در این مقاله میخوانید

شما باید محتوای سایت خود را مرتباً به‌روزرسانی کنید. به‌روزرسانی مرتب سبب می‌شود کاربر از سایت شما راضی باشد و پس‌ازآن سئو سایت شما نیز بهبود یابد؛ و بازدید و ترافیک سایت شما پس از جذب کاربران بیشتر افزایش یابد. به‌عنوان مدیر سایت شما باید همواره سعی کنید علاوه بر قرار دادن پست‌های جدید، پست‌های کوتاه نیز نگذارید و هرچقدر که می‌توانید پست‌های خود را با محدرات مفید طولانی‌تر کنید. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که نباید سایت خود را پر از محدرات بی‌ارزش و ناکارآمد کنید. اما می‌خواهیم ببینیم برای نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس چه باید کرد؟

حال اگر بخواهید برای راحتی کار کاربران خود لیستی از پست‌هایی که به‌تازگی در سایت منتشر کردید را در سایت یا ابزارک نمایش دهید، کمی از وقت خود را برای خواندن این آموزش صرف کنید.

شما باید سعی کنید برای تولید محتوا و آپدیت آن برنامه‌ریزی داشته باشید. در این مقاله ما خدمت شما دوستان عزیز دکترگرافیکی در این مقاله نحوه آپدیت محتوا را آموزش دهیم.

 

اهمیت به‌روزرسانی محتوای قدیمی بر سئو سایت

شما به‌عنوان مدیر سایت باید محتوای ارزشمند به کاربران ارائه کرده و از این طریق بتوانید سئو سایت خود را بالا ببرید. درواقع هرچقدر که محتوای شما مهم و مفیدتر باشد مخاطب به آن بیشتر جذب‌شده؛ و این موضوع سبب می‌شود که بازدید سایتتان بالا رود. بنابراین اگر شما برای مدتی محتوای جدید در اختیار کاربران قرار ندهید و یا محتوای قدیمی خود را به‌روزرسانی نکنید؛ کاربران خود را از دست می‌دهید و به دنبال آن سئو سایت خود را پایین می‌آورید.

محتوای جدید و به‌روزرسانی شده سبب می‌شود رتبه سایت شما بالا رود. و شما بتوانید از رقیبان خود پیشی بگیرید. و برعکس اگر به این نکته توجه نکنید اهمیت شما به‌مراتب پایین آمده و شما در بین موتورهای جستجو رتبه پایینی خواهید داشت. بنابراین اگر به کسب‌وکار خود اهمیت می‌دهید و قصد دارید در دنیای تجارت اینترنتی قدرتمند باشید باید از اهمیت به‌روزرسانی محتوای سایتتان غافل نشوید.

به‌روزرسانی برای موتورهای جستجو بسیار مهم است و آن‌ها در نتایج جستجو خود مطالب جدید را برای کاربران در رده‌های اول قرار می‌دهدند و با عدم به‌روزرسانی سایتتان رتبه شما رفته‌رفته پایین می‌رود. شما باید به یاد داشته باشید که همواره پست‌های خود را بهینه و به‌روزرسانی کنید. برخی از مدیران سایت تنها پست‌های جدید را در سایت خود قرار می‌دهدند و از اهمیت به‌روزرسانی پست‌های قدیمی غافل می‌شوند که این موضوع به ضرر آن‌ها تمام می‌شود.

این موضوع پس از طی یک مدت‌زمان سبب می‌شود بازدید سایت شما کاهش یابد؛ و به دنبال کاهش بازدید سایت شما کسب‌وکار شما نیز دچار افت می‌شود و برای شما زیان‌آور خواهد بود. در به‌روزرسانی محتوای قدیمی سایتتان از اهمیت کلمات کلیدی غافل نشوید و حتماً در هنگام به‌روزرسانی از کلمات کلیدی جدید قرار دهید.

 

اهمیت به‌روزرسانی سایت در میزان پیشرفت کسب‌وکار شما

محتوای سایت شما بیانگر و نشان‌دهنده تجارت شما است. شما می‌توانید توسط ارائه محتوای جدید و مفید به کاربرانتان، به آن‌ها یادآور شوید که شما درزمینه تجارت خود از آگاهی بالایی برخوردار هستید.

اگر شما محتوای قدیمی و دارای ارزش پایین را در سایت خود قرار دهید؛ کاربران با یک بار بازدید از سایت شما برای بار دیگر به آن مراجعه نمی‌کنند و وقت خودشان برای محتوای قدیمی صرف نمی‌کنند. و حتی این نشان‌دهنده عدم علم شما درزمینه تجارتتان تلقی می‌شود. و نشان می‌دهد شما تسلط کافی در این زمینه را ندارید.

ممکن است آپدیت محتوای قدیمی سایت برای شما زمان‌بر باشد اما در نظر داشته باشید که برای سایت وردپرسی شما بسیار مهم و کارآمد است. این کار بازدهی سایت شما را بالا می‌برد و سبب می‌شود ترافیک سایت شما تا حد زیادی افزایش یابد. سعی کنید با داشتن اطلاعات کافی درزمینه کسب‌وکار خود اطلاعات سایتتان را نیز بالا ببرید و اطمینان کاربران خود را جلب کنید.

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های زیادی پیش‌بینی کنید که مخاطب چقدر به محتوای منتشرشده در سایتتان علاقه‌مند است، و چقدر از زمان خود را برای این مطلب گذاشته است. این کار سبب می‌شود شما بتوانید به‌راحتی ارزیابی کنید که این محتوا تا چقدر برای سایت شما کارآمد بوده است. این کار را می‌توانید توسط بخش دیدگاه‌ها، سرعت پرش و… ارزیابی کرد.

شما می‌توانید به طریق مختلف ازجمله قرار دادن ویدئو، عکس و… نیز در محتوای قدیمی سایتتان میزان بازدید از آن‌ها را بالا ببرید. به‌طورکلی مخاطب به عکس و ویدئو بیشتر جذب می‌شود. این کار زمانی که شما محتوای متنی جدیدی برای آپدیت پست‌های قدیمی سایتتان ندارید می‌تواند بسیار مفید باشد. و کارایی سایت شما را بهبود ببخشد.

 

نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس

به دو روش مختلف می‌توان پست‌های بروز شده اخیر را در سایت نمایش داد. توجه داشته باشید هرزمانی که یک پست را به‌روزرسانی می‌کنید، وردپرس زمان و تاریخ آن به‌روزرسانی را در جدول پست‌های وردپرس به‌عنوان تاریخ آخرین به‌روزرسانی ذخیره می‌کند.

در ابتدای شروع کار کد زیر را درون فایل functions.php قالب خود کپی و جایگذاری کنید. پس از ذخیره کردن سایت را مجدداً اجرا کنید. بله به همین سادگی شما توانستید لیست پست‌های به‌روزرسانی شده را در صفحه‌نمایش خود نشان دهید.

function wpp_lastupdated_posts()
// Query Arguments
$lastupdated_args = array(
'orderby' => 'modified',
'ignore_sticky_posts' => '1'
);
//Loop to display 5 recently updated posts
$lastupdated_loop = new WP_Query( $lastupdated_args );
$counter = 1;
$string .= '<ul>';
  while( $lastupdated_loop->have_posts() && $counter < 5 ) : $lastupdated_loop->the_post();
  $string .= '<li><a href="' . get_permalink( $lastupdated_loop->post->ID ) . '"> ' .get_the_title( $lastupdated_loop->post->ID ) . '</a> ( '. get_the_modified_date() .') </li>';
  $counter++;
  endwhile;
  $string .= '</ul>';
return $string;
wp_reset_postdata();
}
//add a shortcode
add_shortcode('lastupdated-posts', 'wpp_lastupdated_posts');
همچنین اگر میخواهید لیست پستهایی که به تازگی منتشر کزده اید را در فایل قالب خود نمایش دهید، فقط کافیه کد زیر را استفاده کنید.

<?php
if (function_exists(wpb_lastupdated_posts)) :
  wpb_lastupdated_posts();
endif;
?>

 

حالا کافیست کد زیر را در هر بخشی از سایت خود استفاده کنید تا بتوانید لیست مطالب آپدیت شده را مشاهده کنید.

<?php
if (function_exists(wpb_lastupdated_posts)) :
  wpb_lastupdated_posts();
endif;
?>

 

به‌علاوه شما برای اینکه آخرین پست‌های به‌روزرسانی شده وردپرس را برای کاربران خود به نمایش دربیاوردید؛ می‌توانید در صفحات، پست‌ها، ابزراک‌ها از شورت کدی که در زیر برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید. و در کمتر از چند ثانیه به هدف خود برسید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، بعدازاینکه وارد لوکال هاست خود شدید ابتدا وارد نوشته> صفحه> ابزارک موردنظر خود شوید و شورت کد خود را در آن قسمت کپی و جایگذاری کنید. سپس در ادامه سایت را اجرا کنید و لیست پست‌های منتشرشده را ببینید.

[lastupdated-posts]

 

 

نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس با افزونه

در این قسمت در مرحله اول افزونه Display Posts Shortcode را نصب و فعال کنید، پس از فعال‌سازی افزونه، نیاز به پیکربندی تنظیمات نیست، فقط وارد ابزارک‌ها شده و ابزارک افزونه را در بخش دلخواه خود قرار دهید.

Display Posts Shortcode یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که شما می‌توانید توسط نصب آن لیست پست‌هایی که تازه در سایت خود منتشر کرده‌اید را نمایش دهید.

سپس، اگر می‌خواهید از ویجت متن پیش‌فرض وردپرس استفاده کنید، وارد بخش نمایش> ویرایشگر شوید. و کد زیر را در فایل functions.php قالب خود اضافه و ذخیره نمایید. حال سایت را اجرا کنید و از لیست پست‌های اخیری که در سایت منتشر کردید لذت ببرید.

add_filter('widget_text', 'do_shortcode');

 

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *