در این مقاله میخوانید

برخی اوقات شما در هنگام نوشتن یک متن در سایت وردپرسی خود قصد دارید که آن را لینک دهید. لینک دادن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود شما بخواهید در نوشته‌های خود لینک دهید. شما این امکان را دارید که در هنگام نوشتن مقالات مختلف در سایت خود کلمات کلیدی و مهم را لینک دهید. شما می‌توانید با لینک دادن به کلمات کلیدی در سایت خود تأثیر مثبت و مفیدی بر آن بگذارید. اما ساخت لینک خودکار در وردپرس چه باید کرد؟

زمانی که نویسنده در سایت شروع به نوشتن می‌کند موارد مختلفی است که باید آن‌ها را در نظر بگیرد و رعایت کند. لینک دادن نیز ازجمله مواردی است که باید تمامی نویسندگان سایت آن را در نظر بگیرند. برای اینکه سایت شما بتواند عملکرد بهتری داشته باشد باید در هنگام نوشتن مطالب جدید در سایت خود توجه و دقت کافی داشته باشید.

همگی این موارد در سئو و بالا رفتن رتبه سایت شما تأثیرگذار است. برای فهمیدن این اطلاعات و چگونگی انجام این کار تا پایان این مقاله با دکترگرافیک همراه باشید.

 

چرا باید از ساخت لینک خودکار در وردپرس استفاده کنیم؟

برخی اوقات شما می‌خواهید بعضی از کلمات مهم را در نوشته‌های خود به‌صورت دائم لینک دهید. به این صورت که نیازی نباشد شما این کلمات را در هر بار نوشتن مقالات لینک دهید. با انجام این کار کلمات موردنظر شما به‌صورت خودکار لینک داده می‌شوند. همچنین انجام این کار سبب می‌شود در زمان شما صرفه‌جویی شود و برخی از کلمات پرتکرار کلیدی به‌صورت خودکار لینک دهی شوند. درواقع این طبیعی نیست که برخی از کلمات مهم که در مقالات مختلف هر بار لینک دهی می‌شوند، نیاز به لینک دهی دستی داشته باشند.

در بعضی از نوشته ها مشاهده می‌کنید که به برخی از کلمات کلیدی لینک داده‌شده است. کاربر می‌تواند با کلیک بر روی این کلمات به‌صورت مستقیم به آن صفحات هدایت شود. برخی اوقات شما می‌خواهید بعضی از کلمات مهم را در نوشته‌های خود به‌صورت دائم لینک دهید. به این صورت که نیازی نباشد شما این کلمات را در هر بار نوشتن مقالات لینک دهید.

 

مزایای ساخت لینک خودکار در وردپرس

این کار مزیت‌های زیادی برای سایت شما دارد. لینک دادن کلمات در متن باعث می‌شود زمانی که کاربر متنی از مقالات سایت شما را مطالعه می‌کند با این لینک‌ها بتواند در سایت گردش داشته باشد و از دیگر آموزش‌های شما نیز استفاده کند. توسط این کار کاربر سریع از سایت شما خارج نمی‌شود و زمان بیشتری را در سایت شما می‌گذراند.

زمانی که کاربر وقت بیشتری را در سایت شما سپری کند و از نوشته‌های مختلف سایت شما استفاده کند؛ به‌این‌ترتیب نرخ پرش از سایت شما نیز کم می‌شود. همگی این موارد بر موتورهای جستجو تأثیر خواهد گذاشت. به‌طوری‌که با بالا بردن آمار بازدید سایت شما، سئو سایت شما نیز بالا می‌رود. این روش با گذشت زمان تأثیر بسیار خوبی بر سئو سایت شما خواهد گذاشت.

دلیل مهم دیگری که باعث می‌شود شما کلمات کلیدی نوشته‌های خود را لینک دهید این است که زمانی که افراد از مطالب شما کپی می‌کنند شما لینک‌های مستقیم از سایت کپی کننده دریافت خواهید کرد و این برای سایت شما مفید است، چون با این کار بازدید سایتتان افزایش پیدا می‌کند.

همچنین برای سئو وب سایت خودتون می توانید صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.

 

ساخت لینک خودکار در وردپرس

انجام این کار توسط دو روش کد نویسی و استفاده از پلاگین امکان‌پذیر است. افزونه‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند این کار را در سایت خود انجام دهید. اگر شما با کد نویسی آشنایی ندارید می‌توانید از این افزونه‌ها استفاده نمایید. اما ما در اینجا قصد داریم با استفاده از کد نویسی این کار را به شما آموزش دهیم.

ممکن است شما در ابتدای نوشتن مطالب جدید در سایت لینک دهی کافی نداشته باشید. به همین دلیل با این کار شما می‌توانید در نوشته‌های خود لینک دهی کرده و سئو سایت خود را از این طریق بالا ببرید. با لینک‌دهی خودکار دیگر نیازی نیست نگران مطالب قدیمی سایت باشید چراکه به‌صورت اتوماتیک لینک دهی می‌شوند. برای انجام این کار باید کلمات کلیدی که قصد دارید آن‌ها را لینک دهی کنید را در نظر بگیرید و سپس مطابق با آموزش زیر عمل نمایید.

انجام این کار توسط کد نویسی به‌راحتی و در عرض چند دقیقه امکان‌پذیر است. شما می‌توانید برای انجام این کار از هیچ افزونه‌ای استفاده نکنید و توسط قطعه کد زیر این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید. در ابتدا شما باید به فایل functions.php قالب خود بروید. سپس کد زیر را در آن کپی کنید.

<?php
function link_words($content){
  $words = array(
    'wordpress',
    'ads'
  );
  $links = array(
    '<a href="https://yourdomin.com">wordpress</a>',
    '<a href="https://yourdomin.com/ads">ads</a>'
  );
  $content = str_replace($words , $links ,$content);
  return $content;
}
add_filter('the_content', 'link_words');
add_filter('the_excerpt', 'link_words');
?>

در نظر داشته باشید که در کد بالا به‌جای WordPress کلمه‌ای که می‌خواهید لینک دار شود را قرار دهید

 

نکته: دقت بفرمایید که در هنگام استفاده از کد بالا تایپ کلمات فارسی هم مجاز است و با زبان فارسی سازگاری دارد.

حتماً توجه داشته باشید که قبل از هرگونه اقدامی در فایل فانکشن قالب سایت خود حتماً یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. اطلاعات سایت شما توسط این بک آپ حفظ خواهد شد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *