در این مقاله میخوانید

ما برای چند زبانه کردن سایت‌های وردپرسی از افزونه WPML استفاده می‌کنیم. اما متاسفانه خیلی از عزیزان با مشکل عدم نمایش پرچم‌های افزونه دست و پنجه نرم می‌کنند. برای حل مشکل نمایش پرچم با من همراه باشید.

 

مشکل نمایش پرچم در افزونه WPML

همانطور که گفتم خیلی از کاربران بعد از نصب WPML، توقع دارند پرچم ترجمه به زبان‌های مختلف را در صفحات مختلف سایتشان ببینند. آنها فکر می‌کنند یا قالبشان با WPML سازگار نیست و یا WPML مشکلی دارد که باید حل شود. از این را سیل عظیمی از تیکت‌ها به سمت ما روانه می‌کنند. ما چاره حل این مشکل بسیار راحت‌تر از آنچه فکر می‌کنید است.

 

حل مشکل عدم نمایش پرچم در WPML

WPML برای خلق یک تجربه کاربری بهتر در وبسایت شما، به خودی خود پرچم‌ها را در همه صفحات سایت شما اضافه نخواهد کرد. شما باید آن صفحه یا آن نوشته از سایتتان را به زبان‌های مختلف ترجمه کرده باشید تا پرچم آن زبان، در صفحه شما نمایش داده شود. در واقع اگر خلاف این بود، کاربر در یک صفحه از سایت شما که به زبان انگلیسی ترجمه نشده، روی پرچم زبان انگلیسی کلیک می‌کند و در نهایت دوباره این صفحه را با زبان فارسی مشاهده خواهد کرد.

در نتیجه برای حل این مشکل، در لیست برگه‌ها یا نوشته‌های سایتتان روی علامت + جلوی هر زبان کلیک کنید. به این شکل:

 

حل مشکل نمایش پرچم در افزونه WPML

 

سپس آن صفحه یا مقاله را به زبانی که می‌خواهید پرچمش در صفحه نمایش داده شود، ترجمه کنید. در نهایت روی دکمه انتشار کلیک کنید.

 

اگر با ترجمه صفحه، باز هم پرچم نمایش داده نشد.چه کنیم؟

در صورتی که با ترجمه صفحه مورد نظر به زبان‌های مختلف، نمایش داده نشد ابتدا کش وردپرس خود را طبق این آموزش خالی کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد وارد تنظیمات WPML شوید و ابزارک ترجمه را در ناحیه‌های مختلف قرار دهید. بهترین مکان برای درج پرچم زبان، ابزارک فوتر سایت شما یا منوی اصلی سایت شماست.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *