دانلود قرارداد استاندارد سئو

تاریخ آخرین بروز رسانی این مطلب:

قرارداد حرفه ای ، استاندارد و حقوقی سئو

 • زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه

در انتهای این مطلب می توانید این قرارداد را به صورت فایل word دانلود کنید

قرارداد-سئو

به نام خدا

نمونه قرارداد سئو – استاندارد و حرفه ای

 

ماده ۱/ مقدمه

این قرارداد مطابق با ماده ی ۱۰ قانون مدنی تنظیم گردیده و الزام آور می باشد .

طرفین غیر از موارد مندرج در این قرارداد حق فسخ و انحلال را از خود سلب و کافه ی خیارات را اسقاط می نمایند.

تاکید می گردد در صورت وجود تعارض بین شرایط هریک از عقود معین و شرایط اختصاصی، در این قرارداد شرایط اختصاصی مندرج در این قرارداد حاکم می باشد.

 

ماده ۲/ طرفین معامله

طرف اول قرارداد: جناب آقای/سرکار خانم/شرکت …………………. به شماره ملی …………………….. شماره ثبت:……………………….. به نشانی :  …………………. به شماره تلفن: ………………. و شماره موبایل: …………………. و ایمیل: ……………………………. که از این پس به اختصار مجری نامیده می شود.

طرف اول قرارداد: جناب آقای/سرکار خانم/شرکت …………………. به شماره ملی …………………….. شماره ثبت:……………………….. به نشانی :  …………………. به شماره تلفن: ………………. و شماره موبایل: …………………. و ایمیل: ……………………………. که از این پس به اختصار کارفرما نامیده می شود.

تبصره ۱/ هرگاه یکی از طرفین قرارداد نشانی خود را تغییر دهد، باید حداقل ظرف ده (۱۰) روز قبل از تاریخ تغییر، نشانی جدید خود را به طرف دیگر اعلام کند. تا زمانی که نشانی جدید به طرف دیگر اعلام نشده است، مکاتبات به نشانی قبلی ارسال می‌شود و دریافت شده تلقی می‌گردد.

تبصره ۲/ کلیه مکاتبات، گزارشات و سایر موارد، در صورتیکه به آدرس های ایمیل درج شده در مشخصات ارسال شوند وجاهت قانونی دارند.

 

ماده ۳/ موضوع  و مدت معامله

 1. قرارداد از تاریخ امضاء و تبادل آن توسط طرفین و پرداخت مبلغ پیش پرداخت، نافذ، معتبر و لازم الاجرا است.
 2. مدت زمان قرارداد ……………….. ماه می باشد.
 3. آدرس سایت کارفرما: …………………………………
 4. موضوع قرارداد: بهبود سئوی سایت بر اساس کلمات کلیدی صنعت و حوزه کاری کارفرما

کلمات کلیدی:

 • ……………..
 • ……………..
 • ……………..
 1. قرارداد در ۵ فاز به شرح ذیل می باشد.

 

ماده ۴/ فازهای قرارداد

فاز اول: بررسی وضعیت فنی سایت

بررسی وضعیت Redirect 301

بررسی وضعیت DNS

بررسی لینک های معیوب سایت (Broken Links)

بررسی وضعیت ریسپانسیو بودن سایت

بررسی سرعت سایت (GTMetrix و Google Speed Insight)

بررسی ارتباط سایت با شبکه های اجتماعی

بررسی صفحه Error 404

بررسی وضعیت Canonical

بررسی وضعیت Structured Data (بااستفاده از Google Structured Data Testing Tool)

بررسی ارتباط سایت با شبکه های اجتماعی

و دیگر موارد لازم

فاز دوم: Technical SEO

استانداردسازی زیرساخت فنی سئو سایت در صورت امکان.

تبصره۳/ در صورتی که برطرف کردن اشکالات فنی خارج از محدود سئو و مرتبط با طراحی سایت و یا سرور سایت باشد مورد به کارفرما اطلاع داده شد و برطرف کردن اشکلات درخواست شده بر عهده کارفرما می باشد.

 

فاز سوم:  On Page SEO

بهینه سازی (Heading Tag)

بهینه سازی عناوین صفحات (Title)

بهینه سازی توضیحات صفحه (Description)

بهینه سازی کلمات کلیدی سایت

بهینه سازی آدرس صفحات سایت (URLs)

بهینه سازی متن جایگزین تصاویر (Image Alt)

تولید نقشه سایت (Sitemap با فرمت xml)

تولید و بهینه سازی txt

نصب و فعال سازی گوگل وبمستر

نصب و فعال سازی بینگ وبمستر تولز

نصب گوگل آنالیتیکس

بهینه سازی لینک های داخلی و لینک های خارجی

تبصره۴/ بهینه سازی های فوق هر ماه بر روی ۳۰ محصولات سایت انجام می شود.

فاز چهارم : OFF Page SEO

ایجاد بک لینک در انجمن ها و شبکه های اجتماعی و …

نشر رپورتاژ آگهی در وب سایت های خبری( بنا به نظر مجری(

فاز پنجم : گزارش و پایش ماهیانه

گزارش صفحات اصلاح شده) On-Page یکبار در پایان فاز دوم (

گزارش جایگاه کلمات کلیدی (ماهانه)

گزارش از روند اجرای پروژه و کارهای انجام شده در انتهای هر ماه

 

ماده ۵/ مبلغ و نحوه ی پرداخت قرارداد

مبلغ کل قرارداد…………………..ریال معادل …………………. تومان می باشد. این مبلغ خالص بوده و پرداخت کلیه کسورات قانونی بر عهده کارفرما می باشد.

قیمت (ریال) خدمات
………………. ماه اول
………………. ماه دوم
………………. ماه سوم
………………. جمع (کل)

 

تبصره۵/ هزینه خرید پلاگین های لازم برعهده کارفرما می باشد.

تبصره۶/ سایر درخواست های کارفرما بصورت جداگانه محاسبه و فاکتور صادر خواهد شد.

تبصره۷/ هزینه درج رپورتاژ و خرید بک لینک در صورت نیاز برعهده کارفرما می باشد.

 

اطلاعات حساب مجری

شماره کارت: ……………………

شماره حساب: ………………………….

شماره شبا: …………………………….

بنام: ……………………………………

 

ماده ۶/  تعهدات مجری

مجری متعهد می گردد اطلاعات سایت یا شرکت کارفرما را در اختیار هیچ فرد یا شرکت دیگری قرار ندهد.

مجری متعهد می گردد از روش هایی که باعث قرار گرفتن وب سایت در لیست سیاه موتورهای جستجو می شود استفاده نکند. در غیر اینصورت ضمن عودت تمام مبلغ قرارداد به کارفرما، نسبت به بهینه سازی یک سایت جدید با تمام مشخصات سایت قبلی بطور رایگان اقدام نماید.

استفاده از روش های بلک هت در دستور کار مجری قرار نداشته و به هیچ وجه حتی بنا به درخواست کارفرما، اعمال نخواهد شد. درصورت انجام هر یک از موارد بلک هت توسط نماینده/خود کارفرما، مجری هیچ مسئولیتی را نپذیرفته و مجاز به ختم یک طرفه قرارداد می باشد.

مجری متعهد است تمامی تلاش خود را جهت قرارگیری سایت کارفرما با کلمات کلیدی مشخص شده در قرارداد، در صفحه اول نتایج گوگل بماید. (البته در مورد شامل سئوی بین الملل نمی شود)

کارفرما در خصوص تامین ملزومات، محل استقرار، امکانات و تجهیزات مورد نیاز جهت انجام خدمات بهینه سازی هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و مجری متعهد به ارائه خدمات براساس شرح خدمات قرارداد می باشد.

مجری وظایف و خدمات خود را دقیقاً مطابق با شرایط خواسته شده در قرارداد و در چارچوب قوانین و مقررات کشوری انجام داده و تمام مهارت، دقت و سعی و تلاش خود را برای ارائه خدمات یاد شده بکار خواهد برد.

مجری در تمام موضوعات تخصصی و کاری پروژه بعنوان فردی صادق و امین کارفرما عمل کرده و تمام تجارب و امکانات فنی و تکنیکی و مهارت هایی که بطور معمول برای ارائه بهتر خدماتی که در آن مشغول است و مورد نیاز می‌باشد را فراهم خواهد نمود.

مجری تمام گزارش ‌هایی را که در طی مراحل انجام کار ملزم به ارائه و تحویل آنها می ‌باشد و همچنین گزارش نهائی را تهیه کرده و به کارفرما ارائه می‌دهد.

مجری این حق را نخواهد داشت که منافع و تعهدات این قرارداد یا بخشی از آن را به طرف های ثالثی واگذار نماید.

تبصره ۴/ در پروژه های سئوی بین الملل به دلیل گستردگی جغرافیایی، امکان تعیین جایگاه کلمه ای خاص در صفحه نتایج جستجو وجود ندارد. فرآیند سئوی بین الملل با فرآیند انجام پروژه سئو در داخل ایران کاملا متفاوت است. در این نوع از پروژه ها فرآیند استاندارد سازی کلی با هدف جذب بیشترین ترافیک انجام خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: سئو نرم چیست؟

 

ماده۷/  تعهدات کارفرما

کارفرما مکلف است مطابق با ماده پنجم قرارداد نسبت به پرداخت اقساط قرارداد اقدام نماید .

کارفرما موظف است از زمان تاریخ شروع قرارداد و در طول زمان انجام پروژه اطلاعات و مقالات مورد نیاز سایت را در هر زمانی که مجری درخواست می کند ظرف مدت حداکثر ۷۲ ساعت در اختیار او قرار دهد.

در صورت نیاز به تغییر سرور، کار فرما موظف است شرایط لازم برای تغییر سرور را ایجاد کند. ضمنا هرگاه پیامی از طرف مجری برای بروز کردن ارسال گردید نسبت به بروز رسانی از طرف کارفرما اقدامات لازم صورت پذیرد و تغییرات اعلام شده به مجری باید ظرف ۷۲ ساعت انجام گردد. در غیر این صورت تعداد روز اضافه شده به مدت قرار داد افزوده می شود.

در صورت بروز اشتباه از طرف کارفرما (مانند فعالیت های بلک هت)، مجری طرح هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

در صورتیکه کارفرما در پروسه کاری تصمیم به تعویض موضوعبگیرد هزینه های کار جدید جداگانه حساب و پرداخت می گردد.

اضافه کردن موضوعدر طول انجام کار با توافق طرفین جهت هزینه و مدت زمان انجام کار می باشد.

کارفرما در طول پروسه نمی تواند درخواستی از مجری طرح داشته باشد که بر روی سئوی سایت تاثیر منفی می گذارد در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه مجری طرح نمی شود.

مشکلات سایت در طول پروسه بهینه سازی اگر در قسمت طراحی سایت باشد باید توسط کارفرما اصلاح شود در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه مجری طرح نمی باشد.

در صورتی که مجری با تیم مد نظر کارفرما شروع به کار کرد، کارفرما موظف است که همکاری تمام و کمال تیم را با مجری طرح گارانتی نماید در غیر این صورت مجری طرح هیچ مسئولیتی ندارد.

هزینه تبلیغ در سایت های دیگر (در صورت لزوم) بر عهده کارفرما می باشد که با مشورت مجری طرح پیاده میشود.

کارفرما تضمین می نماید که تمامی مطالب مورد استفاده در سایت، از جمله برند، لوگو، مطالب و غیره متعلق به کارفرما بوده و هیچ گونه مسئولیت حقوقی در مورد استفاده از موارد لحاظ شده متوجه مجری نمی شود.

 

ماده۸/  محرمانگی

مجری می پذیرد کلیه محتوایی که در راستای اجرای قرارداد توسط وی تولید شده است از جمله قالب عکس ها، لوگو و سایر محتوای سمعی و بصری و محتوای نوشتاری انحصارا متعلق به کارفرما می باشد و مجری حق بهره برداری شخصی از محتوای تولید شده و واگذاری مجوز بهره برداری از محتوای تولید شده را ندارد.

مجری متعهد است کلیه اطلاعاتی که در جریان اجرای قرارداد به دست آورده است یا بدان دسترسی پیدا کرده است از جمله نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات مربوط به کسب و کار کارفرما، لیست کاربران و مشریان، اطلاعات شخصی کاربران و مشتریان را محرمانه تلقی نموده و از افشای مستقیم و غیر مستقیم آن خودداری کند. بدیهی است افشای هر یک از اطلاعات فوق بدون اخذ اجازه کتبی کارفرما، سبب مسئولیت وی خواهد بود.

در صورت تکمیل و انجام تعهدات یا خاتمه قرارداد، مجری موظف است کلیه نسخ فیزیکی و اسناد دریافتی را مسترد کرده و نسخ الکترونیکی و موارد غیر قابل استراد را به صورت برگشت ناپذیر حذف و معدوم نماید و کتبا به کارفرما اعلام نماید که تمامی اطلاعات و اسناد دریافتی در صورت قابل استراد بودن مسترد شده اند و در غیر این صورت به صورت برگشت ناپذیر حذف و معدوم گردیده اند و مجری دیگر هیچ دسترسی به محتوای آن ها ندارد.

مجری اذعان دارد که صرف دسترسی و استفاده ایشان از اطلاعات محرمانه این قرارداد هیچ گونه تغییری در مالکیت و حقوق مترتبه ایجاد نکرده و تحت هیچ عنوان نمی تواند به منزله واگذاری حقوق، اعطای لیسانس یا غیره تلقی شود، مگر اینکه خلاف آن صراحتا در این قرارداد تصریح شده باشد. همچنین هیچ گونه حق مالکیت مادی و معنوی یا حق استفاده با بهره برداری، تغییر، اصلاح، بازسازی، انتشار و امثال هم را نسبت به اطلاعات ارائه شده توسط کارفرما مطابق این قرارداد جز در ارتباط مستقیم و اجتناب ناپذیر برای انجام وظایف محول شده در قرارداد ندارند.

مجری متعهد است در مدت اعتبار این قرارداد و ۶ ماه (شش ماه) پس از خاتمه همکاری، به نحو مستقیم و یا غیر مستقیم با هیچ یک از رقبای دقیق کسب و کار کارفرما ولو به رایگان همکاری ننماید، مگر آنکه هماهنگی لازم صورت گرفته و رضایت کتبی کارفرما صادر شده باشد. همچنین استفاده از دیتاها و اطلاعات (پنل ادمین و دیتابیس) سایت کارفرما برای هر مجموعه و سایت دیگری مصداق رعایت نکردن تمامی بندهای محرمانگی می باشد.

بیشتر بخوانید: اگر در ابتدای کار هستید بهتر است مقاله چطور مطالب وب سایت رو سئو کنیم؟ را مطالعه کنید

 

ماده ۹/ ضمانت اجرا نقض تعهدات و فسخ

 1. هیچ الزامی برای مجری ایجاد نمی گردد مگر پس از پرداخت هزینه ماه اول مذکور در ماده ی پنجم.
 2. در صورت تاخیر بیش از ۱۴ روز هر یک از اقساط توسط کارفرما، حق فسخ قرارداد برای مجری ایجاد می گردد تحت هر شرایطی چنانچه به دلیل عدم ایفای تعهد از سوی کارفرما قرارداد فسخ گردد حق مطالبه وجوهی را که پرداخت نموده از خود سلب می نماید.

 

ماده ۱۰/ شیوه های حل فصل اختلافات

 1. در صورت بروز هرگونه اختلاف مساله از بدوا از طریق مذاکره و سپس از طریق مراجع ذی صلاح قانونی واقع در شهر تهران حل و فصل میگردد.

 

ماده ۱۱/ سایر موارد و نسخ قرارداد

در مدت انجام طرح یا پروسه اگر سلیقه کارفرما به مجری طرح تحمیل شود، کارفرما موظف می باشد تا تاییدیه لازم را ارائه دهد و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

مجری می تواند پس از پایان یا در حین قرارداد نسبت به درج مشخصات شرکت یا لوگوی آن به منظور تبلیغات خود استفاده نماید. همچنین قراردادن لینک متن در پایین صفحات سایت کارفرما قابل قبول است.

استفاده از روش های بلک هت در دستور کار مجری قرار نداشته و به هیچ وجه حتی بنا به درخواست کارفرما، اعمال نخواهد شد. درصورت انجام هر یک از موارد بلک هت توسط نماینده کارفرما، مجری هیچ مسئولیتی را نپذیرفته و مجاز به فسخ یک طرفه قرارداد می باشد.

یکی از خدمات اصلی درسئو بازسازی URL ها می باشد. در برخی موارد مشاهده شده است که به دلیل تغییرات ساختاری در URL ، موتورهای جستجو ظرف مدت ۳۰ روز سایت را از لیست خود حذف می کنند. در این شرایط بدون اعمال تغییرات خاص و با سپری کردن این مدت زمان، سایت با تغییرات مثبت در گوگل مشاهده خواهد شد.

در مورد دامنه های جدید، گوگل شرایطی به عنوان Google Sandbox اعمال می نماید که در آن به مدت تقریبی ۸ هفته از زمان شروع فعالیت منظم سایت، ارزش دهی به سایت اتفاق نمی افتد، لذا تغییرات در مورد این دسته از سایت ها، حداقل پس از ۸ هفته قابل مشاهده می باشد.

مجری کنترلی بر هک شدن سایت ندارد.

ایجاد تغییرات یک سویه و بدون اطلاع رسانی به مجری و مدیر پروژه، می تواند منجر به تغییر در نتایج به دست آمده نهایی شده و باعث تغییر در جایگاه سایت، اختلال در بهینه سازی و یا دوباره کاری کارفرما و مجری باشد که در هر حال عواقب آن به صورت Claim به اطلاع کارفرما رسیده و بالطبع مسئولیت آن را مجری نمی پذیرد.

تمامی خدمات مورد اشاره در بخش خدمات، در این قرارداد جا داشته و شرط کار، عدم ایجاد تغییر در ساختارهای اولیه و تحویل کار به همان صورت که توسط کارشناسسئو مشاهده شده است، می باشد.

هرگاه پیامی از طرف مجری برای بروز کردن ارسال گردید نسبت به بروز رسانی از طرف کار فرما اقدامات لازم صورت پذیرد و تغییرات اعلام شده به مجری، باید ظرف ۷۲ ساعت انجام گردد. در غیر اینصورت تعداد روز اضافه شده به مدت قرار داد افزوده می شود.

 

ماده ۱۲/ نسخ قرارداد

قرارداد حاضر در ۱۲ ماده و ۵ تبصره در دو نسخه بدون قلم خوردگی و درج هر گونه مطلب دست نویس طبق ماده ده قانون مدنی تنظیم شده و به امضای طرفین رسید. بدیهی است کلیه شروط و مقررات این قرارداد برای طرفین آن لازم الاتباع و لازم الاجرا است و با امضای این قرارداد هرگونه تصور، مکاتبه و برداشت شفاهی در خصوص مندرجات ذکر شده در این قرارداد میان طرفین ملغی گردیده و در تمامی موارد تنها مفاد مندرج در این قرارداد نافذ خواهد بود. پس از امضاء نسخ قرارداد بین طرفین آن مبادله گردید.

دانلود این قرارداد به صورت فایل word

باکس دانلود | قرارداد استاندارد سئو
نوع فایل : word
حجم : ۱ مگابایت
پسورد : drgraphic
دریافت

 

حسین درخشان

حسین درخشان

تگ ها:

تیم دکترگرافیک می تونه کمکت کنه تا وب سایت خودتو داشته باشی و از طریق این فضا، به درآمد زایی برسی؛ مهم ترین مشخصه وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم ، ساده بودن در کنار مدرن بودن است.

وب سایت های طراحی شده توسط مجموعه ما بیشترین بهینه سازی ممکن را با موتور های جستجو دارند تا مسیر سئو وب سایت شما هموار تر شود.

اگر وب سایت داری و نمیتونی ازش درآمد کسب کنی، یا میخواهی کسب و کار اینترنتی خودتو شروع کنی به ما پیام بده، خوشحال میشیم راهنماییت کنیم.

به تمامی سوالات و نظرات در سریع ترین زمان پاسخ داده خواهد شد

دیدگاه کاربران
 • رادمان ۲۲ تیر ۱۴۰۲

  ممنون عالی بود
  فقط چند اشتباه تایپی توش هست لطفا اصلاح کنید

  • آواتار
   حسین درخشان ۲۲ تیر ۱۴۰۲

   چشم حتما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب ویرایش شده ...