مرجعی لذت بخش برای طراحان وب و گرافیک

مرجعی برای طراحان وب و گرافیک

در این مقاله میخوانید

آیا می‌خواهید چکیده‌ای از مقالات خود را روی صفحه نخست با خواندن لینک‌های بیشتر نمایش دهید؟ وردپرس همراه با دو روش ساختاری به شما اجازه‌ی این کار را می‌دهد. یکی از این روش‌ها اضافه کردن تگ More است. در این مقاله ما در دکترگرافیک به شما نحوه افزودن ادامه مطلب به مطالب وردپرس را آموزش می‌دهیم.

 

افزودن بخش ادامه مطلب در وردپرس

افزودن مطالب بیشتر به پستتان بسیار ساده است. شما می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید و شروع به نوشتن پست جدید یا ویرایش پست موجود در سایتتان کنید. زمانی که تایپ کردن تمام شد در هر نقطه‌ای که تصمیم دارید متن شما تمام شود کلیک کنید، که لینک‌های بیشتری قابل‌مشاهده باشد. روی گزینه + در گوتنبرگ کلیک کنید و سپس گزینه بیشتر را اضافه کنید.

 

افزودن ادامه مطلب به پست های وردپرس

 

شما مشاهده می‌کنید که یک خط‌چین در نوشته شما نمایش داده می‌شود. اکنون ازاینجا به بعد هر متن یا تصویری که قرار دهید، در آرشیو نوشته‌ها نمایش داده نمی‌شود، بلکه این متن در ادامه مطلب پست شما نمایش داده خواهد شد.

هنچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره جذب ورودی ارگانیک گوگل برای سایت خود از کلمات کلیدی خاص ، صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه نمایید.

 

مزیت استفاده از تگ بیشتر در مقابل خلاصه مطلب

به یاد داشته باشید که وردپرس همراه با دو روش ساختاری برای نشان دادن خلاصه پست با خواندن پیوند بیشتر می‌باشد؛ که این دو روش تگ بیشتر و دیگری نمایش خلاصه مطلب در وردپرس می‌باشند.

شما باید برای اضافه کردن خلاصه مطلب، از باکس خلاصه، اطلاعات خود را وارد کنید. شما می‌توانید این باکس را با کلیک بر روی آیکون چرخ‌دنده در سمت چپ بالای صفحه‌نمایش خود مشاهده کنید، و از صفحه بازشده برای شما، گزینه سند را انتخاب کرده و سپس با انتخاب چکیده، خلاصه مطلب خود را در آنجا وارد کنید. البته توجه داشته باشید که قالب وردپرس شما باید حتماً از آن پشتیبانی کند.

دومین جنبه‌ی منفی در استفاده از خلاصه‌ها این است که عکس‌ها یا دیگر قالب بندی‌ها را نمایش نمی‌دهد، بلکه فقط متن‌های ساده را نمایش می‌دهد. درحالی‌که تگ More به‌طور کامل مستقل است و روی تمام تم‌های وردپرس به خوبی کار می‌کند. همچنین به شما اجازه نمایش عکس‌ها و تمامی پست‌ها با هر فرمتی از قبیل نقل‌قول و …را می‌دهد.

 

دلایل عدم استفاده از برچسب بیشتر در وردپرس

خب همه این‌ها را در مورد دلایل استفاده از برچسب بیشتر در وردپرس گفتیم، اما چرا در قالب‌های جدید و حرفه‌ای از همان روش خلاصه مطلب استفاده می‌شود؟ درواقع خلاصه مطلب فقط متن را نمایش می‌دهد و برای اکثر افراد این کار بهتر است! درواقع این مورد که شما از تگ More و یا خلاصه مطلب استفاده کنید، همگی به ساختار و معماری اطلاعات سایت شما برمی‌گردد.

 

مشکلات برچسب بیشتر در وردپرس

بزرگ‌ترین مسئله برچسب بیشتر در وردپرس کار نکردن آن زمانی که به صفحه می‌آید می‌باشد. به‌صورت پیش‌فرض شما نمی‌توانید از برچسب‌های بیشتر در برگه‌های وردپرس خود استفاده کنید. بااین‌حال راهی سریع برای اضافه کردن تگ More به صفحه وردپرس شما وجود دارد.

یکی دیگر از مسائل کار نکردن برچسب More در صفحه وردپرس این است که، اگر شما از صفحه‌ی استاتیک خود به‌عنوان صفحه‌ی اصلی استفاده کنید در لینک‌های بالا باید آن را حل کنید. تنها دلیل دیگری که نمی‌توانید از برچسب زیاد در صفحه وردپرستان استفاده کنید، این است که اگر تم شما برای نمایش خلاصه در صفحه اول طراحی‌شده باشد؛ در این صورت برچسب شما باید بازنویسی شود، و شما باید از خلاصه مطلب استفاده کنید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com