در این مقاله میخوانید

دو نوع لینک مانند NoFollow و DoFollow در وردپرس وجود دارد. به‌طور پیش‌فرض، وردپرس به‌طور خودکار لینک تگ Nofollow را در نظرات اضافه می‌کند. این به این معنی است که ما به موتورهای جستجو دستور نداده‌ایم که این پیوندها را دنبال کنند و آنها را فهرست کنیم. اما با follow کردن لینک نظرات در وردپرس از موتورهای جستجو درخواست می‌کنیم تا این آدرس‌ها را ثبت و ایندکس کنند.

شما این امکان را دارید که این دستور پیش‌فرض وردپرس را غیرفعال کنید، به این صورت که می‌توانید به مرورگرها این امکان را دهید که بخش دیدگاه‌های سایت وردپرسی شما را دنبال کنند. برای این کار می‌توانید از راهکاری که در این مقاله برای شما خواهیم گفت استفاده کنید، پس با ما همراه باشید.

 

follow کردن لینک نظرات در وردپرس

خب همان‌طور که در بالا به شما گفتیم، قصد داریم در اینجا از ابزاری استفاده کنیم که بتوانیم با استفاده از آن‌ها ویژگی NoFollow را در نظرات سایت وردپرس غیرفعال کنیم. برای این کار شما می‌توانید از افزونه‌های مختلفی که به این منظور طراحی شده‌اند استفاده کنید.

بنابراین اگر شما طبق راهنمایی زیر عمل کنید می‌توانید به‌راحتی این ویژگی NoFollow را در کمتر از چند دقیقه غیرفعال کنید. به‌دلخواه خود یکی از این روش‌ها را انتخاب و روی سایت خود پیاده کنید.

 

حذف NoFollow از نظرات وردپرس با افزونه

اولین روشی که می‌خواهیم از آن استفاده کنیم، کمک گرفتن از یک پلاگین وردپرسی است. Remove Nofollow یکی از افزونه‌هایی است که می‌تواند در این زمینه برای شما مفید واقع شود.

افزونه Remove Nofollow کاملاً رایگان است و شما می‌توانید به‌راحتی آن را از مخزن وردپرس دانلود و بر روی سایت خود فعال کنید.

 

follow کردن لینک نظرات در وردپرس

 

بعدازاینکه افزونه را فعال کردید، یک گزینه جدید به اسم “Remove Nofollow” به پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد، حالا باید به تنظیمات این افزونه برید؛ در این قسمت دو گزینه مطابق با تصویر زیر برای شما وجود دارد که می‌توانید به‌دلخواه خود یکی از آن‌ها را فعال کنید.

بعدازاینکه تیک گزینه موردنظر خود را زدید، بر روی “Update Options” کلیک کنید تا تغییراتی که اعمال کردید بر روی سایت اجرا شود.

 

follow کردن لینک نظرات در وردپرس

 

سپس سایت را اجرا کرده و در بخش نظرات روی یک دیدگاه کلیک راست و Inspect بگیرید، حال خواهید دید به همین سادگی Nofollow از بخش دیدگاه وردپرس شما حذف شده است.

 

follow کردن لینک نظرات وردپرس بدون افزونه

اگر نمی‌خواهید از افزونه استفاده کنید، می‌توانید از قطعه کدی که در این بخش در اختیارتان قرار می‌دهیم استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید به پیشخوان وردپرس بروید و مسیر نمایش» ویرایشگر پوسته را طی کنید.

حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی فایل Function.php، کلیک کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید.

function remove_nofollow($return, $author, $comment_ID) {
$return= preg_replace("/(<a[^>]*[^\s])(\s*nofollow\s*)/i", "$1", $return);
$return= preg_replace("/(<a[^>]*[^\s])(\s*rel=[\"\']\s*[\"\'])/i", "$1", $return);
return $return;
}
add_filter( 'get_comment_author_link', 'remove_nofollow');

 

حالا باید به بخش دیدگاه‌های سایت خود بروید و با استفاده از ابزار Inspect، آن را بررسی کنید و از غیرفعال بودن NoFollow در دیدگاه‌ها اطمینان حاصل کنید.

امیدواریم این مقاله به شما برای غیرفعال کردن NoFollow از دیدگاه وردپرس کمک کرده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *