما اگر شما مبتدی هستید یا با برنامه‌نویسی آشنایی ندارید بهترین راه استفاده از افزونه‌ها وردپرسی است.

با یکی دیگر از افزونه‌های ایجاد فرم عضویت در وردپرس آشنا شوید. WP-Members یک افزونه کاربردی است و برای خبرنامه‌ها، سایت‌های محتوا، باشگاه‌ها / انجمن‌ها بیشتر ایده آل می‌باشد. می‌توانید فرم عضویت را سفارشی کنید و کاربران بسیاری به سایت خود اضافه کنید.

با استفاده از این افزونه شما می‌توانید خیلی راحت کاربران خود را مدیریت کنید و محتوای ویژه را در اختیار کاربران عضو شده در سایت خود قرار دهید. نحوه عملکرد این افزونه به‌گونه‌ای است که محتوا را به‌جای صفحه ورود نمایش می‌دهد. یعنی اینکه اگر شما بخواهد بابت محتوایی که در اختیار کاربران قرار می‌دهید هزینه‌ای را دریافت کنید این پلاگین به شما کمک خواهد کرد.

این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه از آن در وب‌سایتتان استفاده کنید. پلاگین WP-Members Membership Plugin دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای است و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن آن را پیکربندی نمایید و برای کاربران مبتدی بسیار مفید است.

به همین دلیل است که این افزونه بین مدیران وردپرسی بسیار محبوب است و تاکنون توانسته است که در بیشتر از 80 هزار سایت وردپرسی نصب فعال داشته باشد که نشان‌دهنده کاربرد مفید آن است.

 

امکانات افزونه WP-Members Membership Plugin

این پلاگین رایگان است ولی بااین‌حال امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این افزونه را جهت آشنایی بیشتر در اختیار شما قرار داده‌ایم:

  • مسدود کردن پست‌ها، صفحات، هر دو و یا به صورت پیش‌فرض
  • مسدود کردن پست‌ها / صفحات منحصربه‌فرد
  • امکان ساخت فرم ورود به سیستم، ثبت‌نام و پروفایل
  • ابزارک ورود به سیستم در سایدبار
  • ایجاد فیلدهای ثبت‌نام و پروفایل سفارشی
  • تنظیم نمایش فیلدهای ضروری
  • اطلاع کردن مدیر از ثبت‌نام کاربر جدید
  • نیاز به تائیدیه مدیر برای عضویت
  • دارای بیش از 100 هوک Action و Filter

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه

در ابتدا افزونه را نصب و فعال کنید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر افزونه‌ها > افزودن رفته و این پلاگین را از مخزن دریافت کرده و روی سایت خود نصب و فعال کنید.

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

تنظیمات این افزونه بسیار ساده است و بسیاری از تنظیمات در حالت پیش‌فرض قرار گرفته‌اند که نیاز به تغییر در آنها ندارید. اما در اینجا آنها را به‌صورت کلی باهم بررسی می‌کنیم. برای اینکه بتوانید به پنل تنظیمات پلاگین دسترسی داشته باشید باید در پیشخوان سایت به مسیر تنظیمات > WP-Members بروید. زمانی که روی این گزینه کلیک کنید می‌توانید تنظیمات افزونه را به‌دلخواه سفارشی نمایید.

 

تنظیمات افزونه

زمانی که روی گزینه WP-Members کلیک کنید به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می‌شوید. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود 5 تب وجود دارد که اکنون کاربرد آنها را بررسی می‌کنیم. البته زمانی که شما وارد صفحه تنظیمات این افزونه شوید چندین پیغام مشاهده می‌کنید که افزونه به شما توصیه می‌کند این تنظیمات را انجام دهید.

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

 

WP-Members Options

در اولین تب نمایش و یا عدم نمایش پست‌ها و صفحات، نمایش فرم ورود به سایت و ثبت‌نام را در پست‌ها و صفحات سایت را مشخص کنید. این بخش شامل 4 بخش گوناگون است و در ادامه نحوه پیکربندی آنها را توضیح مدهیم.

 

Content

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

Content Blocking: توسط این قسمت شما می‌توانید نوشته‌ها یا برگه‌ها را مسدود کنید.

Show Excerpts: توسط این گزینه شما می‌توانید متن خلاصه‌ای از محتوای اصلی را به کاربران خود نشان دهید. این متن قبل از “بیشتر بخوانید” قرار خواهد گرفت.

Show Login Form / Show Registration Form: زمانی که شما این افزونه را نصب می‌کنید و توسط آن محتوای موردنظر خود را مسدود می‌کنید، در مقابل محتوای مسدود شده یک فرم عضویت قرار می‌گیرد که توسط این دو گزینه می‌توانید تنظیمات این فرم را سفارشی کنید.

Auto Excerpt: اگر شما قصد ندارید که از “بیشتر بخوانید” استفاده کنید با این گزینه می‌توانید برای محتوای موردنظر خود خلاصه‌ای را در نظر داشته باشید. درواقع شما می‌توانید یا از برچسب خودکار یا بیشتر بخوانید استفاده کنید.

این گزینه این فرایند را بدون تیک زدن گزینه بیشتر بخواهید برای شما فعال می‌کند و اگر قبلاً محتوا را مسدود کرده‌اید می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند.

 

Other Settings

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

سپس در بخش Other Settings، در صورت دلخواه گزینه‌های اطلاع‌رسانی به مدیر سایت هنگام ثبت‌نام عضو جدید، تائیدیه عضویت کاربر جدید توسط مدیر سایت، نادیده گرفتن پیام‌های هشدار در پنل ادمین، فعال‌سازی Captcha را فعال کنید.

 

برگه‌ها

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

در بخش برگه‌ها، می‌توانید صفحات ورود به سایت، ثبت‌نام و پروفایل کاربری را ایجاد و در اینجا انتخاب کنید. توسط تنظیمات موجود در این قسمت شما مکان صفحه را انتخاب می‌کنید و این کار برای این است که لینک‌ها ایجاد شوند.

 

Fields

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

در تب Fields فیلدهای فرم را مشاهده می‌کنید و می‌توانید انواع مختلف فیلد را مشاهده و ایجاد کنید. شما می‌توانید در این قسمت اولویت فیلدها را بر اساس موارد مختلف تعیین کنید. شما همچنین می‌توانید فیلدهایی که به آنها نیاز ندارید را حذف کنید.

در اینجا شما امکان این را دارید که تیک نمایش را زده و فیلد را ویرایش کنید. (برای فیلدهای اجباری تیک Required را فعال کنید)

 

Dialogs

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

در تب بعدی یعنی Dialogs تمامی متن‌ها و پیام‌های هشداردهنده را به زبان فارسی تغییر دهید. شما می‌توانید تمامی متن‌ها را به‌دلخواه سفارشی کنید تا متن دلخواه شما به کاربر نمایش داده شود.

 

emails

 

ایجاد فرم عضویت در وردپرس با افزونه WP-Members

 

در تب Emails نام و آدرس ایمیلتان را نوشته و در پایین محتوای body ایمیل را تغییر دهید. شما می‌توانید متن ایمیلی را که برای موارد مختلف برای مدیر ارسال می‌شود را به‌دلخواه خود سفارشی کنید.

پیکربندی تنظیمات به پایان رسید. اکنون به بخش نمایش ابزارک‌ها بروید و ابزارک WP-Members Login را به بخش سایدبار سایت خود بکشید و رها کنید و عنوان فرم ورود به سیستم مدنظرتان را بنویسید و ذخیره کنید. به علاوه این افزونه دارای چندین شورت کد است که می‌توانید آن را در اینجا خوانده و به‌کار ببرید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *