در این مقاله میخوانید

URL ها یا نامک‌ها باید با عبارات فارسی تکمیل شود یا انگلیسی؟ این سؤالی است که بسیاری از کاربران از ما می‌پرسند. برای اینکه به جواب قطعی برسیم مجبور شدیم که یک A/B تستینگ بر روی URL های وب‌سایت‌های مختلف انجام دهیم. ببینیم دو وب‌سایت با موضوعات مختلف و دقیقاً در یک مطلب خاص آیا با URL فارسی بهتر جواب می‌گیرد یا URL انگلیسی. بعد از انجام تست به این نتیجه رسیدیم که URL فارسی نتایج بهتری می‌گیرند.

یکی از دلایل گوگل برای سئو وب‌سایت شما و نمایش سایت شما در نتایج جستجو گوگل این است که کلمه‌ای که کاربر جستجو می‌کند در URL شما باشد. حال آن URL می‌تواند دامین باشد و یا آن اسلاگی که شما برای پست یا صفحه خود در نظر می‌گیرید.

درنتیجه می‌توان گفت چون شما از عبارات فارسی در URL استفاده می‌کنید، سئو بهتری خواهید داشت. در تستی که انجام دادیم متوجه شدیم سایت‌هایی که از URL های انگلیسی استفاده می‌کنند اما معادل انگلیسی آن متنی که در گوگل جستجو می‌شود را گوگل به‌عنوان یک امتیاز مثبت در نظر می‌گیرد و در نتایج بهتر نمایش می‌دهد.

پس اگر شما مایل نیستید از عبارات فارسی در URL استفاده کنید، می‌توانید از معادل انگلیسی آن متن در URL استفاده کنید.

 

URL فارسی یا انگلیسی

1. کپی کردن و به اشتراک گذاشتن آن توسط کاربران بسیار راحت‌تر است.

یعنی وقتی کاربر شما می‌خواهد یک URL انگلیسی را به اشتراک بگذارد دیگر UTF8 به هم نمی‌ریزد و به‌صورت یک سری عبارات نامشخص است یک عبارت طولانی را مثل URL های فارسی به کاربر نمایش دهد. پس نکته اول این است که کاربر شما به‌راحتی می‌تواند لینک‌های شمارا به اشتراک بگذارد.

 

2. شما راحت‌تر می‌توانید لینک‌هایتان را به کاربران ارائه کنید.

به این معنی که اگر یک کاربر در یک سمینار یا جلسه از شما بپرسد چگونه می‌توانم به فلان محصول شما دسترسی داشته باشم؟ خیلی راحت می‌توانید آن URL انگلیسی را دهید. پس بهترین روش این است که شما معادل انگلیسی آن کلمه‌ای که می‌خواهید پست و یا صفحه خود بر آن اساس سئو شود به انگلیسی در URL وارد کنید. این موضوع باعث می‌شود بهتر جواب بگیرید تا URL های فارسی.

 

3. استفاده از فاصله در URL ها

موضوع دیگری که باید مدنظر داشته باشید استفاده از فاصله در URL ها است. بهترین پیشنهاد این است که شما در URL به‌جای فاصله از – یا _ استفاده کنید. پیشنهاد من این است که از – استفاده کنید چون برای کاربران مختلف تایپ آن راحت‌تر است و کاربر بدون نگه‌داشتن دکمه shift می‌تواند از آن استفاده کند و اکثر کاربران می‌دانند – چطور تایپ می‌شود اما تایپ کردن _ توسط کاربر ممکن است کمی سخت باشد.

درنهایت اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، خود وردپرس به‌جای فاصله‌ها برای شما از – در URL های سایتتان استفاده می‌کند.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *