غیرفعال کردن Feed وردپرس از ۲ روش مختلف

غیرفعال کردن Feed وردپرس با روش های مختلف

تاریخ آخرین بروز رسانی این مطلب:

یکی از راه‌های مطلع شدن از آپدیت شدن سایت Feed RSS است. اما دلیل غیرفعال کردن Feed وردپرس چیست؟

 

وجود ربات‌های مزاحم

برخی از این ربات‌ها مطالبی که شما در وب‌سایت خود منتشر می‌کنید را از طریق rss شناسایی کرده و در سایت‌های دیگر منتشر می‌کنند پس گاهی اوقات ضرری که از این قابلیت می‌بینید بیشتر از سودش می‌باشد.

این روزها همه از دست سایت‌های فیدخوان شکایت دارند. سایت‌هایی که مطالب سایت را به‌صورت اتوماتیک جمع‌آوری می‌کنند. از این کار نمی‌شود به عنوان کپی‌برداری یادکرد اما این سایت‌ها سرعت ایندکس بالایی دارند و زودتر از اینکه مطالب سایت شما در گوگل ثبت شود، مطالب آن‌ها ثبت می‌شود و درنتیجه در نتایج گوگل زودتر از سایت شما ظاهر می‌شوند و ورودی گوگل سایت شما از دست می‌رود. برای این کار تنها راهی که دارید غیرفعال کردن خوراک rss در وردپرس است.

با این کار دیگر سایت شما RSS Feed ندارد و آن‌ها منبعی برای استفاده از مطالب سایت شما ندارند. درنتیجه خواندن مطالب سایت شما توسط فیدخوان‌ها متوقف می‌شود. پس امروز با ما همراه باشید با آموزش غیرفعال کردن خوراک RSS در وردپرس

 

نکته: با غیرفعال کردن RSS وردپرس، مطالب شما نمی‌توانند توسط فید برنر گوگل خوانده شوند و خبرنامه ایمیلی شما از کار می‌افتد.

 

شما از دو طریق می‌توانید RSS را غیرفعال کنید. در این مقاله هر دو روش را به شما آموزش می‌دهیم. روش اول از طریق کد نویسی می‌باشد، که روش بسیار ساده و راحتی است. روش دوم نیز استفاده از یک افزونه می‌باشد که در ادامه به شما آموزش می‌دهیم.

 

غیرفعال کردن Feed وردپرس

برای روش اول که کد نویسی است، کافی است کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب خود قرار دهید:

 

function drgraphic_disable_feed() {
wp_die( __('هیچ خبرنامه ای روی سایت ما فعال نیست. می توانید به صفحه اصلی سایت برگردید!') );
}
add_action('do_feed', 'mihanwp_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'mihanwp_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'mihanwp_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'mihanwp_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'mihanwp_disable_feed', 1);

 

غیرفعال کردن RSS وردپرس با افزونه

نام افزونه‌ای که با آن می‌توان خوراک RSS را در قالب‌های وردپرسی غیرفعال کرد Disable Feeds است. شما این افزونه را می‌توانید از مخزن وردپرس دانلود کنید.

بعد ازآن‌که افزونه موردنظر را دانلود کردید باید آن را نصب کنید. سپس افزونه Disable Feeds را فعال کنید. از طریق بخش Disable Feeds plugin برای غیرفعال کردن RSS اقدام کنید. باید به بخش تنظیمات رفته و بعدازآن خواندن را انتخاب کنید و به‌راحتی خوراک RSS را غیرفعال کنید.

برای چگونگی عملکرد این افزونه باید بگویم که این افزونه به‌صورت پیش‌فرض کاری می‌کند که زمانی که کاربر وارد خوراک RSS شد مسیرش را تغییر می‌دهد. حتی می‌توان این افزونه را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که وقتی کاربر می‌خواهد وارد خوراک RSS شود ارور 404 را نمایش دهد.

با استفاده از این افزونه هرگاه آدرس yourdomain.com/feed را کلیک کنند صفحه‌ای که به کاربر نمایش داده می‌شود صفحه اصلی سایت است چراکه به این صفحه ریدایرکت شده است. اگر خوراک یک دسته‌بندی یا یک Custom Post Type باز شود به آدرس آرشیو آن‌ها ریدایرکت خواهد شد.

همچنین اگر می‌خواهید به‌طورکلی خوراک RSS را غیرفعال کنید باید گزینه Do not disable the global post feed and global comment feed را کلیک کنید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

تگ ها:

تیم دکترگرافیک می تونه کمکت کنه تا وب سایت خودتو داشته باشی و از طریق این فضا، به درآمد زایی برسی؛ مهم ترین مشخصه وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم ، ساده بودن در کنار مدرن بودن است.

وب سایت های طراحی شده توسط مجموعه ما بیشترین بهینه سازی ممکن را با موتور های جستجو دارند تا مسیر سئو وب سایت شما هموار تر شود.

اگر وب سایت داری و نمیتونی ازش درآمد کسب کنی، یا میخواهی کسب و کار اینترنتی خودتو شروع کنی به ما پیام بده، خوشحال میشیم راهنماییت کنیم.

به تمامی سوالات و نظرات در سریع ترین زمان پاسخ داده خواهد شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب ویرایش شده ...