09013279181

نحوه اضافه کردن درگاه پرداخت زرین پال به وردپرس

اگر سایت فروشگاهی دارید و کاربران سایتتان می‌خواهند از شما خرید کنند و یا شما می‌خواهید خدماتی را به کاربر سایت خود ارائه دهید، نیاز به درگاه پرداخت بانکی دارید تا کاربر سایت بتواند هزینه آن خدمات را پرداخت کند. یکی از روش‌های ایجاد درگاه پرداخت برای ووکامرس، افزونه زرین پال است.

هر شخصی که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کند ابتدا دوست دارد که درامدش مستقیماً به‌حساب شخصی خودش واریز شود، اما اینکه شما درگاه پرداختی در وب‌سایت خود داشته باشید نیازمند اجرای قوانینی است که گاها مشکل است.

همچنین آموزش های بیشتر در وبلاگ دکترگرافیک

 

این قوانین شامل موارد زیر است:

  • داشتن پروانه کسب مرتبط با فعالیت
  • داشتن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)
  • داشتن وب‌سایت راه‌اندازی شده برای فروش آنلاین
  • عدم منع فعالیت ازنظر نظام بانکی
  • مرتبط بودن زمینه فعالیت وب‌سایت و فعالیت‌های مشخص‌شده در مجوز

 

مزیت این درگاه پرداخت این است که بدون واسطه و به‌طور مستقیم مبلغی که کاربر از سایت شما خرید کرده است را به حسابتان مستقیماً واریز می‌کند. مزیت دیگر این درگاه پرداخت مستقیم از بانک این است که پس از هر تراکنش بدون هیچ کارمزدی کل مبلغ را به حساب‌تان واریز می‌کنند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر برای جذب ورودی ارگانیک گوگل از کلمات کلیدی مورد نظرتان، صفحه خدمات سئو وردپرس را مطالعه کنید.

 

درگاه پرداخت واسط چیست

برخی اوقات به دلایل متعدد ممکن است مدیران سایت امکان اینکه درگاه پرداخت مستقیم از بانک بگیرند وجود نداشته باشد، اما این مسئله اصلاً جای نگرانی ندارد. درگاه پرداخت اینترنتی واسط وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. این درگاه‌ها مبالغ کمی را به‌عنوان کارمزد کم کرده و بقیه مبلغ را به‌حساب مدیر سایت واریز می‌کنند.

این موضوع را در نظر داشته باشید که پس از انتقال پول از سمت کاربر، هزینه واریزشده ابتدا به درگاه واسط رفته سپس هزینه کارمزد کم می‌شود و درنهایت مبلغ به‌حساب شما واریز می‌شود.

البته بازه زمانی هر شرکت تعریف‌شده است و پس از گذشتن زمان مدنظر مبلغ به حسابتان واریز می‌شود. این بازه‌های زمانی بستگی به قوانین هر شرکتی متغیر است. همین‌طور درصد کارمزدی که این شرکت‌های واسط از شما دریافت می‌کنند نیز متفاوت است.

بنابراین اگر شما مدیر سایتی هستید که نمی‌خواهید از درگاه پرداخت مستقیم بانک خود استفاده کنید، درگاه پرداخت آنلاین واسط برای شما بهترین گزینه است. یکی از این درگاه‌های پرداخت واسط زرین پال است. که هویتش برای بانک‌ها ثابت‌شده است و شما می‌توانید از طریق این درگاه پرداخت خدمات را ارائه دهید.

 

افزونه زرین پال ووکامرس

اگر از ووکامرس استفاده می‌کنید و نیاز دارید بدون اینماد یک درگاه پرداخت آنلاین داشته باشید، می‌توانید از درگاه پرداخت واسط زرین پال استفاده کنید. زرین پال یک سرویس ارائه خدمات پرداخت آنلاین است که با اخذ کارمزد، درگاه پرداخت آنلاین را برای وب‌سایت شما فراهم می‌کند. حال اگر سایت فروشگاهی دارید که با ووکامرس راه‌اندازی شده، می‌توانید از افزونه درگاه زرین پال برای ووکامرس استفاده کنید.

 

امکانات افزونه زرین پال

  • سازگار با آخرین نسخه ووکامرس
  • قابلیت درج پیام دلخواه در تسویه‌حساب‌ها
  • نمایش کد رهگیری پرداخت
  • قابلیت انتخاب واحد پولی تومان یا ریال

 

آموزش نصب افزونه زرین پال در ووکامرس

ابتدا افزونه را از دانلود و نصب کنید. سپس از بخش ووکامرس > پیکربندی > تسویه‌حساب می‌توانید تیک درگاه پرداخت زرین پال را فعال کرده و تنظیمات آن را انجام دهید. کافی است api که از سایت zarinpal.com دریافت کرده‌اید را اینجا وارد کنید.

حال سایت شما به درگاه‌هایی که خود زرین پال برایتان تعریف کرده، متصل شده‌ و می‌توانید به‌راحتی از خدمات زرین پال استفاده کنید.

امیدوارم این مقاله به شما همراهان همیشگی دکترگرافیک در ارتباط با موضوع افزونه درگاه زرین پال برای ووکامرس فارسی برای سایت شما مفید بوده باشد.

 

منابع: wikipedia – wordpress.org – mihanwp – youtube

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *