مرجعی لذت بخش برای طراحان وب و گرافیک

مرجعی برای طراحان وب و گرافیک

در این مقاله میخوانید

نمایش مطالب تصادفی در وردپرس

اگر می‌خواهید پست‌های وردپرس را به‌صورت تصادفی در قالب سایتتان نمایش دهید در این آموزش با ما همراه باشید. در این مقاله خدمت شما دوستان دکترگرافیک نحوه نمایش مطالب تصادفی در وردپرس را توضیح خواهیم داد.

توسط این کار شما می‌توانید مطالب سایتتان را در هرکجا که بخواهید نمایش دهید. این کار همچنین سبب می‌شود کاربران از دیگر مطالب سایت شما نیز استفاده کنند و زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند. که این موضوع خود عامل بالا رفتن سئو سایت شما می‌شود. همچنین ممکن است با قرار دادن این مطالب در سایت وردپرسی خود سبب شوید که کاربران به مطالب موردنیاز خود دسترسی بهتر و سریع‌تری داشته باشند.

 

نمایش مطالب تصادفی در وردپرس

به‌صورت کلی وردپرس مطالب را از جدید به قدیم به کاربران نمایش می‌دهد بنابراین، امکان دارد که کاربران نتوانند مطالب قدیمی سایت شما را مشاهده کنند. اما توسط این روش شما می‌توانید با قرار دادن مطالب قدیمی سایت خود در این قسمت بازدید سایت خود را بالا ببرید؛ و این یک قابلیت مفید برای سایت شما محسوب می‌شود.

علاوه بر این شما توسط این روش می‌توانید مطالب قدیمی سایت خود را به کاربرانتان نمایش دهید. برای این کار شما می‌توانید با قرار دادن کد و یا نصب افزونه‌ای که معرفی می‌کنیم؛ پست‌های سایت وردپرسی خود را به‌صورت تصادفی در بخش‌های مختلف سایت نمایش دهید. شما می‌توانید برای انجام این کار به دو روش زیر عمل کنید.

 

1- استفاده از کد: در این روش کدی که به شما معرفی می کنیم را داخل قسمتی از قالب که می خواهید پستهای وردپرس را در آنجا بصورت تصادفی نمایش دهید قرار می دهید.

2- استفاده از افزونه: بانصب یک افزونه وردپرسی و اضافه کردن آن توسط ابزارک ها به قالب می توانید مطالب تصادفی را در وردپرس نمایش دهید.

 

نمایش مطالب تصادفی در وردپرس بدون افزونه

در این روش با استفاده از کد می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام دهید. در این آموزش کدی را به شما آموزش می‌دهیم که با استفاده از قرار دادن آن کد در قسمتی از قالب که می‌خواهید پست‌های وردپرس را در آنجا به‌صورت تصادفی نمایش دهید؛ این کار را انجام دهید. در هنگام استفاده از کد نیاز به خرید هیچ افزونه‌ای ندارید و همچنین مشکلات پس از نصب مانند آپدیت، ناسازگاری با دیگر افزونه‌ها و… نیز برای شما دردسرساز نمی‌شوند.

به دلیل اینکه برخی از کاربران تمایل به استفاده از افزونه ندارند تصمیم گرفتیم انجام این کار به روش کد نویسی را در اختیار شما قرار بدهیم. برای انجام این کار شما تنها با داشتن دانش کمی از کد نویسی قادر هستید این قابلیت را در وردپرس برای خود فعال کنید.

برای این کار توسط روش کد نویسی تنها کافی است کد زیر را در قسمتی از قالب وردپرس  که می‌خواهید پست‌های تصادفی در آنجا نمایش داده شود کپی کنید:

<ul>
  <?php $recent = new WP_Query("orderby=rand&showposts=20"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
    <li><a alt="<?php the_title(); ?>" title="<?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink(); ?>">
        <?php the_title(); ?>
      </a></li>
  <?php endwhile; ?>
</ul>

 

در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با تغییر دادن کد 20 در کد بالا تعداد پست‌های تصادفی را به تعداد دلخواه خود تغییر دهید.

به همین راحتی تنها با قرار دادن همین چند خط کد نویسی ساده شما می‌توانید مطالب تصادفی را در سایت خود به نمایش دربیاورید. برای انجام این کار شما نیاز به آشنایی کمی از کد نویسی دارید و نیاز به نگرانی وجود ندارد.

و اما روش بعدی…

 

استفاده از افزونه برای نمایش تصادفی پستها در وردپرس

حال اگر شما تمایل به کد نویسی نداشته باشید و یا اطلاعاتی درزمینه آن نداشته باشید؛ می‌توانید از افزونه برای انجام این کار استفاده کنید. افزونه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند؛ که ما در اینجا یک افزونه حرفه‌ای خدمت شما دوستان عزیز معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید توسط این افزونه بدون نیاز به دانش کد نویسی مطالب تصادفی دلخواه خود را در هرکجای سایتتان قرار دهید.

 

نمایش مطالب تصادفی در وردپرس

 

 

استفاده از این افزونه بسیار ساده است و شما می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید. همچنین نصب این افزونه تنها با چند کلیک امکان‌پذیر می‌باشد. با نصب این افزونه وردپرسی و اضافه کردن آن توسط ابزارک‌ها به قالب می‌توانید مطالب تصادفی را در وردپرس نمایش دهید. بنابراین شما با استفاده از نصب افزونه random posts widget می‌توانید مطالب تصادفی خود را در ستون کناری سایت و یا هرکجای دیگر از قالب که از ابزارک پشتیبانی می‌کند نمایش دهید.

برای انجام این کار لازم است در قدم اول افزونه را دانلود و سپس نصب کنید.

بعد از نصب افزونه با مراجعه به بخش پیشخوان وردپرس و سپس توسط بخش نمایش > ابزارک ها قادر هستید به‌سادگی ابزارک random posts widget را در قسمت دلخواه قالب نمایش دهید.

نکته بسیار مهم در این روش این است که حتماً توجه داشته باشید که قالب سایت شما از ابزراک پشتیبانی کند.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

تبلیغات متنی (لینک نو فالو)