در این مقاله میخوانید

ارسال دیدگاه‌های اسپم یکی از معضلاتی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. در ارسال نظرات به‌صورت پیش‌فرض فیلد آدرس وب‌سایت وجود دارد. خب حتماً برای شما این سؤال پیش می‌آید که آدرس وب‌سایت در ارسال نظرات چرا باید یکی از معضلات اصلی سایت باشد؟ با حذف فیلد وبلاگ از فرم نظرات می‌توانید تعامل کاربر در سایت را افزایش دهید.

گوگل ربات‌هایی دارد که سایت را بررسی می‌کنند و این ربات‌ها دارای الگوریتم‌هایی هستند. پس با توجه به این الگوریتم‌ها است که گوگل تشخیص می‌دهد، سئو سایت شما مناسب است یا خیر. اینکه از لینک سایت‌های دیگر در محتوای خود بخواهیم استفاده کنیم برای منشن کردن به لینک خارجی صحیح است اما اگر تعداد لینک‌ها زیاد باشد، نشان‌دهنده نقطه‌ضعف است و ازنظر گوگل این برای یک وب‌سایت بد است.

 

واقعا به فیلد وبلاگ نیاز است؟

حال اگر فیلد واردکردن آدرس سایت در دسترس باشد و اشخاصی که خواستار آن هستند که برای یک پست در سایت نظر خود را در ارتباط با موضوع و مطلب پست به اشتراک بگذارند، آدرس سایت خود و یا هر سایتی که می‌خواهند را وارد می‌کنند و نظر خود را ارسال می‌کنند. حالا باید در نظر بگیرید که ربات‌های گوگل مطلبی که شما منتشر کرده‌اید را بررسی می‌کنند و متوجه می‌شوند شما در یک پست از بسیاری لینک استفاده کرده‌اید.

همان‌طور که می‌دانید اطلاعات ارتباطی هرکسی که دیدگاه خود را ارسال می‌کند می‌توان نمایش داد، به‌عنوان‌مثال برای یک مطلب شما ۴۰ نظر دریافت کرده‌اید و هر ۴۰ نفر آدرس وب‌سایت وارد کرده‌اند. گوگل می‌گوید شما یک پست منتشر کرده‌اید با ۴۰ لینک خارجی و این مسئله اصلاً برای سئو سایت شما مناسب نمی‌باشد. برای همین به شما پیشنهاد می‌کنم این فیلد اضافه کردن وب‌سایت را از دیدگاه‌های وردپرس را برای بهبود سئو سایت خود حذف کنید.

 

چرا بهتر است حذفش کنیم؟

با حذف فیلد آدرس وب‌سایت از نظرات وردپرس می‌توانید برای همیشه کاربران را از شر واردکردن آدرس وبلاگ در این بخش خلاص کنید. یکی از اولین بخش‌هایی که در وردپرس از قدیم خودنمایی می‌کرد، بخش نظرات وب‌سایت وردپرسی است. قبلاً در مورد غیرفعال کردن نظرات وردپرس و همچنین حذف تاریخ از نظرات توضیح داده‌ایم اما این بار قصد داریم کار را برای کاربران شما کمی ساده‌تر کنیم.

وقتی کاربر سایت شما در حال نوشتن ۱ دیدگاه است به‌صورت پیش‌فرض چندین فیلد از کاربر درخواست می‌شود.

نام، ایمیل و آدرس وب‌سایت

خب در سایت دکترگرافیک اکثر افراد مدیر وب‌سایت هستند و سایت دارند اما اگر شما مثلا درزمینه تصفیه آب فعالیت می‌کنید آیا کاربران وب‌سایت شما وب‌سایتی برای نوشتن در این قسمت دارند؟ پس فیلد وب‌سایت عملاً مناسب سایت شما نیست!

خب اصلاً نگران نباشید ما اینجا هستیم تا شمارا در ارتباط با این موضوع راهنمایی کنیم. شما می‌توانید برای حل این معضل فیلد آدرس وب‌سایت را از بخش ارسال نظرات در سایت وردپرسی خود به‌صورت کامل حذف کنید. البته که این کار باعث راحتی کاربرانی که وب‌سایت ندارند نیز می‌شود و یک فیلد اضافی برای آن‌ها حذف می‌شود.

 

حذف فیلد وبلاگ از فرم نظرات وردپرس

حالا که قصد دارید کار را برای کاربران سایتتان راحت‌تر کنید می‌توانید این فیلد را برای همیشه حذف کنید. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم این فیلد وب‌سایت را حذف کنید.

برای انجام این کار افزونه نیز وجود دارد اما در این آموزش ما با استفاده از کد نویسی فیلد وب‌سایت را حذف می‌کنیم. برای این کار کافی است وارد فایل منیجر هاست خود شده و سپس وارد پوشه wp-content/themes شوید. سپس پوشه قالب سایتتان را بازکرده و فایل functions.php را ویرایش نمایید. کد زیر را باید به فانکشن اضافه کنید.

add_filter('comment_form_default_fields', 'drgraphic_remove_comments');
function drgraphic_remove_comments($fields){
if(isset($fields['url']))
unset($fields['url']);
return $fields;

کد بالا را بعد از باز شدن php یعنی <?php قرار دهید. فیلد آدرس وب‌سایت از بخش نظرات سایت شما حذف شد.

امیدوارم این مقاله در ارتباط با آموزش حذف فیلد آدرس وب‌سایت از نظرات وردپرس از طریق کد نویسی برای سایت وردپرسی شما مفید بوده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *