09013279181

آموزش حذف ایمیل از فرم ورود وردپرس و ورود با نام کاربری

بعد از اینکه وردپرس در نسخه‌های جدید امکان لاگین با ایمیل را هم فراهم کرد. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از نام کاربری یا آدرس ایمیل به فرم ورود وارد شوند. تعدادی از وب‌سایت‌ها به دلایل مختلف مخالف این قضیه بودند و مهم‌ترین ایرادی که به این قابلیت گرفته شد، این بود که بسیاری از کاربران از ایمیل خودشان درجاهای مختلف استفاده می‌کنند و افراد سودجو به‌راحتی می‌توانند با حدس زدن پسورد شما یا هک کردن حساب ایمیل شما به آن وارد شود. همچنین از این طریق به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند. اما یک روشی داریم به نام حذف ایمیل از فرم ورود وردپرس که بسیار مفید است.

خب برای اینکه مشکلی ایجاد نشود بسیاری از مدیران سایت تصمیم گرفتند این قابلیت را غیرفعال کنند، تا کاربران تنها بانام کاربری ثبت‌نام کرده در سایت لاگین کنند. همچنین شما می‌توانید برای امنیت هرچه بیشتر سایت خود از راهکارهای امنیت سایت را انجام داده و از روش ورود دو مرحله‌ای وردپرس استفاده کنید. این مقاله را از دکترگرافیک مطالعه کنید.

 

حذف ایمیل از فرم ورود وردپرس

اما چه راهکارهایی برای امنیت بیشتر در برابر ورود به پنل کاربری ادمین با ایمیل وجود دارد؟ غیرفعال کردن ورود به پنل کاربری با ایمیل راهکار مناسبی است. اگر این امکان وردپرس را غیرفعال کنید درصد قابل توجهی از امنیت سایت خود را تضمین کرده‌اید. اما خود این راهکار از چند طریق انجام‌پذیر است.

در این مقاله ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه با آدرس ایمیل ورود ایمیل در وردپرس را غیرفعال کنید.

برای این کار دو راه وجود دارد، یا از افزونه no login by email address باید استفاده کنید و یا از طریق کد نویسی، قطعه کدی را در فایل function.php قالب سایت خود اضافه کنید.

ما می‌دانیم که دانستن یک آدرس ایمیل برای ورود، امنیت وردپرس را کاهش نمی‌دهد. شما همیشه می‌توانید لایه‌های محافظتی بیشتری مانند پسورد حفاظتی وردپرس و تأیید دو مرحله‌ای داشته باشید.

برای امنیت وردپرس بر روی تمام سایت‌های خود امنیت ایجاد کرده‌ایم. ببینید که چگونه امنیت به ما کمک می‌کند حمله‌های امنیتی به سایت وردپرس را مسدود می‌کند.

 

همچنین اگر میخواهید برای خودتون سایت اختصاصی داشته باشید صفحه طراحی وب سایت وردپرس اختصاصی را مطالعه کنید.

 

حذف ایمیل از فرم ورود با استفاده از افزونه

ابتدا باید No Login by Email Address   را نصب و فعال کنید. افزونه خارج از تنظیمات کار می‌کند هیچ‌گونه تنظیماتی برای شما برای پیکربندی وجود ندارد. به‌آسانی صفحه ورود از سایت وردپرس خود را ببینید و سعی کنید با آدرس ایمیل به آن وارد شوید.

 

حذف ایمیل از فرم ورود وردپرس بدون نیاز به افزونه

این روش آسان است اما شفاف نیست. این کد را به‌آسانی به فایل تم functions.php  اضافه کنید.

[php]
remove_filter( ‘authenticate’, ‘wp_authenticate_email_password’, 20 );
[/php]

 

این هیچ تغییری در صفحه ورود ایجاد نمی‌کند و کاربران خواهند دید که می‌توانند با استفاده از نام کاربری یا آدرس ایمیل وارد شوند. اما اگر برای ورود وارد آدرس ایمیل شوند به آن‌ها خطای نام کاربری بی‌اعتبار می‌دهد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *