مرجعی لذت بخش برای طراحان وب و گرافیک

مرجعی برای طراحان وب و گرافیک

در این مقاله میخوانید

الگوریتم اینستاگرام همراه با تکنیک های 2024

الگوریتم‌ اینستاگرام در سال 2024

 

اینستاگرام برای نمایش انواع محتوا‌ به کاربران مختلف، الگوریتم‌های مشخصی دارد. در بروزرسانی‌های اخیر الگوریتم، معیارها و اولویت‌های اینستاگرام برای نمایش پست‌ها و استوری‌های جدید برای کاربران تغییر کرده است. همین موضوع باعث ایجاد مشکلات و سردرگمی‌های بسیاری شده است. الگوریتم جدید باعث افت قابل توجه بسیاری از صفحات اینستاگرامی در میزان مشارکت، تعامل، بازدید‌ها و تعداد فالوورها شده است. در ادامه این مقاله به بررسی نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در سال 2024 و راهکارهایی برای دریافت بازخورد بهتر در اینستاگرام می‌پردازیم. با دکترگرافیک همراه باشید.

 

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

 

بدون تردید اغلب شنیده‌اید که الگوریتم اینستاگرام به یک مفهوم واحد اشاره می‌کند، اما در واقع چندین الگوریتم روی فعالیت کاربران در این پلتفرم اثر می‌گذارند. الگوریتم اینستاگرام بر مبنای هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به گردآوری داده‌های مختلف برای هر کاربر می‌پردازد. سیستم هوش مصنوعی به کار رفته در اینستاگرام مدام در حال تحلیل و بررسی داده‌های میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیاست. به طور کلی، هدف الگوریتم اینستاگرام ارائه محتوای مهم و جذاب برای هر کاربر به صورت شخصی‌سازی شده است. الگوریتم سعی می‌کند پست‌هایی را که باعث تعامل بیشتر کاربران می‌شوند و به تمایلات آنها می‌پردازند، به کاربران نمایش دهد و برعکس، پست‌هایی که کمتر بازخورد و تعامل دریافت می‌کنند را کاهش می‌دهد.

 

الگوریتم اینستاگرام | تکنیک های 2024

الگوریتم اینستاگرام همراه با تکنیک های 2024

 

 

تجزیه و تحلیل فعالیت کاربران باعث شده که هر سال تغییراتی در الگوریتم‌های اینستاگرام برای سهولت و جذابیت بیشتر، ایجاد شود.

 

انواع الگوریتم در اینستاگرام

 

اینستاگرام برای مدیریت و نمایش محتوای متنوع خود از چندین نوع الگوریتم مختلف استفاده می‌کند. هرکدام از این الگوریتم‌ها برای بخش‌های متفاوتی از اینستاگرام طراحی شده‌اند. در ادامه، به برخی از این الگوریتم‌ها اشاره می‌کنیم:

 

الگوریتم فید اصلی:

وقتی شما اینستاگرام  را باز می‌کنید، یک صفحه‌ای ظاهر می‌شود که در آن پست و استوری افرادی که آنها را دنبال کرده‌اید، نشان داده می‌شود. به این صفحه، فید اینستاگرام گفته می‌شود.

این الگوریتم تعیین می‌کند که چه پست‌هایی در فید اصلی هر کاربر نمایش داده می‌شوند.

 

الگوریتم اکسپلور:

 

الگوریتم صفحه اکسپلور، تلاش می‌کند تا تنوع بیشتری از محتوا را نسبت به فید شخصی کاربران ارائه دهد و هدف آن گسترش دامنه تجربیات و کشف اکانت‌های جدید و موضوعات متنوع می باشد. این الگوریتم برای پیشنهاد پست‌ها و حساب‌های جدید به کاربران طراحی شده است؛ معمولا در ساعات اولیه پس از انتشار، به نحوه تعامل کاربران با پست شما نگاه کرده و پست شمل را ارزیابی می‌کند.

 

نکات کلیدی برای بهبود  پست‌ها در الگوریتم اکسپلور اینستاگرام:

 

  • استفاده از هشتگ‌های مناسب
  • ایجاد محتواهای جذاب و ارزشمند
  • تعامل با پست‌ها و کاربران
  • ایجاد پست‌های ویدئویی
  • جلب توجه در چند ثانیه اول

 

الگوریتم استوری‌:

 

الگوریتم استوری اینستاگرام به طور مداوم تعامل شما و فالوورهایتان را مورد سنجش قرار می‌دهد. فرض کنید که به اصطلاح یک استوری ریپلای خور گذاشته‌اید و فالوورهای شما مدام آن را ریپلای می‌کنند. الگوریتم این مسئله را به‌عنوان یک نشانه خوب برداشت می‌کند و استوری شما را در معرض دید کاربران بیشتری قرار می‌دهد.

 

الگوریتم نظرات:

 

این الگوریتم بر اساس تعاملات کاربر و محتوای مرتبط نظرات عمل می‌کند.

 

الگوریتم ریلز:

 

الگوریتم ریلز (Reels) اینستاگرام، بخشی از الگوریتم اینستاگرام است که به طور خاص برای بهینه‌سازی و نمایش ویدئوهای کوتاه شده است. به عبارتی دیگر، از یک الگوریتم خاص برای نمایش ویدئوهایی که احتمال دارد برای کاربر جذاب باشند استفاده می‌کند.

 

دلیل وجود الگوریتم های مختلف برای فید ،اکسپلور و ریلز

 

الگوریتم اینستاگرام برای فید، اکسپلور، و ریلز به صورت مجزا طراحی شده است تا تجربیات متنوع و متناسب با نیازها و علایق مختلف کاربران را فراهم کند. در فید، الگوریتم تمرکز خود را بر روی نمایش محتوایی می‌گذارد که از افراد و صفحاتی که کاربر دنبال می‌کند، آمده است. این به منظور ارائه یک تجربه شخصی و نزدیک با دوستان و خانواده است. از سوی دیگر، الگوریتم بخش اکسپلور برای کشف و پیشنهاد محتوای جدید و مرتبط با علایق کاربران طراحی شده است، با هدف گسترش دید کاربران به سوی موضوعات و کاربران جدید. در مورد ریلز، الگوریتم به گونه‌ای تنظیم شده است تا محتوای سرگرم‌کننده، خلاقانه و روندهای جدید را به نمایش بگذارد. این تفاوت در الگوریتم‌ها به اینستاگرام امکان می‌دهد تا تجربیات متنوعی را برای کاربران خود ایجاد کند، با توجه به اینکه هر بخش از اپلیکیشن هدف و کاربری متفاوتی دارد.

 

 سخن پایانی

 

اینستاگرام روز به روز درحال پیشرفت است و هرچند ماه یک قابلیت جدیدی اضافه می­کند و به شما معرفی می­کند. برای پیشرفت پیج خود بهتر است از تمام ویژگی­های آن استفاده کنید، زیرا در غیر اینصورت طبق الگوریتم اینستاگرام بازدید صفحه شما پایین امده و مشتری­های جدید جذب نمی­کنید .

حمیدرضا محمدپور

حمیدرضا محمدپور