09013279181

پست تایپ وردپرس چیست؟ ایجاد Custom Post Type وردپرس

پست تایپ وردپرس نوعی پست سفارشی‌سازی شده در وردپرس مثل نوشته‌ها، برگه‌ها و یا هر چیز دیگری است. مثلاً برگه‌ها نوعی از پست تایپ‌های وردپرس هستند که بانام page شناخته می‌شوند. درواقع این پست تایپ‌ها وردپرس را از یک سیستم وبلاگ دهی به یک سیستم مدیریت محتوای قوی تبدیل کرد.با دکترگرافیک همراه باشید.

توسط پست تایپ شما می‌توانید انواع مطالب خود را با اهداف مدنظر خود در سایتتان قرار دهید. یعنی اگر شما بخواهید برخی از مطالب سایتتان از دیگر مطالب متفاوت باشد؛ و نحوه متفاوتی داشته باشد می‌توانید از این امکان استفاده کنید. درواقع همین ویژگی وردپرس این سیستم مدیریت محتوا را از سایر سیستم‌ها متمایز کرده است. و سبب محبوبیت این سیستم بین وب‌مستران گردیده است.

شما به‌عنوان مدیر سایت حتی با داشتن اطلاعات کمی از کد نویسی به‌سادگی می‌توانید از پست تایپ استفاده کنید. و با این کار خود محتوای متفاوتی را به کاربران خود ارائه دهید.

همچنین آموزش های بیشتر در وبلاگ دکترگرافیک

 

پست تایپ وردپرس چیست؟

با استفاده از پست تایپ وردپرس شما می‌توانید در یک بخش جدا از وردپرس یک نوشته و محتوای خاص قرار دهید. در حالت کلی و به‌صورت پیش‌فرض وردپرس دو نوع post type برای تولید محتوا دارد. این دو نوع پست تایپ شامل برگه و نوشته هستند. اما بااین‌حال شما می‌توانید هر نوع محتوایی که خواستید به‌صورت سفارشی وارد کنید. به این کار پست تایپ سفارشی می‌گویند.

وردپرس به‌صورت پیش‌فرض دارای پنج نوع پست تایپ سفارشی است که آن‌ها عبارت‌اند از Nav – Attachment – page – post – Menu. که از میان آن‌ها post و page از بقیه پرکاربردتر هستند. با استفاده از این پست تایپ‌ها شما می‌توانید مطالب متفاوتی در سایتتان قرار دهید که با یکدیگر متفاوت هستند و همچنین می‌توانید هر نوع نوشته خاص را در سایت خود قرار دهید. ایجاد یک نوشته خاص به شما این امکان را می‌دهد که یک پست تایپ سفارشی ایجاد کنید.

توسط پست تایپ شما می‌توانید محتوای دلخواه خود را سفارشی‌سازی کنید و هرگونه پست که مدنظر دارید را بسازید. با این کار خود می‌توانید بین مطالب سایتتان تفاوت ایجاد کنید. شما می‌توانید هم به‌صورت دستی و هم توسط افزونه این کار را انجام دهید. پس شما می‌توانید توسط پست تایپ پست‌های سفارشی خود را ایجاد کرده و در هرکجای سایتتان از آن‌ها استفاده کنید.

بعضی‌اوقات شما نیاز دارید یک محتوا با ویژگی‌های خاص خود ایجاد کنید؛ درنتیجه شما به پست تایپ نیاز پیدا می‌کنید. در این مقاله خدمت شما دوستان دکترگرافیکی نحوه استفاده از پست تایپ را به‌صورت دستی آموزش می‌دهیم؛ که شما توسط آن می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به آشنایی با کد نویسی پست‌های خود را سفارشی‌سازی کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر برای جذب ورودی ارگانیک گوگل از کلمات کلیدی مورد نظرتان، صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.

 

ایجاد Custom Post Type وردپرس بدون نصب افزونه

با استفاده از این امکان به‌صورت دستی دیگر نیاز به خرید افزونه ندارید و از بابت نیاز به نگرانی نیست. استفاده از افزونه ممکن است سبب ایجاد مشکلات امنیتی برای شما شود. و یا ممکن است پس از حذف افزونه دیگر شما نتوانید از قابلیت آن استفاده کنید. همچنین افزونه نیاز به آپدیت و پشتیبانی دارد که ممکن است در استفاده از آن به مشکل بخورید. استفاده از کد نویسی هیچ محدودیتی ندارد و شما به‌راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. بنابراین بهترین روش این است که به‌صورت دستی از این قابلیت استفاده کنید و پست تایپ سفارشی خود را ایجاد کنید.

شما می‌توانید پست‌های خود را سفارشی‌سازی کنید و امکانات و ویژگی‌هایی به آن اضافه کنید. و از قابلیت‌های آن استفاده کنید. سفارشی‌سازی به شما این امکان را می‌دهد تا فیلدهای اختصاصی خود را ایجاد کنید و به‌صورت منحصربه‌فردی آن‌ها را در سایتتان نمایش دهید.

اکنون شما می‌توانید برای وردپرس، بخش‌های جدیدی ایجاد کنید؛ به‌عنوان‌مثال نمونه کارها، محصولات، نظرات مشتریان و هر پست تایپ سفارشی دیگری را بسازید. به‌عنوان‌مثال شما امکان این را دارید که بدون استفاده از افزونه بخش نمونه کارها را به سایتتان اضافه کنید. اکنون با استفاده از تعریف پست تایپ و آشنایی با مفهوم آن می‌توانیم یک پست تایپ سفارشی ایجاد کنیم.

 

ایجاد پست تایپ وردپرس

برای ایجاد پست تایپ در وردپرس و آموزش آن شما فرض کنید که به‌عنوان‌مثال یک سایت فیلم و سریال دارید؛ و قصد دارید پست تایپ جدیدی بنام فیلم‌ها به وردپرس اضافه کنید.

برای این کار ابتدا در پنل مدیریت سایت وردپرس خود ابتدا وارد بخش نمایش > ویرایشگر شده و فایل functions.php سایت خود را بازکنید. سپس کد زیر را به انتهای functions.php اضافه کنید قبل از?>

[php]
function createmihanwp_posttype() {
register_post_type( ‘movies’,
array(
‘labels’ => array(
‘name’ => __( ‘Movies’ ),
‘singular_name’ => __( ‘Movie’ )
),
‘public’ => true,
‘has_archive’ => true,
‘rewrite’ => array(‘slug’ => ‘movies’),
)
);
}
add_action( ‘init’, ‘createmihanwp_posttype’ );
[/php]

 

بعدازاینکه روند بالا را طبق آموزشی که برای شما ذکر کردیم طی کردید، و کدهایی که گفته‌شده را وارد کردید کافی است از طریق کد زیر تابع پست تایپ را تعریف کنید؛ علاوه بر این باید برچسب‌ها و متن‌های نمایشی در بخش پست تایپ را تعریف کنید. به این نکته توجه داشته باشید شما از طریق کد می‌توانید تنظیمات پست را تغییر دهید، با استفاده از کدی که در زیر برای شما آورده‌ایم می‌توانید در تنظیمات پست تایپ تغییرات دلخواه خود را به‌سادگی وارد نمایید، پس کافی است کد زیر را کپی کنید.

[php]
/*
* Creating a function to create our CPT
*/

function custom_post_type() {

// Set UI labels for Custom Post Type
$labels = array(
‘name’ => _x( ‘Movies’, ‘Post Type General Name’, ‘twentythirteen’ ),
‘singular_name’ => _x( ‘Movie’, ‘Post Type Singular Name’, ‘twentythirteen’ ),
‘menu_name’ => __( ‘Movies’, ‘twentythirteen’ ),
‘parent_item_colon’ => __( ‘Parent Movie’, ‘twentythirteen’ ),
‘all_items’ => __( ‘All Movies’, ‘twentythirteen’ ),
‘view_item’ => __( ‘View Movie’, ‘twentythirteen’ ),
‘add_new_item’ => __( ‘Add New Movie’, ‘twentythirteen’ ),
‘add_new’ => __( ‘Add New’, ‘twentythirteen’ ),
‘edit_item’ => __( ‘Edit Movie’, ‘twentythirteen’ ),
‘update_item’ => __( ‘Update Movie’, ‘twentythirteen’ ),
‘search_items’ => __( ‘Search Movie’, ‘twentythirteen’ ),
‘not_found’ => __( ‘Not Found’, ‘twentythirteen’ ),
‘not_found_in_trash’ => __( ‘Not found in Trash’, ‘twentythirteen’ ),
);

// Set other options for Custom Post Type

$args = array(
‘label’ => __( ‘movies’, ‘twentythirteen’ ),
‘description’ => __( ‘Movie news and reviews’, ‘twentythirteen’ ),
‘labels’ => $labels,
// Features this CPT supports in Post Editor
‘supports’ => array( ‘title’, ‘editor’, ‘excerpt’, ‘author’, ‘thumbnail’, ‘comments’, ‘revisions’, ‘custom-fields’, ),
// You can associate this CPT with a taxonomy or custom taxonomy.
‘taxonomies’ => array( ‘genres’ ),
/* A hierarchical CPT is like Pages and can have
* Parent and child items. A non-hierarchical CPT
* is like Posts.
*/
‘hierarchical’ => false,
‘public’ => true,
‘show_ui’ => true,
‘show_in_menu’ => true,
‘show_in_nav_menus’ => true,
‘show_in_admin_bar’ => true,
‘menu_position’ => 5,
‘can_export’ => true,
‘has_archive’ => true,
‘exclude_from_search’ => false,
‘publicly_queryable’ => true,
‘capability_type’ => ‘page’,
);

// Registering your Custom Post Type
register_post_type( ‘movies’, $args );

}

/* Hook into the ‘init’ action so that the function
* Containing our post type registration is not
* unnecessarily executed.
*/

add_action( ‘init’, ‘custom_post_type’, 0 );
[/php]

 

خب حالا که همه موارد را گام‌به‌گام انجام دادید می‌توانید مشاهده کنید که پست تایپ سفارشی شما با تغییرات موردنظرتان به سایتتان اضافه‌شده است. و شما این امکان را دارید که در بخش‌های مختلف منوها و ابزارک‌های سایت خود استفاده کنید.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *