09013279181

آموزش کار با بخش تجزیه و تحلیل خوانایی در افزونه یواست سئو

همیشه به این نکته توجه داشته باشید که کاربران سایت به کوچک‌ترین نکات موجود در سایت شما نیز توجه دارند بنابراین باید تمام تلاش خود را برای ارائه یک سایت عالی در پیش بگیرید.

مطالب سایت شما یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در میزان توجه کاربران شما نسبت به سایت تأثیر بسیار زیادی دارد ازاین‌رو شما باید به خوانایی مطالب خود اهمیت بیشتری دهید و راهکارهایی را برای افزایش خوانایی در نظر بگیرید. به‌بیان‌دیگر می‌توان گفت محتوای شما مهم‌ترین عامل سازنده هر سایت است. با دکترگرافیک همراه باشید.

اینکه شما بتوانید محتوا باکیفیت بالا به کاربران خود ارائه دهید می‌تواند بستری برای پیشرفت بیشتر کسب‌وکار شما باشد ازاین‌رو شما باید نسبت به ارائه محتوا با خوانایی زیاد دقت زیادی داشته باشید و تمام تلاش خود را در خصوص این موضوع انجام دهید.

 

تاثیر خوانایی محتوا بر سئو سایت

شاید بسیاری از شما از این موضوع بی‌خبر باشید که با رعایت نکات خوانایی می‌توانید باعث افزایش سئو سایت خود شوید. محتوای شما در آینده کسب‌وکار شما تأثیر بسزایی دارد و می‌تواند باعث پیشرفت و یا شکست شما شود پس به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر با مسائل مربوط به خوانایی محتوا آشنایی ندارید با این مقاله همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت با چه ابزاری و چگونه خوانایی مطالب خود را به حد بالا ارتقاء دهید.

 

خوانایی مطالب خود را با yoast seo چند برابر کنید!

خوانایی مطالب شامل گزینه‌های بسیار زیادی است که باید رعایت شوند، برای اینکه یک متن به‌عنوان یک محتوا با خوانایی بالا شناخته شود باید مواردی مانند قرار دادن عنوان و زیر عنوان برای تعداد مشخصی از کلمات، رعایت علائم نگارشی در نوشته، رعایت طول پاراگراف، جایگذاری تصویر در متن، توضیحات متا، عنوان سئو، طول متن و غیره را رعایت کنی، اما خب سؤال اینجاست که آیا شما می‌توانید بدون کمک ابزارهای طراحی‌شده برای این موارد تمامی آن‌ها را رعایت کنید و چیزی را از قلم نیندازید؟ برای اینکه بتوانید به‌تمامی این موارد رسیدگی لازم را داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم از افزونه‌ی یواست سئو بر روی سایت خود استفاده کنید.

به‌بیان دیگر شما برای آگاهی از میزان خوانایی مطالب خود می‌توانید از یک افزونه در سایت خود استفاده کنید، یکی از بهترین پلاگین‌های دنیای ورپرس که در راستای میزان خوانایی کمک بسیار زیادی به شما می‌کند yoast seo می‌باشد. این افزونه با ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌دهد به شما کمک می‌کند تا مشکلات مطالب خود را در زمان بسیار کوتاهی شناسایی کنید و اقدام به رفع آن‌ها کنید.

 

آموزش کار با بخش تجزیه و تحلیل خوانایی در یواست سئو

 

اگر می خواهید خوانایی مطالب سایتتان را ارتقا دهید، باید سعی کنید گزینه خوانایی برای مطالب سایت شما همواره سبز باشد. این گزینه میزان خوانایی مطالب شما را بررسی می کند. امروز قصد داریم میزان خوانایی مطالب سایت را ارتقا دهیم با استفاده از امکان افزونه یواست سئو…

 

نحوه بهبود خوانایی مطالب سایت

همان‌طور که اطلاع دارید در نسخه جدید افزونه سئو وردپرس و نسخه حرفه ای افزونه سئو وردپرس بخش جدیدی علاوه‌بر رتبه سئوی مطلب اضافه‌شده به نام خوانایی یا readability که با آن می‌توانید میزان کیفیت خوانایی مطلب را مشاهده کنید. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم چطور گزینه خوانایی را سبز کنیم.

اگر می‌خواهید خوانایی مطالب سایتتان را ارتقا دهید، باید سعی کنید گزینه خوانایی برای مطالب سایت شما همواره سبز باشد. این گزینه میزان خوانایی مطالب شما را بررسی می‌کند. امروز قصد داریم با استفاده از امکان جدید افزونه یواست سئو میزان خوانایی مطالب سایت را ارتقا دهیم.

 

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه طراحی وب سایت اختصاصی برای کسب و کار خودتون، صفحه طراحی وب سایت اختصاصی وردپرس را مطالعه کنید.

 

نحوه کار بخش خوانایی یواست سئو

در این افزونه آیکون به‌صورت سه رنگ قرمز، نارنجی و سبز برای شما ظاهر می‌شود که هر یک از این رنگ‌ها معنای جداگانه‌ای دارد. رنگ قرمز به این معناست که خوانایی مطلب شما مشکلات زیادی دارد، رنگ نارنجی درواقع به شما می‌گوید که باید مطلب را بهبود ببخشید و رنگ سبز نشان‌دهنده خوانایی بالا است و شما به‌راحتی و با خیال راحت می‌توانید مطلب خود را منتشر کنید.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه یواست سئو وقتی در حال نوشتن مطلب روی سایت وردپرس خود هستید می‌توانید گزینه‌ی مربوط به افزونه را در سمت چپ دسکتاپ خود مشاهده کنید. بعدازاینکه بر روی آیکون این پلاگین یعنی حرف “Y” کلیک کردید می‌توانید گزینه‌های مربوط به خوانایی را مشاهده کنید. تب خوانایی درواقع همان بخشی است که تازه به یواست‌سئو اضافه‌شده تا خوانایی مطالب سایت شما را بهبود بخشد.

 

آموزش کار با بخش تجزیه و تحلیل خوانایی در یواست سئو

 

اولین چیزی که این افزونه از شما می خواهد اینست که میزان کلماتی که در جملات بکار می برید را کاهش دهید. خطای قرمز رنگی که در بالای همین صفحه مشاهده می کنید. می توانید روی علامت چشمی که سمت راست جمله مشاهده می کنید کلیک کنید تا جملاتی که طول زیادی دارند را برای شما نمایش دهد.

 

قرار دادن زیرعنوان برای خوانایی بیشتر مطالب

برای اینکه خوانایی مطالب سایت خود را افزایش دهید سعی کنید که برای هر 300 کلمه یک هدینگ قرار دهید در غیر این صورت افزونه به شما خطای توزیع زیر عنوان می‌دهد. این‌کار باعث طولانی شدن پاراگراف‌ها و بخش‌های نوشته شما می‌شود و کاربر را از خواندن محتوای شما خسته می‌کند.

 

استفاده از نیم‌‌فاصله در متن

یکی دیگر از مواردی که در میزان خوانایی مطالب سایت شما تأثیر بسزایی دارد این است که شما باید از نیم‌فاصله در بین کلمات استفاده کنید. قرار دادن نیم‌فاصله در سیستم‌های مختلف متفاوت است اما رایج‌ترین آن‌ها استفاده از کلید Ctr+Shift+2 یا Ctr+Shift+3 می‌باشد که شما باید از این کلیدها به‌جای Space برای فاصله گذاشتن بین کلمات استفاده کنید.

همچنین برای ایجاد فاصله بین خطوط یک پاراگراف بهتر است از کلیدهای shift+enter به‌جای Enter استفاده کنید.

 

استفاده از تصویر در مطالب سایت

یکی دیگر از موارد مهم در خوانایی تصاویری است که شما بین مطالب سایت خود استفاده می‌کنید. اگر شما در سایت خود تنها از متن استفاده کنید شاید از دید کاربر جلوه خوبی نداشته باشد و باعث خستگی کاربر شود به همین دلیل پیشنهاد می‌شود بین مطالب خود تصویر قرار دهید تا خوانایی مطالب شما بالاتر برود. یواست سئو این مورد را نیز برای شما به‌عنوان یک خطا در نظر می‌گیرد به این صورت که اگر شما بین مطالب سایت خود تصویر قرار ندهید با خطای “عدم وجود تصویر” در این افزونه مواجه خواهید شد.

 

تاثیر لینک‌‌های خروجی و داخلی بر خوانایی مطالب

گزینه‌ی دیگری که باعث سبز شدن آیکون پلاگین یواست سئو می‌شود استفاده از لینک‌های خروجی و داخلی می‌باشد، اگر شما مطالب خود را لینک کنید این امکان را دارید که شاهد آیکون سبز در خوانایی مطالب خود باشید.

 

طول متن

طول متنی که در حال نوشتن آن در سایت هستید نباید کمتر از 300 کلمه باشد چراکه در غیر این صورت با خطای “طول متن” مواجه خواهید شد و آیکون خوانایی شما به رنگ قرمز تغییر رنگ می‌دهد؛ بنابراین شما باید سعی کنید مطالب با کلمات بیشتری را در سایت خود منتشر کنید.

و درنهایت سعی کنید از فونت‌های مختلف برای عنوان‌ها و متن مطالب استفاده کنید یا از قالب های حرفه ای وردپرس استفاده کنید که فونت‌های فارسی را به همراه دارند.

به‌صورت کلی شما باید تمامی مواردی که در این افزونه ذکرشده است را رعایت کنید تا بتوانید خوانایی مطالب سایت خود را افزایش دهید.

با این موارد می‌توانید خوانایی مطالب سایتتان را بهبود دهید تا خوانندگان رغبت بیشتری به مطالعه و مرور سایت شما داشته باشند، در آینده شاهد تغییرات چشمگیری در بخش readability checker افزونه سئو یواست خواهیم بود.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *