در این مقاله میخوانید

WWW مخفف World Wide Web می‌باشد که به معنی وب جهان‌گستر می‌باشد. اکنون این سؤال در ذهن همه ما به وجود می‌آید که چه تفاوتی بین وارد شدن به سایت با WWW و بدون آن دارد؟ اغلب کاربران دوست دارند بدانند که کدام‌یک برای سئو بهتر است و آیا لازم است که آدرس سایت خود را تغییر بدهند؟ درواقع این عبارت از گذشته در بین همه کاربران جاافتاده است که ابتدای سایت از این عبارت استفاده کنند. ولی واقعاً همه افراد نمی‌دانند که این عبارت چه تأثیری در سایت دارد. اما سوال اینجاست: سایت با www یا بدون www؟

در این مقاله از دکترگرافیک ما به شما اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه خواهیم کرد؛ و به بررسی این موضوع می‌پردازیم که واقعاً استفاده از WWW چه تأثیری بر سایت شما خواهد داشت. و شما متوجه خواهید شد که چه فرقی بین استفاده از آن و عدم استفاده از آن وجود دارد. و همچنین مشخص می‌شود که این عبارت چه تأثیری بر سئو سایت شما خواهد داشت.
همچنین اگر میخواهید وب سایت اختصاصی خودتون رو داشته باشید صفحه طراحی سایت وردپرس اختصاصی را مطالعه کنید.

 

آدرس سایت با WWW یا بدون WWW؟

در ابتدای کار حتماً به این نکته توجه داشته باشید که برای یک کاربر معمولی یا با کسب‌وکار کوچک، زیاد این موضوع که سایت شما با WWW شروع شود یا خیر زیاد تفاوتی ندارد. البته تنها یک سری تفاوت فنی وجود دارد که در این مقاله در مورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

درواقع به لحاظ فنی شما اصلاً نیازی ندارید که آدرس سایتتان با WWW شروع شود. این عبارت به دلیل توافق سازمان‌هایی که به ارائه خدمات در حوزه وب می‌پردازند به اول سایت‌ها اضافه شد؛ و بین مردم رواج پیدا کرد. موتورهای جستجو قادرند هردو حالت را بررسی و ایندکس کنند و در اختیار کاربران قرار دهند. درواقع این موضوع مورد تأیید گوگل بوده و فرقی ندارد که شما از WWW استفاده کنید یا نه.

به‌عنوان مدیر سایت همواره توجه داشته باشید هیچ مزایایی برای انتخاب یکی بر دیگری وجود ندارد. حتی گوگل گفته است اولویت استفاده از آن به خود فرد بستگی دارد. درواقع آنچه مهم است این است که آن چیزی را که در زمان شروع وب‌سایت خود انتخاب کرده‌اید مطابق با انتخاب شما باقی بماند. به عبارت دیگر تفاوتی ندارد که WWW را به آدرس خود اضافه و یا حذف و تغییر دهید. می‌توانید به گوگل اجازه دهید که اولویت‌های شخصی شما را بشناسد. شما برای انجام این کار باید به Google Search Console وارد شوید.

در قسمت بالا گوشه سمت راست صفحه روی آیکون Gear کلیک و  گزینه تنظیمات سایت را انتخاب کنید.

 

سایت با www یا بدون www؟ واقعا کدام یک از نظر سئو بهتر است؟

 

در این قسمت دامنه مورد نظر را انتخاب کنید.

 

سایت با www یا بدون www؟ واقعا کدام یک از نظر سئو بهتر است؟

تاثیرWWW بر سئو سایت

این موضوع در سئو سایت شما هیچ تأثیری ندارد. و فقط تحت تأثیر اینکه از گذشته در بین کاربران رواج داشته سبب شده که بیشتر افراد در ابتدای سایت حتماً از WWW استفاده کنند. اما این تفکر طبق گفته گوگل کاملاً بی‌پایه و اساس است. و این عبارت هیچ تأثیری روی سئو سایت شما ندارد. درواقع دامنه دارای WWW و دامنه‌ای که بدون WWW هردو دارای اهمیت یکسانی هستند و موتورهای جستجو هردو آن‌ها را ایندکس می‌کنند.

انتخاب WWW از همان ابتدای کار برای شما و سایتتان می‌تواند بسیار مهم و مفید باشد. شما باید در قدم اول مشخص کنید که قصد دارید از این عبارت استفاده کنید یا خیر. اگر شما این موضوع را مشخص نکنید می‌تواند تأثیر منفی بر رتبه سایت شما داشته باشد و سئو سایت شما را پایین بیاورد. بنابراین همواره سعی کنید در همان ابتدا تکلیف این مورد را مشخص کنید.

به‌عنوان‌مثال زمانی که آدرس سایت شما در جایی لینک می‌شود گوگل باید بتواند سریع سایت شما را جستجو کند. توجه داشته باشید که از ابتدای کار این موضوع را مشخص کنید؛ چراکه این موضوع باعث می‌شود هرزمان کاربری بخواهد از طریق لینک به شما دسترسی داشته باشد سریعاً بتواند سایت شما را پیدا کند. این موضوع سبب می‌شود سئو سایت شما نیز بالا رود. پس درنتیجه در بهینه‌سازی سئو این نکته اصلاً اهمیتی ندارد.

 

تفاوت های فنی بین استفاده از WWW در مقابل استفاده نکردن از آن

زمانی که شما WWW را به قبل از آدرس سایت خود اضافه می‌کنید به‌عنوان یک میزبان که می‌تواند با انعطاف‌پذیری به DNS کمک کند. . این توانایی برای استفاده از زیر دامنه‌های متعدد و محدود کردن کوکی‌ها و.. عمل می‌کند. به غیر از اینکه دامنه‌هایNon-WWW که دامین‌های عادی نامیده می‌شوند هیچ مزیت فنی دیگری ندارد. برای توضیح کامل فنی و جزئیات آن، به این مقاله Why use www مراجعه نمایید.

امیدواریم این مقاله به افزایش آگاهی شما در این زمینه کمک کرده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

تگ ها:

آخرین مطالب ویرایش شده ...

derakhshanhossein24@yahoo.com

derakhshanhossein24@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *