جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin

آموزش جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin

تاریخ آخرین بروز رسانی این مطلب:

دسترسی به پنل مدیریتی وب‌سایت و یا همان پیشخوان وردپرس توسط دیگر کاربران یک موضوع نه چندان خوشایند و غیرحرفه‌ای است. بسیاری از مدیران حرفه‌ای در وردپرس از این کار جلوگیری می‌کنند. درواقع یکی از امکانات سیستم مدیریت محتوای متن‌باز وردپرس این است که می‌تواند توسط افزونه و یا کد، دسترسی دیگر کاربران را به‌جز مدیرکل به پیشخوان وردپرس ببندد. شما می‌توانید برای جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin از روش‌های مختلفی استفاده کنید که در این آموزش ان‌ها را بررسی کرده‌ایم. با ما همراه باشید. با دکترگرافیک همراه باشید.

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید برای انجام این کار از آن استفاده کنید استفاده از افزونه است. افزونه‌های مختلفی هستند که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.یکی از این افزونه ها use pro است. شما می‌توانید توسط افزونه use pro دسترسی کاربران را به پیشخوان مدیرکل وردپرس ببندید.

خب ممکن است شما دوست نداشته باشید که از افزونه استفاده کنید. در این صورت در صورت آشنایی شما با کد نویسی این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از قطعه کدی که در این آموزش در اختیار شما قرارگرفته است این کار را به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام دهید. شما برای اینکه از این کار جلوگیری کنید می‌توانید از کدهای PHP زیر در توابع خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که باید از این کدها در انتهای توابع استفاده کنید تا در عملیات تابع اختلال ایجاد نشود.

 

جلوگیری از ورود کاربران به wp-admin

شما باید از دسترسی افراد به پیشخوان سایت وردپرس خود جلوگیری کنید. چراکه این کار امنیت سایت وردپرسی را به خطر می‌اندازد. درواقع شما باید یک سری محدودیت در ورود به پیشخوان سایت خود در نظر بگیرید. پیشخوان سایت شما مهم‌ترین قسمت سایت شما است که شما باید در بالا بردن میزان امنیت آن نهایت دقت را داشته باشید. درواقع شما توسط پیشخوان سایت خود می‌توانید تمام فعالیت‌های سایتتان را کنترل کنید. به همین دلیل یک قسمت حیاتی و بسیار مهم در سایت شما به شمار می‌رود.

با استفاده از این کار شما می‌توانید از ورود افراد سودجو به پیشخوان سایت خود جلوگیری کرده و همین موضوع باعث می‌شود از هک شدن سایت شما جلوگیری شود. علاوه بر این امنیت سایت خود را تا حد زیادی بالا می‌برید. به‌این‌ترتیب است که افرادی که قصد سوءاستفاده از سایت شما را دارند نمی‌توانند به پنل مدیریت سایت شما وارد شوند.

در نظر داشته باشید که کاربران مختلفی در سایت شما هستند که هرکدام از آن‌ها در سایت شما نقش‌های متفاوتی دارند. شما باید طبق نقش آن‌ها در سایتتان به آن‌ها دسترسی‌های مختلفی را دهید.

شما به‌عنوان مدیر سایت این امکان را دارید که مانع دیدن پیشخوان وردپرسی خود توسط کاربران سایتتان شوید. با این کار کاربران سایتتان تحت هر نقشی که در سایت شما دارند قادر نیستند پیشخوان مدیریت وردپرس را مشاهده کنند.

همچنین برای دریافت اطلاعات کافی از نحوه طراحی وب سایت وردپرس اختصاصی می توانید صفحه طراحی وب سایت وردپرس اختصاصی را مطالعه کنید.

 

جلوگیری از دسترسی به wp-admin

این قطعه کد در هنگام ورود به سیستم چک می‌کند که کاربری که در وردپرس لاگین کرده است چه نقشی دارد. سپس این کاربر اگر مدیر باشد به پنل مدیریتی وردپرس هدایت می‌شود و در غیر این صورت به صفحه اصلی سایت فرستاده خواهد شد. توجه کنید که توابع استفاده‌شده در وردپرس موجود می‌باشد.

<?php
add_action ( 'init' , 'blockusers_mw_init');

function blockusers_mw_init()
{
  if (is_user_logged_in())
  {
    $user_info = get_userdata($userid);
    $user_role = implode(',' , $user_info->roles);

    if($user_role != 'administrator')
    {
      wp_redirect(home_url());
      exit;
    }
  }
}
?>

 

توجه داشته باشید که اگر کمی با کد نویسی و زبان PHP آشنا باشید می‌توانید این کد را ویرایش کرده و به اهداف دلخواه خود دستیابی داشته باشید. مثلاً شما قادر هستید به نویسنده‌ها هم امکان دسترسی به پیشخوان وردپرس دهید.

در کد بالا مشاهده می‌کنید که دسترسی فقط برای مدیرکل وجود دارد و فقط مدیرکل است که می‌تواند به پیشخوان وارد شود.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

تگ ها:

تیم دکترگرافیک می تونه کمکت کنه تا وب سایت خودتو داشته باشی و از طریق این فضا، به درآمد زایی برسی؛ مهم ترین مشخصه وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم ، ساده بودن در کنار مدرن بودن است.

وب سایت های طراحی شده توسط مجموعه ما بیشترین بهینه سازی ممکن را با موتور های جستجو دارند تا مسیر سئو وب سایت شما هموار تر شود.

اگر وب سایت داری و نمیتونی ازش درآمد کسب کنی، یا میخواهی کسب و کار اینترنتی خودتو شروع کنی به ما پیام بده، خوشحال میشیم راهنماییت کنیم.

به تمامی سوالات و نظرات در سریع ترین زمان پاسخ داده خواهد شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب ویرایش شده ...