حذف دسته جمعی تصویر شاخص نوشته‌ها در وردپرس

آموزش حذف دسته جمعی تصویر شاخص نوشته‌ها در وردپرس

تاریخ آخرین بروز رسانی این مطلب:

در حالت عادی برای حذف تصاویر شاخص پست‌ها بایستی یکی‌یکی پست‌ها را بازکرده و سپس روی گزینه حذف کلیک کنید. این کار شامل زمان زیادی می‌شود و شما برای انجام آن باید مدت‌زمان زیادی را هدر دهید.

اما در این مقاله با استفاده از قطعه کدی که در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده‌ایم می‌توانید تنها در عرض یک ثانیه تمامی تصاویر شاخص سایت خود را پاک‌کنید. به این صورت در زمان شما نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی خواهد شد.

حتماً به این نکته مهم توجه داشته باشید که این کد فقط با یک‌بار اجراشدن تمامی تصاویر شاخص را پاک خواهد کرد. پس مراقب باشید که این کار را بدون دلیل انجام ندهید. ضمناً توجه داشته باشید که با استفاده از این روش تصاویر از هاست حذف نخواهند شد. با دکترگرافیک همراه باشید.

 

چرا تصویر شاخص نوشته‌ها را حذف کنیم

برخی اوقات شما با عوض کردن قالب سایت وردپرس خود به‌ناچار مجبور می‌شوید این کار را انجام دهید. چراکه ممکن است در برخی مواقع سایز تصاویر با قالب جدید هماهنگ نباشد. به‌این‌ترتیب است که شما تصمیم می‌گیرید تصاویر شاخص سایت خود را به‌کلی حذف کنید.

اگر در چنین مواقعی شما دارای مطالب و محتوای زیادی در سایت خود باشید؛ درنتیجه تصاویر شاخص شما نیز زیاد است. بنابراین در این زمان شما نمی‌توانید یکی‌یکی تصاویر را پاک‌کنید. توسط این آموزش شما قادر هستید تصاویر شاخص سایت خود را در صورت بروز مشکل و لزوم به‌راحتی پاک‌کنید.

با حذف تصویر شاخص کاربران فقط می‌توانند محتوای متنی شما را ببیند؛ و درواقع تصویر تمام پست‌های شما از بین خواهد رفت. شما می‌توانید توسط گذاشتن تصویر شاخص در پست‌های خود یک کلیت از محتوای متنی خود را به کاربر انتقال دهید. اما با برداشتن آن دیگر این امکان برای شما وجود ندارد.

 

حذف دسته جمعی تصویر شاخص نوشته‌ها

قبل از انجام هر کاری به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. این کار را می‌توانید توسط روش‌های مختلفی انجام دهید. به‌این‌ترتیب به‌واسطه پشتیبان گیری اطلاعات سایت شما محفوظ خواهد ماند.

کافی است کد زیر را در functions.php کپی کنید:

global $wpdb;

$attachments = $wpdb->get_results( "
SELECT *
FROM $wpdb->postmeta
WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

foreach ( $attachments as $attachment ) {
wp_delete_attachment( $attachment->meta_value, true );
}

$wpdb->query( "
DELETE FROM $wpdb->postmeta
WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

 

همچنین برای دریافت اطلاعات کافی از نحوه طراحی وب سایت وردپرس اختصاصی می توانید صفحه طراحی وب سایت وردپرس اختصاصی را مطالعه کنید.

پس از قرار دادن این کد در فایل functions.php این کار تمام می‌شود. به همین راحتی! بلافاصله بعدازاینکه فایل functions.php را ذخیره کردید؛ این کد یک Database Query اجرا می‌کند و تمام تصاویر شاخص مطالب را پاک می‌کند.

نکته خیلی مهم: لطفاً این کد را بعدازاینکه در فایل فانکشن ذخیره کردید، از این فایل پاک‌کنید. زیرا اگر این کد در فایل فانکشن باشد شما نمی‌توانید برای مطالب خود تصویر شاخص قرار دهید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

تگ ها:

تیم دکترگرافیک می تونه کمکت کنه تا وب سایت خودتو داشته باشی و از طریق این فضا، به درآمد زایی برسی؛ مهم ترین مشخصه وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم ، ساده بودن در کنار مدرن بودن است.

وب سایت های طراحی شده توسط مجموعه ما بیشترین بهینه سازی ممکن را با موتور های جستجو دارند تا مسیر سئو وب سایت شما هموار تر شود.

اگر وب سایت داری و نمیتونی ازش درآمد کسب کنی، یا میخواهی کسب و کار اینترنتی خودتو شروع کنی به ما پیام بده، خوشحال میشیم راهنماییت کنیم.

به تمامی سوالات و نظرات در سریع ترین زمان پاسخ داده خواهد شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب ویرایش شده ...