09013279181

آموزش نمایش تاریخ آخرین ورود کاربر در سایت وردپرس

امروز در دکترگرافیک قصد داریم خدمت شما دوستان عزیز یک قطعه پرکاربرد و مفید در وردپرس را معرفی کنیم که با قابلیت زیادی که دارد می‌تواند به شما در خصوص مدیریت سایت کمک زیادی کند. یکی از مواردی که برای مدیران کسب‌وکارهای اینترنتی حائز اهمیت است بررسی تاریخچه فعالیت است، بررسی این عملکرد به مدیران سایت‌های اینترنتی کمک می‌کند تا عملکرد بهتری نسبت به سایت خود داشته باشد و بتواند درزمینه مدیریت کردن کسب‌وکار خود موفق‌تر باشند.

یکی دیگر از مواردی که در خصوص این قابلیت اهمیت بالایی دارد این است که شما به‌عنوان مدیر یک سایت وردپرسی می‌توانید از بروز هرگونه مشکلی در آینده جلوگیری کنید به بیان دیگر این قابلیت از وارد شدن خلل به سایت جلوگیری می‌کند.

 

نمایش تاریخ آخرین ورود کاربر در وردپرس

شما این امکان را دارید که ورود و خروج کاربران سایت خود را کنترل کنید و زیر نظر داشته باشید. به‌عنوان‌مثال ممکن است سایت شما چند کاربر داشته باشد و شما بخواهید آخرین بازدید کاربرانتان را مشاهده کنید؛ و ورود و خروج آن‌ها را بررسی کنید.همچنین ممکن است شما قصد داشته باشید فعالیت و نحوه و زمان حضور اعضای سایت وردپرسی خود را مدیریت کنید؛ درواقع کنترل کردن موارد ذکرشده به شما در مدیریت هرچه بهتر سایتتان کمک خواهد کرد و قادر خواهید بود آگاهی کاملی نسبت به کاربران خود داشته باشید.

شما با استفاده از وردپرس این امکان را دارید که اخرین ورود کاربر در سایت خود را ببینید که این قابلیت بسیار مفید بوده و مزایای بسیاری برای شما خواهد داشت.

شما برای اینکه بتوانید در مدیریت سایت خود موفق باشید باید آمار دقیقی از کاربران سایت خود را داشته باشید. این موضوع سبب می‌شود شما بتوانید روی کاربران سایت خود نظارت بیشتری داشته و تصمیمات بهتری برای سایت خود در آینده بگیرید و برنامه‌ریزی خوبی در رابطه با آن داشته باشید. بدین طریق می‌توانید سایت خود را توسعه داده و آن را بهبود دهید و همچنین اهداف خود را هدفمند پیش ببرید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که در وردپرس امکان این وجود ندارد که شما بتوانید به‌صورت پیش‌فرض در پنل مدیریت خود ورود و خروج کاربران را مشاهده و کنترل کنید و این یک کمبود برای وردپرس به شمار می‌رود، اما با این روش شما علاوه بر ورود و خروج کاربران، می‌توانید ورود و خروج اعضای سایت نظیر نویسنده، مدیران سایت و… را کنترل کنید و روی اعضای تیم وردپرس خود نظارت خوبی داشته باشید.

 

همچنین برای اطلاع از نحوه فرایند سئو در مجموعه دکترگرافیک صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.

 

حالت اول: نمایش آخرین تاریخ ورود در پنل مدیریت وردپرس

حالت نمایش آخرین تاریخ ورود در پنل مدیریت وردپرس ساده‌ترین راه ممکن است که شما به‌راحتی می‌توانید آن را انجام دهید. اما توجه داشته باشید که توسط این روش شما فقط می‌توانید آخرین ورود را در پنل مدیریت خود مشاهده کنید. برای این کار ابتدا شما باید در بخش کاربران یک ستون جدید اضافه کنید که این کار سبب می‌شود آخرین ورود هر کاربر به شما نمایش داده شود. برای این کار شما می‌توانید از افزونه محبوب wp last login استفاده کنید.

بعد از فعال‌سازی این افزونه، در پنل مدیریت وردپرس شما بخش جدیدی اضافه می‌شود که شما می‌توانید از طریق آن آخرین ورود کاربر به سایت را مشاهده کنید. مثل تصویر زیر:

 

نمایش تاریخ آخرین ورود کاربر در وردپرس

 

در ابتدا ممکن است برای همه کاربران کلمه never یا همان هیچوقت را نمایش دهد اما به‌مرورزمان و ورود کاربران، این عبارت نمایش داده خواهد شد.

 

حالت دوم: نمایش آخرین ورود کاربر در سایت

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید به‌وسیله آن آخرین ورود کاربرانتان را مشاهده کنید استفاده از کد نویسی (شورت کد) است؛ که شما در این حالت به‌راحتی می‌توانید توسط یک کد ساده تاریخ و زمان آخرین ورود کاربر به سایتتان را مشاهده کنید. با استفاده از این کد شما دیگر نیاز به نصب افزونه ندارید. و تنها با استفاده از کد زیر می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید. برای این کار تنها کافی است کد زیر را به انتهای فایل functions.php اضافه نمایید.

[php]
<?php
/**
* Capture user login and add it as timestamp in user meta data
*
*/

function user_last_login( $user_login, $user ) {
update_user_meta( $user->ID, ‘last_login’, time() );
}
add_action( ‘wp_login’, ‘user_last_login’, 10, 2 );

/**
* Display last login time
*
*/

function wpb_lastlogin() {
$last_login = get_the_author_meta(‘last_login’);
$the_login_date = human_time_diff($last_login);
return $the_login_date;
}

/**
* Add Shortcode lastlogin
*
*/

add_shortcode(‘lastlogin’,’wpb_lastlogin’);
?>
[/php]

 

توجه داشته باشید این کد کلید متای آخرین ورود کاربران به سایت را اضافه می‌کند. هر بار که کاربر وارد می‌شود این کد در دیتابیس شما کلیدواژه متایی را ذخیره می‌کند. برای اینکه این کد را تست کنید شما می‌توانید یک‌بار خارج‌شده و مجدد وارد سایت شوید.

اکنون شما می‌توانید با استفاده از شورت کد [lastlogin] به‌راحتی در ابزارک ها، قالب و نوشته‌ها و … و در هرکجای سایت خود، آخرین ورود کاربر به سایت را نمایش دهید و روی کاربران نظارت داشته باشید. و جزئیات ورود هر کاربر را مشاهده کنید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *