از سری خدمات مجموعه دکترگرافیک

مرکز فوق تخصصی تعمیر کارت گرافیک

خدمات مجموعه دکترگرافیک

مرکز فوق تخصصی تعمیر کارت گرافیک

REPAIR

در تمامی مادربردها یک چیپ  GPU  وجود دارد که با نام گرافیک آنبورد شناخته می شود . علاوه بر این گرافیک میتوانید کارت گرافیک دیگری را نیز به سیستم خود اضافه کرده و از آن برای پردازش قوی تر تصویر استفاده کنید . درصورت خرابی این کارت گرافیک ها بدلیل مجزا بودن میتوان براحتی آنها را تعمیر کرد . گرافیک آنبورد صرفا برای استفاده های معمولی مناسب بوده و کاربرانی که قصد استفاده از برنامه های گرافیکی سنگین را دارند ، برای بالابردن وضوح و کیفیت تصویر – افزایش قدرت پردازش و …  باید از کارت گرافیک های اختصاصی استفاده کنند ، بدلیل همین استفاده گسترده ، کارت گرافیک های اختصاصی بیشتر در معرض خرابی و آسیب قرار دارند . 

کارت گرافیک از اجزاء و قسمت های مختلفی تشکیل شده است . بروز اشکال در هر قسمت می تواند مشکلات مختلفی را سبب شود که درادامه برخی از مشکلات رایج و عیب یابی آن را بررسی میکینم .

عدم وجود تصویر روی مانیتور : این مشکل می تواند مربوط به خرابی کانکتور و کابل باشد . درصورتیکه بوق مادربر ( مربوط به کارت گرافیک ) شنیده شود اما تصویری روی مانیتور به نمایش درنیاید به این معناست که کارت  گرافیک بوسیله ی بایوس مادربرد شناسایی و گرافیک بدرستی پیکربندی میشود و اطلاعات تصویر به کارت گرافیک ارسال میگردد اما بدلیل خرابی کابل رابط مانیتور و کارت گرافیک و یا خرابی کانکتورهای خروجی ، تصویری روی صفحه نمایش مشاهده نمیشود .علاوه بر موارد ذکر شده دلایل دیگری مانند قطعی مدار در کانکتور خروجی ، CPU ، خرابی GPU ،خرابی خازن روی برد و یا لحیم سردی میتواند این مشکل را ایجاد کند که باید بررسی گردد .

خط افتادن به روی تصویر : این مشکل معمولا بدلیل لحیم سردی چیپ رخ میدهد . برای رفع آن ابتدا فن و هیت سینک را از روی چیپ بلند کرده و مقداری خمیر فلکس روی چیپ بزنید ، بعد از زدن چسب باید دمای هیتر به روی 350 درجه سانتیگراد قرار داده شود و هیچ فشار هوایی اعمال نشود . به مدت 5 دقیقه چیپ را حرارت دهید . با اینکار خمیر فلکس از زیر چیپ رد شده و از پایین آن خارج می شود .سپس کمی صبر کنید تا چیپ خنک شود . خواهیم دید که لحیم سردی از بین می رود درغیراینصورت به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید .

خرابی IC در کارت گرافیک : آیسی ….  ( ….IC ) در کارت گرافیک در زیر مدار خنک کننده قرار داشته و مسئولیت ذخیره کردن اطلاعات را برعهده دارد . این IC به ندرت دچار خرابی می شود اما در مواقعی که ترانزیستور های داخلی آن خراب شوند ، چیپ آن ها را از لیست خارج کرده و به جای ذخیره کردن اطلاعات در IC ، آنها را در جای دیگری ذخیره میکند که با افت فریم همراه می باشد و نشان از خرابی IC کارت گرافیک دارد .

تعمیر ترانزیستور ماسفت : ماسفت در کارت گرافیک یک ترانزیستور میدانی می باشد که وظیفه دارد مدار سوئیچینگ را کنترل کند . هنگام بروز خرابی در هر قسمت سخت افزاری مادربرد ، پاور مادربرد قطع می شود . از همین رو یکی از راه های پی بردن به خرابی کارت گرافیک این است که آن را از روی مادربرد جدا کرده و نتیجه را بررسی کنید . درصورتیکه با جدا کردن کارت گرافیک ، سیستم روشن شد باید برد را چک کنید و درصورت وجود مشکل تعمیر کنید اما اگر با اتصال کارت گرافیک روی مادربرد ، کامپیوتر روشن نشد به احتمال زیاد مشکل از ماسفت است . ( وجود ایراد در ماسفت باعث بروز مشکلات سخت افزاری و از کار افتادن کارت گرافیک می شود . 

نصب نشدن درایور کارت گرافیک : برای رفع این مشکل ورژن های مختلف کارت گرافیک را امتحان کنید ، اگر مشکل برطرف نشد کارت گرافیک را به روی یک مادربرد دیگر تست کنید . درصورتیکه مشکل همچنان پابرجا بود ، پروگرام کردن بایوس میتواند کمک کننده باشد چراکه اگر داده های بایوس کارت گرافیک بدرستی خوانده نشود و یا بایوس کارت گرافیک همخوانی و سازگاری مناسب را با بایوس مادربرد نداشته باشد ، با اینکار برطرف می گردد .

ری استارت شدن حین اجرای نرم افزارهای سنگین : این مشکل می تواند ناشی از ضعیف بودن CPU و RAM نیز باشد اما اگر از قوی بودن سیستم خود اطمینان دارید ، مشکل مربوط به کارت گرافیک می شود که با نصب آخرین ورژن کارت گرافیک می توانید آن را برطرف کنید . داغ شدن بیش از حد پردازنده نیز میتواند موجب هنگ کردن سیستم شود لذا میتوان حرارت در مدار تغذیه کارت گرافیک را بررسی کرد . درصورت بالا بودن حرارت ، تعویض خمیرسیلیکون و پدهای حرارتی ( ترمال پد ) میتواند به کاهش دما کمک کند ، چراکه با کم شدن یا ازبین رفتن خاصیت هدایت گرمایی ، انتقال حرارت پردازنده به هیت سینک بدرستی انجام نمیشود . خرابی فن و عدم کارکرد صحیح آن نیز موجب داغ شدن کارت گرافیک شده که مبتواند آسیب جبران ناپذیری وارد کند .

تعمیر فن کارت گرافیک : پردازش اطلاعات با تولید گرما همراه بوده و درصورتیکه حرارت بیش از حد معمول باشد منجر به آسیب می شود از همین رو کارت گرافیک ها بسته به نوع مدل و کارایی ، تعداد فن های مختلف داشته تا دمای آن را پایین نگه دارند . همانند خمیر سیلیکون و ترمال پد که هردو به پایین آوردن دما کمک میکنند و عمر مفیدی دارند ، فن کارت گرافیک نیز طول عمر مفیدی داشته و یعد از مدتی باید تعویض گردند . سرویس کارت گرافیک و فن های آن به افزایش طول عمر فن ها کمک بسیاری میکند . معمول ترین نشانه خراب شدن فن کارت گرافیک ، کم شدن محسوس سرعت عملکرد کارت گرافیک است که با سرویس شدن فن ها برطرف میگردد . 

این مورد نیز وابسته به نوع ایراد موجود و مدل کارت گرافیک بوده که پس از بررسی توسط کارشناسان اعلام گشته و درصورت تایید مشتری ، پروسه ی تعمیرات شروع می شود . پس از اتمام تعمیرات و تست توسط تعمیرکاران و تایید مشتری گرامی ، مبلغ تعمیر پرداخت می شود .

RTX 4090

RTX 4080 

RTX 4070 

RTX 4060 

 

RTX 3090 

RTX 3080 

RTX 3070 

RTX 3060 

RTX 3060 TI

 

RTX 2080

RTX 2080 TI

RTX 2080 Super

RTX 2070

RTX 2060

RTX 2060 Super

 

GTX 1080

GTX 1080 TI

GTX 1070

GTX 1070 TI

GTX 1060

GTX 1050

GTX 1050 TI

 

GTX 1660

GTX 1660 TI

GTX 1660 Super

GTX 1650

GTX 1650 Super

 

RX 7900 XT

RX 7800

RX 7700

RX 7600

RX 6950 XT

RX 6900 XT

RX 6800 

RX 6800 XT

 

RX 5700

RX 5700 XT

RX 5600 XT

RX 5500 XT

GTX 980

GTX 980 TI

GTX 970

 

RX 590

RX 580

RX 570

RX 560

RX 550

 • تعمیرات حرفه ای مدارات اینترفیس و تغذیه.
 •  تعمیرات و تعویض چیپ های ram در صورت خرابی
 •  رفع مشکلات هنگ ، ریست ، افت هشت ریت و ایرادهای خاص در حین ماینینگ
 •  تعویض سیلیکون با مرغوب ترین خمیرها
 • باز کردن قفل هش ریت کارت گرافیک
 • تعمیر کارت گرافیک هنگام داغ شدن بیش از حد
 •  رفع ایراد کرش شدن
 • رفع لحیم مردگی و سولفات برد
 • تعویض و ریبال انواع رم کارت گرافیک
 • تعویض و ریبال چیپ کارت گرافیک
 • برطرف کردن مشکل خروجی ندادن تصویر کارت گرافیک
 • رفع مشکل خرابی در تصاویر
 • تعمیر کارت گرافیک هنگام بهم ریختگی و عوض شدن رنگ ها
 • رفع مشکل نویز در تصویر
 •  

برای ثبت سفارش با ما تماس بگیرید
09150557313