09013279181

آیا گوگل با LazyLoad یا لود تنبل تصاویر سازگاری دارد؟

به نظر شما گوگل با lazyload سازگاری دارد؟ مدیران کسب‌وکارها همیشه دنبال این هستند که از راهکارهایی استفاده کنند که به آنها برای توسعه و پیشرفت کمک کند و این موضوع در کسب‌وکارهای اینترنتی هم وجود دارد. معمولاً عواملی مانند سرعت سایت ازجمله موارد بسیار مهمی است که در سئو سایت شما تأثیر بسزایی دارد و می‌تواند سرنوشت کاری شما را نیز تغییر دهد.

حالا با توجه به اهمیت زیادی که سرعت سایت دارد، شما نیاز به راهکارهایی دارید که بتوانید با کمک آن‌ها، سرعت سایت خود را چند برابر کنید. یکی از مواردی که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند استفاده از لود تنبل تصاویر یا LazyLoad می‌باشد.

 

LazyLoad چیست؟

همان‌طور که میدانید تصاویر و ویدئوها یکی از اجزاء بسیار مهم هر سایتی به‌حساب می‌آید، اما استفاده از این محتوا ممکن است سرعت سایت شما را کاهش دهد و شما را با مشکل روبه‌رو کند. درواقع آپلود این تصاویر یا ویدئوها می‌تواند به دلیل حجم بالایی که دارند زمان‌بر باشد.

اما خب شما که نمی‌توانید برای بالا بردن سرعت سایت، تصاویر را از محتوای خود حذف کنید، پس باید به دنبال یک راهکار اساسی باشید؛ همین‌جا است که لود تنبل تصویر به کمک شما می‌آید.

به‌صورت کلی LazyLoad روشی است که در آن تنها تصاویری لود خواهد شد که در معرض دید کاربر قرار گرفته باشند. در این روش به‌جای بارگذاری تمامی تصاویر یک صفحه، ابتدا تصاویری نمایش داده می‌شود که کاربر آن را دیده باشد، این کار باعث افزایش سرعت چند برابری سایت شما خواهد شد و شما می‌توانید در عرض کمتر از چند ثانیه سایت خود را برای کاربر بالا بیاورید.

دقت داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است سرعت پایین لود شدن تصاویر، باعث شود کاربران شما فکر کنند که مشکلی در سایت شما وجود دارد و از سایت شما خارج شوند، این موضوع می‌تواند در تجربه کاربری و کاهش ترافیک ورودی سایت نیز تأثیر بگذارد، پس مراقب باشید.

از طرفی شما می‌تواند با استفاده از این لود تنبل، سرعت سایت خود را افزایش دهید و رتبه سئو سایت خود را نزد گوگل افزایش دهید و همان‌طور که میدانید، داشتن سئو بهتر به معنای کاربر بیشتر و رشد بهتر سایت است.

شما این امکان را دارید که از این قابلیت برای تصاویر، ویدئوها و حتی کامنت‌ها هم استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از افزونه‌های وردپرسی که در این زمینه طراحی شدند استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از Native Lazy Load برای لود تنبل تصاویر می‌باشد.

 

سازگاری گوگل با LazyLoad

حالا باوجوداینکه قابلیت لود تنبل تصاویر می‌تواند سرعت سایت شما را بهبود ببخشد، اما یک سؤال ممکن است پیش بیاید، که آیا گوگل با لود تنبل تصاویر سایت سازگاری دارد و یا اینکه مشکلی برای شما در این زمینه پیش بیاید؟

چند وقت پیش از طریق سایت‌های تست سرعت سایت مثل GTMetrix و Sitespeed Pingdom سایت را بررسی کردیم. به طرز باورنکردنی تصاویر لود نمی‌شدند!! سپس شروع کردم به تست سایت از طریق Fetch as Google در وبمستر تولز گوگل؛ تصاویر به‌صورت کامل لود شدند و این یعنی ربات‌های گوگل موقع بررسی و ایندکس کردن سایت شما، صفحه را اسکرول می‌کنند و این یعنی یک امتیاز مثبت برای وبمسترها.

اسکرول کردن صفحات سایت توسط بات‌های گوگل یعنی سازگاری کامل گوگل با LazyLoad تصاویر و این یعنی شما می‌توانید از این قابلیت در سایتتان استفاده کنید و لذتش را ببرید. پس نگران سازگاری گوگل با لود تنبل تصاویر نباشید.

نکته: در این روش تصاویر با اسکرول کردن کاربر، تک‌تک لود خواهد شد. تصاویر Above The Fold در لحظه لود سایتتان بارگذاری خواهند شد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *