09013279181

نمایش قیمت به تومان در پلاگین Easy Digital Downloads

اگر شما قصد دارید که یک فروشگاه اینترنتی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه‌اندازی کنید می‌توانید از افزونه‌های فروشگاه‌ساز مختلفی استفاده کنید. ازجمله افزونه‌های قدرتمند در وردپرس می‌توان به ووکامرس و EDD اشاره کرد. از افزونه فروشگاه‌ساز ووکامرس برای فروش محصولات فیزیکی و دانلودی به‌صورت هم‌زمان و از افزونه EDD برای فروش محصولاتی که به‌صورت دانلودی هستند استفاده می‌شود. شما بسته به نوع نیاز خود می‌توانید از هریک از این افزونه‌ ها در سایت خود استفاده نمایید. اما مسئله مهم نمایش قیمت به هزار تومان و میلیون تومان در Easy Digital Downloads است که در دکترگرافیک به آن می‌پردازیم.

 

افزونه Easy Digital Downloads

ایزی دیجیتال دانلود یک افزونه وردپرسی است که به شما امکان این را می‌دهد که در سایت خود قابلیت دانلود به ازای پرداخت وجه را فعال کنید. در ادامه در این مقاله قصد داریم افزونه ایزی دیجیتال دانلود را توضیح داده و سپس نحوه تبدیل ریال به تومان در این افزونه را به شما کاربران عزیز آموزش دهیم.

افزونه ایزی دیجیتال دانلود امکان فروش محصولات شما به‌صورت دانلودی را فراهم می‌کند. این افزونه بسیار کارآمد و مفید است و برای کاربرانی که قصد فروش محصولات خود به‌صورت دانلودی را دارند مناسب می‌باشد. به همین دلیل این افزونه جز افزونه‌های پرکاربرد و پرطرفدار محسوب می‌شود.

گسترش دنیای وب باعث شده است که فروشگاه‌های اینترنتی زیادی در سراسر دنیا مشغول فعالیت شوند. این فروشگاه‌ها محصولات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهدند که می‌تواند شامل محصولات دانلودی و یا فیزیکی باشد. توسط افزونه‌های مختلفی که در این زمینه فعالیت دارند نظیر ووکامرس، ایزی دیجیتال دانلود و… فروش محصولات به‌راحتی امکان‌پذیر است.

توسط این افزونه شما قادر هستید به‌راحتی فروشگاه اینترنتی خود را مدیریت و کنترل نمایید. کاربران در دنیای وب می‌توانند خریدهای غیرحضوری خودشان را به‌راحتی از سایت شما انجام داده و شما می‌توانید به‌سادگی این خریدها را پشتیبانی کنید.

 

نمایش قیمت به هزار تومان و میلیون تومان در Easy Digital Downloads

این افزونه به‌صورت پیش‌فرض قیمت‌ها را در فروشگاه شما به ریال به کاربران شما نمایش می‌دهد. اما شما می‌توانید با استفاده از روش زیر نمایش ریال را تبدیل به تومان کنید. شما ممکن است اهداف مختلفی برای انجام این کار خود داشته باشید که در اینجا مهم‌ترین آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید با تکنیک‌های روانشناسی قیمت‌‌‌‌‌ها آشنا باشید. شما می‌توانید با استفاده از یک سری اقدامات کاری کنید که نگرش مشتری نسبت به قیمت‌های شما جور دیگری باشد. درواقع شما باید در نحوه قیمت‌گذاری محصولات خود نهایت دقت را داشته باشید.

این افزونه قیمت را به ریال نمایش می‌دهد. چراکه واحد رسمی پول در ایران ریال می‌باشد. استفاده از ریال ازنظر تکنیک‌های بازاریابی و فروش این تفکر را در ذهن مشتری ایجاد می‌کند که قیمت محصول یا بهتر است بگوییم فایل دانلودی شما بالا است. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت به‌جای ریال از تومان برای اعلام قیمت محصولات خود استفاده کنید.

امروز سعی داریم نحوه تبدیل ریال به تومان در Easy Digital Downloads و همچنین حذف علامت ممیز از قیمت محصولات در ووکامرس را به شما دکترگرافیکی های عزیز آموزش دهیم.

 

آموزش تبدیل ریال به هزار تومان و میلیون تومان در EDD

حال با توجه به دلایل گفته‌شده در بالا و یا به هر دلیل دیگری اگر قصد داشته باشید که قیمت‌ها را در سایت خود تبدیل به هزار تومان و میلیون تومان کنید، می‌توانید به‌راحتی این کار را توسط قطعه کد زیر انجام دهید. برای انجام این کار تنها کافی است کد زیر را در functions.php قالب سایت وردپرسی خود قرار دهید:

[php]
// add toman and milion to EDD
function edd_mihan_currency( $formatted, $currency, $price ) {
if ( ! is_admin() ) {
$western_arabic = array(‘0′,’1′,’2′,’3′,’4′,’5′,’6′,’7′,’8′,’9’);
$eastern_arabic = array(‘۰’,’۱’,’۲’,’۳’,’۴’,’۵’,’۶’,’۷’,’۸’,’۹’);
if ( strlen($price) > 9 ){
$price = @str_replace( ‘,’, ”, $price );
$price = (int)$price / 10000;
$price = str_replace($western_arabic, $eastern_arabic, $price);
$milion = mb_substr($price,0,1,’utf-8′);
$hezar = mb_substr($price,1,3,’utf-8′);
return $milion . ‘ میلیون و ‘ . $hezar . ‘ هزار تومان’;
} else {
$price = @str_replace( ‘,’, ”, $price );
$price = (int)$price / 10000;
$price = str_replace($western_arabic, $eastern_arabic, $price);
return $price . ‘ هزار تومان’;
}
} else {
$price = @str_replace( ‘,’, ”, $price );
$price = (int)$price / 10;
$price = number_format($price);
return $price . ‘ تومان’;
}
return $price . ‘ ریال’;
}
add_filter( ‘edd_rial_currency_filter_after’, ‘edd_mihan_currency’, 10, 3 );
[/php]

 

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کد بالا اعشار را هم از قیمت شما حذف می‌کند که می‌تواند نمایش قیمت‌ها را بهتر کند. ? داشتن اعشار برای قیمت‌ها در ذهن کاربر ممکن است حس بدی در هنگام خرید از شما ایجاد کند. درواقع استفاده از اعداد بدون اعشار می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

 

تنها در نسخه ۲.۸ EDD یک مشکل کد نویسی وجود دارد که باعث می‌شود تبدیل ریال به تومان در دکمه پرداخت انجام نشود!

برای حل این مشکل نیز راه‌حلی وجود دارد و شما می‌توانید آن را حل کنید. برای انجام آن ابتدا وارد پوشه افزونه شوید. یعنی به مسیر Wp-Content/Plugins/Easy-Digital-Downloads بروید. سپس پوشه Includes را بازکنید. فایل Template-functions.php را با یک نرم‌افزار ویرایش کد بازکنید.

در اینجا شما باید خط شماره ۱۳۸ را حذف کرده و کد زیر را جایگزین آن کنید:

[php]
$args[‘text’] = ‘<span class="edd-purchase-button-price-text">’ . edd_currency_filter( edd_format_amount( $price ) ) . ‘</span>’;
[/php]

 

سپس خط شماره ۱۴۱ را حذف و کد زیر را جایگزین آن کنید:

[php]
$currency_markup = ”;
[/php]

 

شما علاوه بر استفاده از کد می‌توانید از افزونه نیز برای انجام این کار استفاده کنید. اما با استفاده از این قطعه می‌توانید هم ریال را تبدیل به تومان کرده و هم اعشار را حذف کنید. یعنی دو کار مهم را می‌توانید باهم انجام دهید. چراکه افزونه این دو کار را هم‌زمان برای شما انجام نخواهد داد.

همچنین اگر میخواهید بر روی سئو وب سایت خودتون سرمایه گذاری کنید می توانید صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *