در این مقاله میخوانید

تا به امروز در سایت وردپرسی خود با خطای Failed to Open Stream مواجه شده‌اید؟ این خطا معمولاً محل اسکریپت‌هایی که خطا رخ‌داده است را مشخص می‌کند. نگران نباشید! روش رفع خطا را توضیح می‌دهیم.

 

ارور Failed to open stream

قبل از اینکه بیایم خطا را برطرف کنیم، اول باید بررسی کنیم چه چیزی باعث رخ دادن این خطا در وردپرس شده است. ارور Failed to Open Stream در وردپرس به دو دلیل رخ می‌دهد، فایلی حذف‌شده و یا مسیرش تغییر کرده است و وردپرس می‌خواهد از این فایل استفاده کند ولی دسترسی به فایل ندارد.

یا اینکه فایل وجود دارد و در مسیر تعیین‌شده در وردپرس نیز صحیح بوده است اما سرور دسترسی به ن فایل را برای وردپرس مسدود کرده است و وردپرس نمی‌تواند فایل موردنظر را آپلود کند، به همین دلیل این خطا رخ‌داده است.

ممکن است فایل موردنظر شما جایش عوض‌شده باشد و یا حذف‌شده باشد و یا ممکن است بدافزار و افزونه خاصی این فایل را پاک‌کرده باشد و تمام این احتمالات به این نتیجه می‌رسد که فایل پاک‌شده است.
احتمال دیگری که وجود دارد این است که جای فایل عوض‌شده باشد و مسیری که وردپرس به آن دسترسی دارد برای آپلود فایل تغییر پیداکرده است و به همین دلیل با خطای Failed to Open Stream مواجه می‌شوید.

 

رفع خطای Failed to open stream در وردپرس

اصولاً خطای Failed to Open Stream به این دلیل رخ می‌دهد که وردپرس نمی‌تواند فایل‌هایی که در کد وب‌سایت وجود دارد را بارگذاری کند. گاهی اوقات وردپرس باوجوداین خطا بارگذاری را ادامه می‌دهد و تنها یک پیام هشدار نشان می‌دهد. و گاهی هم خطا را نمایش می‌دهد و هیچ‌چیزی لود نمی‌کند.

فرضیات پیام بسته به اینکه خطا در کجا اتفاق افتاده و دلیل شکست آن چیست. همچنین به شما سرنخ‌هایی درباره آنچه نیاز دارد نشان می‌دهد. به طور معمول خطا مانند کد زیر است:

Warning: require(/home/website/wp-includes/load.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/website/wp-settings.php on line 19

Fatal error: require(): Failed opening required ‘/home/website/wp-includes/load.php’ (include_path=’.:/usr/share/php/:/usr/share/php5/’) in /home/website/wp-settings.php on line 19

 

رفع خطای Failed to Open Stream در وردپرس

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، خطا می‌تواند به دلایل مختلف ایجاد شود و پیام خطا بسته به علت و محل فایل که باعث خطا می‌شود متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌مثال: مجوز دسترسی وجود نداشته باشد، فایل در دسترس نباشد، عملیات شکست‌خورده باشد و مواردی از این قبیل.

در حال حاضر اگر پیام خطا حاوی ‘no such file or directory’ باشد یعنی اینکه به دنبال فایل در خطی که مشخص‌شده است بگردید. یا می‌تواند خطا به خاطر یک قالب یا افزونه رخ‌داده باشد، یعنی اینکه ممکن است فایل‌های افزونه یا قالب حذف یا به‌صورت کامل نصب نشده باشد. برای رفع خطا فقط کافی است افزونه یا قالب را غیرفعال کرده و مجدداً نصب کنید.

بااین‌حال، این امکان وجود دارد که وردپرس قادر به مکان‌یابی فایل‌های موجود در پرونده.htaccess در پوشه اصلی شما نیست. در این صورت، شما باید مانند تصویر زیر به صفحه تنظیمات> پیوندهای یکتا بروید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل.htaccess مجدداً ایجاد شود.

اگر پیغامی که نمایش داده می‌شود در آن گفته شده باشد ‘Permission denied’ به این معناست که دسترسی لازم به فایل موردنظر را ندارد برای رفع این مشکل به پوشه فایل موردنظر بروید و دسترسی‌ها را برای آن تعریف کنید. و در آخر این خطا به دلیل استفاده از اسکریپت‌هایی مانند Google Analytics, Facebook APIs رخ می‌دهد که برای استفاده از آنها ممکن است نیاز به تأیید هویت داشته باشیم و وردپرس نتواند فایل‌های لازم را اجرا کند. برای رفع این مشکل باید با پشتیبانی افزونه موردنظر ارتباط برقرار کنید و مشکل را با آن‌‌ها در میان بگذارید.

امیدوارم این مقاله در حل مشکل خطای Failed to Open Stream برای سایت وردپرسی مفید واقع‌‌شده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *