مرجعی لذت بخش برای طراحان وب و گرافیک

مرجعی برای طراحان وب و گرافیک

در این مقاله میخوانید

غیر فعال کردن Gravatar در وردپرس بدون نیاز به افزونه

گراواتار به‌عنوان یکی از قابلیت‌های محبوبی و کاربردی است که وردپرس از آن پشتیبانی می‌کند. وردپرس از گراواتار به‌عنوان پلتفرم آواتار پیش‌فرض استفاده می‌کند. که این به کاربران وردپرس اجازه‌ی نمایش آواتار یکسان در هر وب‌سایت گراواتار فعال را می‌دهد. بااین‌حال ممکن است در برخی موارد مایل به نمایش گراواتار در سایت نباشید. در این مقاله از دکترگرافیک ما به شما نحوه‌ی غیر فعال کردن Gravatar در وردپرس را آموزش می‌دهیم.

امروزه با توجه به گسترش اینترنت کاربران تمایل دارند که در فضای اینترنتی فعالیت بیشتری داشته باشند. به‌این‌ترتیب کاربران می‌توانند برای خود یک هویت ایجاد کرده و به‌راحتی در تمام فضاهای مجازی و گروه‌ها و سایت‌ها عضو شده و کار کنند.

شما به‌وسیله گراواتار می‌توانید در دنیای وب یک پروفایل مخصوص خود را داشته باشید و دیگر نیازی نیست در هر سایت عضو شوید. بسیاری از سایت‌ها از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. درواقع گراواتار شما را از این روند طولانی و خسته‌کننده نجات می‌دهد.

همچنین برای دریافت مطالب آموزشی بیشتر میتوانید وبلاگ دکترگرافیک را مشاهده کنید.

 

گراواتار چیست؟

گراواتار یک سیستم است که به‌وسیله آن شما می‌توانید تصویر پروفایل منحصربه‌فرد خود را داشته باشید. توسط گراواتار شما می‌توانید در هر سایتی که کامنت می‌گذارید تصویر انتخابی خود به‌جای پروفایل به دیگر کاربران نمایش داده شود. امروزه اکثر کاربران و سایت‌ها از گراوتار برای نمایش پروفایل استفاده می‌کنند.

به‌وسیله گراواتار شما می‌توانید در سایت‌های دیگر یک هویت ثابت داشته باشید. این یک هویت آنلاین برای شما به شمار می‌رود؛ و شما می‌توانید توسط آن در سایر سایت‌ها با هویت خود فعالیت داشته باشید. این موضوع سبب می‌شود شما شناخته‌تر شوید. اگر شما صاحب یک شرکت هستید می‌توانید از آرم شرکت خود به‌عنوان گراواتار استفاده کنید و خود را به سایر کاربران بیشتر نشان دهید. درواقع با این کار شما را به رسمیت می‌شناسند.

وردپرس به‌عنوان یک سیستم مدیریت محتوا از محبوبیت بالایی برخوردار است و از گراواتار پشتیبانی می‌کند. گراواتار سبب می‌شود افراد در سایر سایت‌ها با دیدن تصویر پروفایل شما، نظرشان به شما جلب شود. و شما با این کار نوعی برند مخصوص به خود را دنیای وب به سایر سایت‌ها و کاربران نمایش می‌دهید.

برای این کار ابتدا شما باید وارد صفحه اصلی گراواتار شوید و تصویر انتخابی خود را جهت نمایش در دیگر سایت‌ها انتخاب کنید. حتی شما امکان این را دارید که چند تصویر انتخاب کنید و مشخص کنید در هر سایتی چه تصویری نمایش داده شود. شما می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید.

بهتر است شما همان ایمیلی را در گراواتار وارد کنید که با آن نظراتتان را وارد می‌کنید و در وب با آن فعالی دارید. شما می‌توانید برای این کار از آواتار پیش‌فرض استفاده کنید. اما توصیه می‌کنم برای اینکه برند منحصربه‌فرد خود را داشته باشید از گراواتار مخصوص خود استفاده کنید.

 

چرا باید گراواتار را غیرفعال کنیم؟

علی‌رغم فوایدی که گراواتار برای شما دارد؛ اما در برخی از مواقع می‌تواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورد. این مشکلات می‌تواند نظیر کند شدن سرعت سایت و کند شدن سرعت لود آن باشد. همچنین برخی اوقات شما در ایران در استفاده از گراواتار دچار مشکل شوید. و این موضوع سبب اختلال در روند کار شما می‌شود.

به دلیل اینکه شما در ایران با مشکل دسترسی به گراواتار مواجه هستید ممکن است بخواهید آن را غیرفعال کنید. یا کند بودن سرعت لود سایت شما را کلافه کند و شما به این فکر بیفتید که آن را غیرفعال کنید.

بنابراین اگر شما به‌عنوان مدیر سایت تمایل به غیرفعال کردن گراواتار سایت خود را دارید به این آموزش توجه کنید.

 

غیر فعال کردن Gravatar در وردپرس

برای این کار در ابتدا باید وارد سایت وردپرس شوید؛ و سپس در پنل مدیریتی سایت وردپرسی خود به بخش تنظیمات>گفتگوها بروید. پس از آن به بخش آواتار رفته و تیک جعبه گزینه نمایش نیم‌رخ را بردارید و برای ذخیره تنظیمات روی گزینه Save کلیک کنید.

 

غیر فعال کردن Gravatar در وردپرس بدون نیاز به افزونه

 

به همین راحتی شما با موفقیت گراواتار وردپرس خود را غیرفعال کردید. اکنون نظرات شما در گراواتار کاربر نمایش داده نمی‌شود، همچنین در بخش مدیریت گراواتاری نخواهید دید. همچنین گراواتار کاربران در نظرات و صفحه کاربر ظاهر نمی‌شود و از نوار مدیریت ناپدید می‌شود. به این وسیله در سایت شما در بخش دیدگاه‌ها یک تصویر پیش‌فرض نمایش داده می‌شود.

 

غیر فعال کردن Gravatar در وردپرس بدون نیاز به افزونه
همچنین اگر کسب و کار آنلاین دارید و میخواهید ورودی گوگل از کیوورد های خود را داشته باشید، صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.
حتی اگر گراواتار را از سایت وردپرس غیرفعال کرده‌اید، هنوز می‌توانید در صورت نیاز آن‌ها را نمایش دهید. برای مثال می‌توانید گراواتار را در باکس نویسنده نمایش دهید. همچنین شما می‌توانید توسط قراردادن یک سری افزونه اجازه دهید که کاربران خودشان در سایت شما گراواتار خودشان را آپلود کنند.

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com