09013279181

نحوه نمایش قسمتی از قالب وردپرس فقط به اعضای سایت

عموماً مشاهده کرده‌اید که در بعضی از وب‌سایت‌ها به‌محض ورود به پنل کاربری خود بالای سایت یا هر قسمت دیگری از آن متنی را با عنوان: سلام …! خوش‌آمدید مشاهده می‌کنید. این متن همان پیغام خوش آمدگویی به کاربر است که بسیاری از سایت‌های وردپرسی از آن استفاده می‌کنند. برای نمایش این پیام باید ابتدا بدانیم چطور قسمتی از قالب وردپرس را فقط به اعضای سایت نمایش دهیم.

این کار به‌سادگی قابل انجام است و شما می‌توانید آن را با استفاده از یک قطعه کد ساده در سایت خود قرار دهید. ما تصمیم گرفتیم این آموزش را در اختیار شما کاربران عزیز دکترگرافیک قرار دهیم.

با استفاده از این کار شما می‌توانید نشان دهید که ورود کاربر به سایت شما برای شما مهم است. درواقع این کار یکی از روش‌هایی است که سبب می‌شود سایت شما با کاربر ارتباط بهتری برقرار کند. رعایت کردن و در نظر گرفتن برخی جزئیات سبب می‌شود کاربران از سایت شما رضایت بهتری داشته باشند. زمانی که کاربران از سایت شما راضی باشند آمار بازدید سایت شما بالا می‌رود و درنتیجه فروش شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

مخفی کردن بخشی از سایت برای اعضا و مهمان

پیام‌های خوشآمدگویی در انواع مختلفی وجود دارند و شما می‌توانید در هنگام قرار دادن این قابلیت بر روی سایت خود از پیغام‌های مختلفی استفاده کنید و این موضوع کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. مدیران سایت‌های مختلف با اهداف گوناگونی از این پیغام استفاده می‌کنند. یکی از مزیت‌هایی که این پیغام دارد این است که باعث می‌شود کاربر با سایت شما ارتباط بهتری برقرار کرده و به ماندن در سایت شما و همچنین استفاده از محتوای سایت شما بیشتر ترغیب شود.

اگر شما می‌خواهید یک سایت و یک کسب‌وکار اینترنتی موفق داشته باشید؛ باید همواره تلاش کنید و با مشتری خود ارتباط خوبی برقرار کنید. شما باید کاری کنید که کاربر تجربه کاربری خوبی در سایت شما داشته باشد. ما همواره در دکترگرافیک تلاش می‌کنیم راهکارهای مختلفی را به شما ارائه کنیم که توسط آن‌ها بتوانید یک سایت کارآمد داشته باشید. در نظر داشته باشید که راهکارهای مختلف جهت جذب کاربر می‌تواند شامل کد تخفیف، خوشامدگویی و… باشد.

زمانی که شما توسط این قطعه کد این پیغام را برای سایت خود فعال کنید. این پیغام به‌صورت خودکار برای تمامی کاربران به نمایش در می‌آید. درواقع زمانی که شما این کد را در فایل قالب سایت خود کپی کنید؛ خود وردپرس به‌صورت اتوماتیک این موضوع را کنترل و مدیریت می‌کند.

همچنین آموزش های بیشتر در وبلاگ دکترگرافیک

 

نمایش قسمتی از قالب وردپرس فقط به اعضای سایت

برای انجام این کار نیاز به نصب افزونه خاصی ندارید و می‌توانید به‌وسیله کد زیر پیغام خوش‌آمدگویی به کاربر را در سایت خود فعال کنید. تنها با اضافه کردن چند قطعه کد به قالب وردپرس می‌توان پیغام خوش آمدگویی را به کاربر نمایش داد. شما می‌توانید با قرار دادن این کد در عرض چند دقیقه این پیغام را در سایت خود فعال کنید. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید خود مشخص کنید که این پیغام در کدام‌یک از قسمت‌های سایتتان به نمایش در بیاید.

حالا کافی است به بخش نمایش> ویرایشگر مراجعه کرده و فایل موردنظر خود را از ستون سمت چپ برای قرارگیری پیغام انتخاب کنید. مثلاً اگر می‌خواهید در هدر سایتتان این پیغام نمایش داده شود می‌توانید کد را در فایل Header.php قرار دهید.

[php]
<?php if ( is_user_logged_in() ) { ?>
سلام <?php global $current_user;
get_currentuserinfo();
echo ” . $current_user->display_name . "\n";
?> ! خوش آمدید
<?php } else { ?>
سلام! کاربر مهمان
<?php } ?>
[/php]

 

کد بالا در خط دوم بررسی می‌کند که آیا کاربر وارد سایت شده یا خیر. اگر واردشده بود پیغام خوش‌آمدید! برای کاربر نمایش می‌دهد. اما اگر کاربر به‌عنوان مهمان به سایت شما واردشده باشد کلمه سلام! را برای کاربر به نمایش درمی‌آورد.

حال فرض کنید می‌خواهید این پیغام در ستون کناری سایت شما نمایش داده شود. خب برای این کار می‌توانید کد را در فایل Sidebar.php قالب سایتتان اضافه کنید.

افزونه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. اگر شما آشنایی به کد نویسی ندارید؛ پس بهترین کار این است که از افزونه‌های مختلفی که ارائه‌شده‌اند استفاده کنید. توسط این افزونه‌ها شما می‌توانید بدون یک خط کد نویسی این کار را انجام دهید.

کارهای مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود سایت شما استایل مخصوص به خودش را داشته باشد. پیغام خوش‌آمدگویی نیز جز یکی از همین کارها محسوب می‌شود.

همچنین اگر قصد شروع شروع اینترنتی از طریق سایت را دارید می توانید صفحه طراحی وب سایت اختصاصی وردپرس را مطالعه کنید.

 

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *