در این مقاله میخوانید

ابتدا اجازه دهید به شما همراهان همیشگی دکترگرافیک بگویم که چرا باید وردپرس را آپدیت نگه‌دارید؟ در حال حاضر ۲۳% از سایت‌های دنیا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند که به این معنی است این سیستم مدیریت محتوا بسیار محبوب است و اگر از بحث امنیت وردپرس بخواهیم صحبت کنیم می‌دانید که ۲۳% درصد کمی نیست و همین دلیل خوبی است که هکرها و افراد سودجو به دنبال راهی برای سود بردن از سایت‌های وردپرسی هستند. برای حذف پیام وردپرس در دسترس است می‌توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید.

همان‌گونه که اطلاع دارید سیستم مدیریت محتوای وردپرس متن‌باز است که به این معنی است؛ هرکسی می‌تواند برای یادگیری و بهبود آن به کدهای منبع دسترسی دارد. خب همین کار افراد سودجو را راحت‌تر می‌کند، چراکه هکرها می‌توانند به‌آسانی به کد منبع دسترسی داشته و آن را مطالعه کنند و از این طریق یک سایت وردپرسی را هک کنند.

 

دلیل استفاده از آخرین نسخه وردپرس

اگر شما از آخرین نسخه وردپرس استفاده نکنید به این معنی است که شما از یک نرم‌افزار شناخته‌شده برای هکرها بر روی سایت خود استفاده می‌کنید، چراکه که هکرها فرصت کافی را برای مطالعه و پیدا کردن راه‌های هک کردن سایت را داشته‌اند.

خب شاید به هر دلیلی بخواهید از به‌روزرسانی‌های وردپرس استفاده نکنید. کسی چه می‌داند؟ شاید قالب یا افزونه‌های شما از نسخه جدید وردپرس پشتیبانی نمی‌کنند.

اما از بحث امنیت و گیر دادن به آپدیت بودن همیشگی وردپرس که بگذریم، اگر به هر دلیلی نخواهید وردپرس شما آپدیت شود، باید ابتدا به‌روزرسانی‌های وردپرس را غیرفعال کنید. پس با استفاده از روش‌های مختلفی که قبلاً در سایت به‌صورت کامل آموزش داده‌ایم و با یک جستجو ساده می‌توانید پیدا کنید، به‌روزرسانی‌های سایت وردپرسی خود را غیرفعال نمایید.

اما اگر نمی‌خواهید از این روش‌ها استفاده کنید، یک پیام به‌روزرسانی وردپرس بالای مدیریت سایت شما سبز می‌شود که موقع انتشار آپدیت‌های جدید وردپرس بسیار آزاردهنده خواهد بود.

 

حذف پیام "وردپرس در دسترس است" از پیشخوان

 

اگر خواستار آن هستید که پیام به‌روزرسانی سیستم مدیریت محتوای وردپرس را از پیشخوان سایت خود حذف کنید با ادامه این مقاله همراه باشید.

 

حذف پیام “وردپرس در دسترس است”

برای حذف پیام به‌روزرسانی می‌توانید از افزونه WP Notification Center استفاده کنید، اما ما قصد داریم در این مقاله مانند همیشه بدون نیاز به افزونه این کار را انجام دهیم. بنابراین اگر شما نیز قصد دارید بدون نیاز به افزونه پیام‌های وردپرس را حذف کنید باید بدانید از طریق کد نویسی این کار انجام می‌پذیرد.

پس کافی است وارد مدیریت فایل پنل هاستینگ خود شوید و پوشه قالب سایتتان را از مسیر wp-content/themes پیدا کنید. سپس فایل فانکشن یا همان functions.php را بازکنید. خب برای انجام این کار باید کدهای این فایل را ویرایش کنید پس در ادامه کد زیر را بعد از <?php ابتدای آن وارد کنید:

if (!current_user_can('edit_users')) {
add_action( 'init', create_function( '$drgraphicremoveupdate', "remove_action( 'init', 'wp_version_check' );" ), 2 );
add_filter( 'pre_option_update_core', create_function( '$drgraphicremoveupdate', "return null;" ) );
}

کد بالا با استفاده از فیلتر pre_option_update_core برای همیشه پیام به‌روزرسانی شمارا از بالای پنل حذف خواهد کرد.

امیدوارم این مقاله آموزشی در ارتباط با حذف پیام‌های به‌روزرسانی وردپرس از پیشخوان سایت شما از طریق کد نویسی برای شما مفید واقع‌شده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *