در این مقاله میخوانید

اگر شما مدیر سایت هستید و از ظاهر فرم معمولی ثبت‌نام سیستم مدیریت ناراضی هستید و قصد دارید مدیریت کارآمدتر و بهتری بر روی کاربران سایت وردپرسی خود داشته باشید و همچنین اگر در تلاش هستید که آمار تعداد کاربران وب‌سایت خود را افزایش دهید به شما پیشنهاد می‌کنم از افزونه‌های موجود برای ورود و ثبت‌نام کاربران استفاده کنید.

وقتی صحبت از افزونه‌های ورود و عضویت در وردپرس می‌شود، ما به شما افزونه یوزر پرو را معرفی میکنیم. این افزونه‌ می‌توانند یک بخش پروفایل کاربری با امکانات عالی را برای شما راه‌اندازی کنند.

اجازه دهید کمی بیشتر در مورد افزونه ورود و ثبت‌نام با شما عزیزان صحبت کنیم. افزونه‌ ورود و ثبت‌نامی که پیش‌تر خدمتتان معرفی کردیم درواقع جایگزین مناسبی برای صفحه عضویت ساده وردپرس هستند و شما می‌توانید با استفاده از امکاناتی که در این افزونه‌ در اختیارتان قرار می‌گیرد صفحه ورود و ثبت‌نام را با توجه به سلیقه خود شخصی‌سازی کرده و لذت ببرید.

 

چگونگی کارکرد افزونه UserPro

افزونه یوزر پرو در دو نسخه رایگان و غیر رایگان یا همان یوزر پرو یا پرمیوم ارائه‌شده است. همان‌گونه که اطلاع دارید افزونه‌ها و قالب‌های رایگان امکانات محدودی دارند و اگر شما خواستار آن باشید که از تمامی امکانات افزونه و یا قالب موردنظرتان استفاده کنید باید نسخه پرمیوم آن را خریداری کنید.

خب اگر شما نسخه پرمیوم این افزونه را دریافت و بر روی سایت وردپرسی خود نصب‌کرده‌اید، پس از فعال‌سازی این افزونه می‌توانید گزینه یوزر پرو را در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید. حال اگر بر روی گزینه یوزر پرو کلیک کنید می‌توانید این افزونه راست‌چین شده و فارسی سازی شده را به‌دلخواه خود تنظیم کنید. پس شما می‌توانید از این بخش هر نوع صفحه ورود، ثبت‌نام و فراموشی رمز عبور برای کاربران سایت خود بسازید. حتی در ادامه به شما همراهان همیشگی دکترگرافیک آموزش می‌دهیم چگونه با استفاده از شورت کدهای افزونه یوزر پرو این افزونه را به‌دلخواه خود سفارشی‌سازی کنید.

اما سؤالی که اکثر کاربران در رابطه با یوزر پرو دارند این است که: چگونه می‌توانیم از شورت کدهای مختلف این افزونه استفاده کنیم؟ همان‌طور که اطلاع دارید، یوزر پرو دارای شورت کدهای متفاوتی است که می‌توانید از آن‌ها برای راه‌اندازی بخش‌های مختلف پنل کاربری و فرم ورود و عضویت استفاده کنید. اگر نمی‌دانید شورت کد چیست به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله را در دکترگرافیک مطالعه کنید، تا بتوانید با نحوه کار شورت کدها در وردپرس آشنا شوید. پس اجازه دهید با شورت کدهای یوزر پرو آشنا شویم. این مقاله می‌تواند راهنمای خوبی برای استفاده از شورت کدهای UserPro باشد.

 

شورت کد‌های افزونه یوزر پرو

شما برای سهولت در استفاده از افزونه‌ها ورود و ثبت‌نام می‌توانید افزونه را شخصی‌سازی کنید. اما برای این شخصی‌سازی شما نیاز به شورت کدهای افزونه دارید که از این طریق و طبق سلیقه و نیاز خود افزونه را شخصی‌سازی کنید.

نکته: فراموش نکنید که می‌توانید شورت‌کدها را بر اساس سلیقه خود و با استفاده از تنظیمات یوزر پرو به‌دلخواه خود سفارشی کنید.

 

نمایش پروفایل کاربر

با استفاده از کد زیر می‌توانید پروفایل کاربران را در سایتتان نمایش دهید. درصورتی‌که کاربر وارد سایت شما نشده بود به فرم ورود و عضویت منتقل خواهد شد.

[userpro template=view]

 

نمایش لیست کاربران

اگر خواستار آن هستید که لیست اعضای سایت خود را در یک صفحه ببینید با استفاده از کد زیر می‌توانید، لیست کاربران دائم وب‌‌سایت خود را در یک صفحه یا بخشی از قالب سایتتان نمایش دهید.

[userpro template=memberlist]

 

نمایش پروفایل یک کاربر خاص

با استفاده از کد زیر می‌توانید فایل یکی از کاربران را به‌صورت یک کارت در سایتتان نمایش دهید. فراموش نکنید که به‌جای reza از نام کاربری دلخواه خود استفاده کنید.

[userpro template=card user=reza]

 

نمایش لیست کاربران به‌‌صورت لیستی

اگر می‌‌خواهید لیست کاربران سایت‌ خود را به‌‌صورت یک لیست نمایش دهید، می‌توانید شورت کد زیر را استفاده کنید.

[userpro template=list]

 

نمایش فرم عضویت سایت

برای نمایش اصلی‌ترین بخش وب‌سایت خود یعنی فرم عضویت می‌توانید از شورت کد زیر استفاده کنید.

[userpro template=register]

 

نمایش فرم ورود به سایت

و همچنین برای نمایش دادن بخش ورود شما باید از شورت کد زیر استفاده کنید:

[userpro template=login]

 

نمایش مطالب منتشر شده توسط یک کاربر

شما با استفاده از افزونه یوزر پرو می‌توانید مطالب منتشرشده توسط کاربر را نمایش دهید. پس برای نمایش لیست پست‌های منتشرشده توسط کاربر شورت کد زیر را استفاده کنید.

[userpro template=postsbyuser]

 

مشاهده کردید که به همین راحتی می‌‌توانید فرم‌ها و بخش‌های مختلف پنل کاربری خود را در قالب یا بخشی از نوشته یا برگه وب‌‌سایتتان نمایش دهید.

امیدوارم این مقاله آموزشی در ارتباط با لیست شورت کدهای افزونه یوزر پرو – UserPro و استفاده از آن‌ها در راستای شخصی‌سازی افزونه برای سایت وردپرسی شما مفید واقع‌شده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *