در این مقاله میخوانید

هر از گاهی کاربرانی هستند که با ما تماس می‌گیرند و مشکل Fatal Error دارند. اما Fatal Error چیست و چگونه می‌توان آنرا برطرف کرد؟ قبلا در دکترگرافیک درباره رفع خطای Fatal error: Call to undefined function is_cart در وردپرس و همچنین حل خطای Fatal Error: get_header() و رفع خطای Fatal Error: wp_cache_get() توضیحات کاملی داده شده اما این مقاله می‌تواند راه حلی برای تمام مشکلات شما باشد. پس با ما همراه باشید…

 

خطای Fatat Error ممکن است در بازی‌های کامپیوتری یا هر سیستم کامپیوتری رخ دهد. معنای این خطا، خطای مهلک در سیستم یا برنامه نویسی است. اما در این مقاله درباره رفع ارور Fatal Error در وردپرس صحبت می‌کنیم.

 

Fatal Error چیست؟

Fatal Error در فارسی به معنای خطای مهلک است که یک سیستم را از کار ‌می‌اندازد. معمولا این خطاها را در بازی‌های رایانه‌ای هم دریافت می‌کنیم و یا در هر سیستم دیگری. (حتی این ارور را در بعضی دستگاه‌های POS بانکی هم مشاهده کردم.) اما بحث ما اینجا وردپرس و PHP است. پس مستقیم میریم سراغ وردپرس!

در وردپرس معمولا این خطا زمانی اتفاق می‌افته که PHP آبجکت‌ها فراخوانی شده را در کلاس مشاهده نمی‌کند یا کلاس وجود ندارد و یا تابع فواخوانی شده اصلا موجود نیست و …

 

ابتدا، نسخه PHP را تغییر دهید

معمولا این خطا به دلیل نسخه پایین PHP اتفاق می‌افتد. در مرحله اول باید نسخه PHP را تغییر دهید و سایتتان را با نسخه‌های مختلف PHP بررسی کنید. معمولا وردپرس بهترین سازگاری را با نسخه 5.6 دارد.

 

مسیر خطا را پیدا کنید

در نتیجه باید زمانی که با Fatal Error مواجه می‌شویم آدرس فایل دارای خطا را مشاهده و بررسی کنیم. ببینیم خطا دقیقا از کدام مسیر ساخته شده. به عنوان مثال اگر جلوی عبارت Fatal Error نوشته wp-content/themes/avada را مشاهده می‌کنید مشکل از قالب شماست. یا اگر عبارت wp-content/plugins/wp-jalali را مشاهده می‌کنید مشکل از افزونه وردپرس فارسی است.

 

Fatal Error از مسیر قالب و افزونه است

خیر، در مرحله اول شما باید تمام افزونه‌ها و قالب های سایتتان را غیر فعال کنید و ببینید کدام یک مشکل دارند.در صورتی که با غیر فعال کردن یکی از افزونه ها مشکل حل شد، باید آنرا جایگزین کنید.

 

Fatal Error از مسیر wp-admin یا wp-includes است. چه باید کرد؟

در این صورت شما باید وردپرس را بصورت دستی آپدیت کنید. آموزش آپدیت دستی وردپرس را ببینید. با آپدیت کردن وردپرس بصورت دستی مشکل برای همیشه حل خواهد شد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *