در این مقاله میخوانید

گوتنبرگ که در ابتدا اکثر دوستان با آن مشکل داشتند، که با غیر فعال کردن گوتنبرگ از شر آن خلاص شدند. اما پیشنهاد کردیم که بیایید کار با گوتنبرگ را یاد بگیریم و از این تغییر بزرگ استقبال کنیم. اما برای دو ستونه کردن متن در وردپرس چه کنیم؟

اکنون یکی از بهترین ویژگی‌های گوتنبرگ استفاده از نوشته‌های چند ستونه می‌باشد. کاری که قبلاً با نصب افزونه‌ ستون بندی محتوا در وردپرس انجام می‌شد؛ اما حال به لطف گوتنبرگ، نیازی به نصب افزونه برای این کار نیست. پس در اینجا چند ستونه کردن محتوا با استفاده از گوتنبرگ را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم.

 

دو ستونه کردن متن در وردپرس

برای ایجاد نوشته‌های چند ستونه، ابتدا باید وارد بخش ویرایش نوشته یا افزودن نوشته در وردپرس شوید. سپس ویرایشگر گوتنبرگ را مشاهده خواهید کرد.

سپس روی گزینه افزودن بلاک کلیک کنید.

 

دو ستونه کردن متن در وردپرس و ویرایشگر گوتنبرگ

 

در ادامه در بخش جستجو عبارت ستون را تایپ کرده و روی المنت ستون‌ها کلیک کنید. اکنون یک ستون به شکل زیر برای شما ایجاد می‌شود.

 

دو ستونه کردن متن در وردپرس و ویرایشگر گوتنبرگ

 

 

تغییر تعداد ستون‌ها در گوتنبرگ

با کلیک روی عنوان ستون‌ها می‌توانید از سمت چپ صفحه تعداد ستون‌های ردیف ساخته‌شده را تغییر دهید. یعنی ابتدا روی ۶ نقطه کنار المنت کلیک کنید. سپس روی آیکون ستون‌ها و سپس سمت چپ صفحه اسلایدر ستون‌ها را به‌دلخواه خود درگ کنید. به این شکل:

 

دو ستونه کردن متن در وردپرس و ویرایشگر گوتنبرگ

 

به‌این‌ترتیب به همین راحتی می‌توانید درون هر ستون، متن و تصاویر و یا هر چیزی که دوست دارید را اضافه کنید. اکنون کم‌کم پی می‌برید که ویرایشگر جدید وردپرس با وجود سادگی چه امکاناتی دارد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *