در این مقاله میخوانید

ارزش و اعتبار سایت به تعداد کاربران بستگی دارد. اگر بخواهیم مثالی بزنیم که راحت‌تر متوجه شوید، با کسب‌وکار سنتی مقایسه می‌کنیم. یک فروشگاه را در نظر بگیرید؛ ارزش و اعتبار فروشگاه علاوه بر خدماتی که ارائه می‌دهد به مکان و از همه مهم‌تر به تعداد مراجعه‌کنندگانی است که دارد. حال یک فروشگاه دیگر در نظر بگیرید با همین خدمات و امکانات، موردی که در مقایسه ارزش و اعتبار این دو فروشگاه در نظر می‌گیرند نمایش تعداد کاربران سایت است. با دکترگرافیک همراه باشید.

در کسب‌وکار اینترنتی تعداد کاربران تعیین‌کننده ارزش و اعتبار وب‌سایت شما هستند.

همچنین آموزش های بیشتر در وبلاگ دکترگرافیک

 

چه زمانی نمایش تعداد کاربران اهمیت پیدا می‌کند؟

در دو حالت نمایش این امکان اهمیت پیدا می‌کند.

اولین مورد زمانی است که شما می‌خواهید اعتبار وب‌سایت خود را به کاربر جدیدی که عضو سایت شما می‌شود را نشان دهید تا خیالش از اعتبار سایت شما آسوده شود.

به‌عنوان نمونه چه تعداد کاربر در حال حاضر در سایت آنلاین هستند، این مقاله آموزشی چه تعداد بازدید داشته و یا یک محصول به چه تعداد فروخته‌شده؛ فاکتورهایی که پیش‌تر ذکر شد، اعتبار سایت شمارا به کاربر نشان می‌دهد.

مورد دوم نیز تبلیغات است.

در وب‌سایت‌های مختلف جدای از خدمات و سرویس‌هایی که ارائه می‌دهید و از این طریق کسب درآمد می‌کنید، بر اساس ارزش و اعتباری که دارید می‌توانید تبلیغات بگیرید. به‌عنوان‌مثال بخشی از سایت را در نظر بگیرید و اعلام کنید این بخش را به‌صورت ماهیانه اجاره می‌دهید.

خب شما اگر برای آینده کاری وب‌سایتی که دارید برنامه تبلیغات را در نظر گرفته باشید باید بر روی اعتبار و ارزش وب‌سایتتان کارکنید. معیار اصلی افراد برای انتخاب سایت شما میزان بازدیدی خواهد بود که از تبلیغات آن‌ها خواهد شد. به بیان ساده سایت شما باید ارزش این را داشته باشد که کاربر تبلیغ خود را در آن قرار دهد.

پس افراد به دنبال سایتی هستند که تعداد کاربران بیشتری دارد. حال اگر تعداد کاربران شما قابل‌نمایش باشد شخصی که به دنبال وبسایت معتبر برای تبلیغات است متوجه ارزش کسب‌وکار شما می‌شود. درنتیجه نمایش تعداد کاربر در بحث تبلیغات دارای اهمیت زیادی است و یا اینکه بخواهید میزان اعتبار کسب‌وکار خود را اعلام کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر برای جذب ورودی ارگانیک گوگل از کلمات کلیدی مورد نظرتان، صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.

 

نمایش تعداد کاربران سایت

درهرصورت شاید شما نیاز داشته باشید تعداد کاربران سایتتان را در هرجایی از سایت نمایش دهید. یکی از ابزار بازاریابی به نام social proof یا اثبات اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد تا با نمایش میزان اجتماعی بودن خود و تعداد کاربرانتان، برند خود را در ذهن مشتری ثبت کنید.

نمایش تعداد کاربران در سایت را از طریق کد نویسی و افزونه انجام می‌دهدند اما نمایش این قابلیت از طریق سرویس‌های خارجی، به‌عنوان‌مثال گوگل آنالیتیکس انجام می‌شود. گوگل آنالیتیکس یکی از سرویس‌های معتبر گوگل می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از این سرویس آنالیز و آمار تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را در ساعت، روز و غیره مشاهده کنید. سایت‌های دیگری نیز وجود دارد که این امکانات را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهدند. شما می‌توانید افزونه این سایت‌ها را نصب کنید و آمارها را مشاهده کنید.

 

چرا باید از کد نویسی برای نمایش تعداد کاربران وردپرس استفاده کرد؟

اهمیت اینکه بدون افزونه آمار تعداد کاربران را در سایت نمایش دهیم در این است که: محدودیتی ندارید. چراکه می‌توانید استایل و ظاهری دلخواه خود را اعمال کنید. جایگاه قرارگیری تعداد کاربران بدون محدودیت است و شما می‌توانید در هر قسمت از سایتتان که می‌خواهید نمایش دهید، اما ممکن است افزونه‌ها این امکان را به شما ندهند که تعداد کاربران سایت را در جای موردنظر خود در سایت نمایش دهید و شمارا به برخی جاهای سایت مثل فوتر و هدر محدود کنند.

اما زمانی که شما با استفاده از کد نویسی می‌خواهید این امکان را بر روی سایت خود فراهم کنید می‌توانید یک سری آپشن‌ها به آن اضافه کنید که ممکن است افزونه‌ها آن قابلیت‌های موردنظر را نداشته باشند. این قابلیت‌ها بسته به بیزینسی که دارید ممکن است برای شما اهمیت داشته باشد.

در این مقاله می‌خواهیم به شما نحوه نمایش تعداد کاربران وردپرس را بدون افزونه و فقط با یک کد ساده آموزش دهیم.

 

نمایش تعداد کاربران سایت با کد نویسی

برای نمایش تعداد کل کاربران سایت وردپرس خود کافی است کد زیر را به functions.php قالب سایتتان اضافه کنید:

function mw_user_count() {
$usercount = count_users();
$result = $usercount['total_users'];
return $result;
}
add_shortcode('user_count', 'mw_user_count');

 

کد بالا یک شورت کد برای شما ایجاد کرد که با آن می‌توانید تعداد کاربران سایت را نمایش دهید. حالا کافی است این شورت کد را هرجایی از سایتتان قرار دهید.

[user_count]

 

امیدوارم این مقاله آموزشی در ارتباط با نمایش تعداد کاربران در سایت وردپرسی شما برایتان مفید بوده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *