مرجعی لذت بخش برای طراحان وب و گرافیک

مرجعی برای طراحان وب و گرافیک

در این مقاله میخوانید

نمایش محتوا فقط به کاربران عضو شده در وردپرس

ممکن است شما به دلایل مختلفی بخواهید دسترسی به نمایش برخی از محتواها را در اختیار یک سری از کاربران قرار دهید و بالعکس؛ این موضوع بیشتر در وب‌سایت هایی که محتوا محور هستند، دیده می‌شود و این دسته از وب‌سایت‌ها قسمتی از محتوای سایت را فقط به اعضای سایت دهند، که در این صورت شما می‌توانید به بازدیدکننده‌ی مهمان که قصد دارد این محتوا را ببیند یک سری درخواست مانند عضویت در سایت، ارائه ایمیل و … داشته باشید و درصورتی‌که کاربر این کار را انجام دهد به آن مقاله یا محتوا دسترسی پیدا خواهد کرد. با دکترگرافیک همراه باشید.

معمولاً این کار برای این انجام می‌شود که یک تفاوتی بین اعضای سایت و کاربر مهمان وجود داشته باشد، با این کار نه تنها کاربری که در سایت شما عضویت دارد، خودش را بااهمیت می‌داند، بلکه می‌تواند کاربران مهمان خود را هم به مشترکین ایمیلی و دائمی خود تبدیل کنید.

 

دلیل نمایش محتوا فقط به کاربران

مهم‌ترین عنصر تشکیل‌دهنده تمامی وب‌سایت‌ها کاربران آن‌ها هستند و شما به‌عنوان یک مدیر سایت که قصد توسعه و پیشرفت دارد باید تمام تلاش خود را به کار ببرید و از راهکارهای کاربردی و مفید برای اضافه کردن کاربران دائمی به سایت خود استفاده کنید؛ بدون شک راه‌حل مختلفی برای این کار وجود دارد اما یکی از مواردی که تا الآن نتیجه مثبتی برای وب‌سایت‌های بسیار زیادی داشته است، همین نمایش قسمتی از محتوا به اعضای سایت است.

خب شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که اگر بخواهیم محتوای سایت خود را فقط را به کسانی که در سایت عضو هستند نمایش دهیم، از چه جهت برای ما مفید است؟ خب همان‌طور که میدانید کاربر برای اینکه عضویت در سایت شما باید یک سری اطلاعات مانند ایمیل، شماره تلفن و یا هر مورد دیگری که شما بخواهید را وارد کند؛ شما این امکان را دارید که از طریق این اطلاعات، بازاریابی کنید و برای خود کسب درآمد داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید از طریق ایمیل مارکتینگ، محصولاتی را برای کاربران خود معرفی کنید و یا تبلیغاتی را به ایمیل افراد ارسال کنید؛ که این کار می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

البته ممکن است تا اینجای کار، کاربران را جزء اعضای سایت خود کرده باشید ولی باید به یاد داشته باشید که رضایت کاربر را در اولویت کاری خود قرار دهید، به‌صورت قطع می‌توان گفت کاربران شما مهم‌ترین نقش را در سایت شما دارند، پس شما باید همواره به دنبال این باشید که کاربر را نسبت به سایت راضی نگه دارید و این کار می‌تواند با عملکرد عالی سایت و محتوای بسیار مفید به‌دست بیاورید.

درواقع می‌توان گفت رضایت کاربران از سایت شما مهم‌ترین ملاک اعتبار کسب‌وکار شما باید باشد درنتیجه تلاش کنید رضایت کاربران را بعد از عضویت نیز جلب کنید.

همچنین برای دریافت ورودی ارگانیک گوگل از کلمات کلیدی کسب و کار شما ، صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.

 

راه حل چیست؟

پس اینکه کسانی که از سایت شما بازدید می‌کنند عضو سایت باشد از جهات زیادی دارای اهمیت است پس باید با ترفندهایی سعی کنیم کاربران مهمان را به کاربرانی که در سایت عضو هستند تبدیل کنیم. در این مقاله ما روشی برای پنهان کردن بخشی از محتوا برای کاربران مهمان را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

نمایش لینک دانلود به ازای عضویت در خبرنامه

این روش یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای سایت‌هایی است که لینک‌های دانلود متعددی دارند و عضویت کاربر برایشان بسیار مهم است. با این روش می‌توانید به ازای عضویت در خبرنامه، به کاربر اجازه دهید فایل موردنظر خود را دانلود کنند. در این روش شما می‌توانید از افزونه Email download link استفاده کنید، این پلاگین رایگان است.

 

نمایش محتوا فقط به کاربران عضو شده در وردپرس

 

روند کار این افزونه به این صورت است که می‌توانید یک فرم ثبت‌نام خبرنامه ایمیلی به کاربر نمایش دهید و کاربر بعد از واردکردن ایمیل خود، می‌تواند لینک دانلود را در ایمیل خودش دریافت کند.

بعدازاینکه افزونه را نصب و آن را روی سایت فعال کردید، بایستی وارد بخش ویرایش یا اضافه کردن نوشته در وردپرس شده و روی دکمه ایمیل کلیک کنید. لینک دانلود فایل را وارد کرده و روی افزودن کلیک کنید تا شورت کد مربوطه به صفحه اضافه شود.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

تبلیغات متنی (لینک نو فالو)